Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Проблем с фокусирането на обектив на Canon 450D
Автор: arameus   
Дата:   03-08-11 20:08

Възникна проблем с автофокуса на обектив EF-S 18-55 мм на фотоапаратът ми "Canon 450 D". Въобще не се индикира наличието на точки на фокусиране и вариото не се върти.
Моля, ако някой е имал или има сходен проблем с моя, нека ми помогне с идея какво да правя. В сервиза ми препоръчаха да си потърся обектив втора употреба, понеже ремонта на този ще е доста скъп. С фотоапарата съм направил малко над 3000 снимки. И това ако не е антиреклама на "Canon" здраве му кажи...
Бих се радвал ако ми препоръчате и сайт, в който се предлагат фотообективи втора употреба.
Благодаря предварително!!!


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с фокусирането на обектив на Canon 450D
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   03-08-11 20:32

На какъв режим е фотокамерата в момента? Просто за да отхвърлим идеята, че е на MF. Въпреки че май в този случай все от време на време трябва да имаш индикация - когато някоя от точките се случи над обект на фокус. Все пак - на MF или на AF е EF-S 18-55 в момента?

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с фокусирането на обектив на Canon 450D
Автор: asahi   
Дата:   03-08-11 20:55

Започни с четене на ръководството.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с фокусирането на обектив на Canon 450D
Автор: terminator   
Дата:   04-08-11 01:08

Ами пробвай с друг (съвместим с твоя апарат) автофокусен обектив и веднага ще разбереш в кое е проблема - в обектива (99% вероятност) или в апарата (1% вероятност).

И това не е никаква антиреклама на Канон, просто този модел обектив 18-55 (без IS, нали, от най-първите "китаци") дето струва 40-60лв. си е пластмасов отвсякъде и евентиален негов ремонт е финансово безсмислен.

Погледни тук е секцията "базар", подраздел "цифрова техника" - гарантирано веднъж седмично се появава поне един 18-55 IS за 130-150лв.


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с фокусирането на обектив на Canon 450D
Автор: arameus   
Дата:   04-08-11 14:53

Благодаря на terminator! Проблемът е локализиран - обектива[shtrak] . Ще търся втора употреба може би макро обектив...

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с фокусирането на обектив на Canon 450D
Автор: tyunkata   
Дата:   04-08-11 16:07

Ами, китака страда от една "дизайнерска" болест - след известно време ползване му се къса един лентов кабел и се губи автофокуса, доста често срещано е при този обектив. В Зентекс го оправят за 50-60 лв. Поне толкова беше преди година-две. Успех. Иначе обекива, за такива пари е бижу.[cool]



Публикацията е редактирана (04-08-11 16:09)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »