Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Снимка с канон 550Д
Автор: djart   
Дата:   22-06-11 23:03

Здравейте, от скоро снимам с Канон 550Д,
забелязах тази странна линия в най - горната част на снимката, от какво може да бъде ?
Снимах с обектив 100-300усм


http://imageshack.us/photo/my-images/97/testphoto2g.jpg/


Отговори на това съобщение
 Re: От какво е това ?
Автор: djart   
Дата:   22-06-11 23:12

Междодругото снимах леко срещо залязващо слънце, но не пряко срещу него ( знам, че не бива да се снима директно в слънцето )

Отговори на това съобщение
 Re: От какво е това ?
Автор: klez   
Дата:   22-06-11 23:15

Щракни с друг обектив и виж дали пак я има
ако я има значи е нещо по фотоапарата :) ако я няма - нещо по обектива (съмнява ме да е от обектива)
също опитай да снимаш на различни фокусни разстояния... но пак казвам съмнява ме да е от обектива

Отговори на това съобщение
 Re: От какво е това ?
Автор: djart   
Дата:   22-06-11 23:38

Здравей klez,
Апарата е чисто нов от павилиона на 30снимки макс. Сега разгледах другите снимки не виждам подобна линия с един и същи обектив, и мисля, че количеството светлина е едно и също в обектива.

Отговори на това съобщение
 Re: От какво е това ?
Автор: pefoto01   
Дата:   22-06-11 23:47

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: От какво е това ?
Автор: djart   
Дата:   23-06-11 00:01

Казах за слънцето, тъй като на други снимки го няма. Дори и пак от същата перспектива.
Междодругото сега забелязах това, незнам да не би да са жици на стълб, но не помня да имаше стълб точно там. Междодругото тези "жици" ги забелязах и на други снимки подредени по същия начин, снимал съм от една перспектива.


http://imageshack.us/photo/my-images/121/testphoto7.jpg/



Повече ме притеснява тази странна лента.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимка с канон 550Д
Автор: darksorrow   
Дата:   23-06-11 00:14

намирисва ми на скапана карта, иначе логика в това, което пишеш, няма.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимка с канон 550Д
Автор: asahi   
Дата:   23-06-11 00:19

Заслужава ли си да се притесняваш за една снимка? Направи 2-3000, пък тогава си търси повод за притеснение. Ползваш ли картрийдър?

Отговори на това съобщение
 Re: Снимка с канон 550Д
Автор: djart   
Дата:   23-06-11 00:22

Transcend карта 4-ти клас 8гб, а междодругото на 350д-то ми по едно време снимките излизаха много яко на черти, т.е. една снимка на половина другата половина от друга снимка, форматирах картата и се опправи. Но тук снимките, които съм снимал след тази проблемната, са си Ок. Ще проследя, но никак не ми се иска да е нещо по матрицата, според мен ако беше по матрицата, щеше на всички снимки да е така. Във видето също не видях проблем.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимка с канон 550Д
Автор: djart   
Дата:   23-06-11 00:24

asahi, да на същата марката е даже, но до сега не съм има проблем с него. Конвертирам директно от raw в jpeg, като ползвам софт-а на канон Digital Photo Professional.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимка с канон 550Д
Автор: asahi   
Дата:   23-06-11 00:54

Е ми имаш един повреден файл. Дали при записа или при трансфера се е повредил може да се провери като пак го дръпнеш от картата. Във всеки случай не е повод за притеснение. Ако се случва често сменяй картата с по-нова. По-скъпа не е решение.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимка с канон 550Д
Автор: djart   
Дата:   23-06-11 01:00

Значи отпада варианта с дефектна матрица ?
Утре ще взема същите, но по-висок клас.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »