Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 С какво е снимано това?
Автор: klez   
Дата:   29-04-11 12:43

Попадна ми една снимка от сватба на познат, снимана от професионален фотограф. Това което ми направи впечатление е, че качеството е все едно е снимана с телефон...

http://www.electroguru.net/pics/photo555.jpg

Според вас с какво е снимано това? (без да гледате EXIF-а)

Отговори на това съобщение
 Re: С какво е снимано това?
Автор: ka7   
Дата:   29-04-11 12:53

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: С какво е снимано това?
Автор: Батко   
Дата:   29-04-11 12:56





Публикацията е редактирана (29-04-11 12:57)

Отговори на това съобщение
 Re: С какво е снимано това?
Автор: claudiolentini   
Дата:   29-04-11 12:57

NIKON D700
ISO 800
Esposizione 1/200 sec
Diaframma 3.2
Distanza focale 56mm
Artista Veselin Asenov
Data e ora 2011:03:05 13:18:05
Copyright 2010 Veselin Asenov Photograph
Software Adobe Photoshop CS3 Windows
Lunghezza focale 56mm

Отговори на това съобщение
 Re: С какво е снимано това?
Автор: psychoiho   
Дата:   29-04-11 13:00

може би недоекспонирана, после пуш-ната, после брутално омазана от ноиз редъкшън

Отговори на това съобщение
 Re: С какво е снимано това?
Автор: klez   
Дата:   29-04-11 13:01

мда... най вероятно нещо такова... щото и аз видях, че с D700 е снимано а качеството е много замазано

Отговори на това съобщение
 Re: С какво е снимано това?
Автор: psychoiho   
Дата:   29-04-11 13:07

да, и накрая е минал за баданарката да го шарпне и е стнанало по-зле от хипстаматик

Отговори на това съобщение
 Re: С какво е снимано това?
Автор: klez   
Дата:   29-04-11 13:08

яясно... Благодаря ви за професионалните мнения. Аз си бях решил че е снимано с телефон ама пък има доста по-голяма динамика отколкото телефоните могат да изкарат :) Пък и визията е като на по-голяма матрица



Публикацията е редактирана (29-04-11 13:09)

Отговори на това съобщение
 Re: С какво е снимано това?
Автор: psychoiho   
Дата:   29-04-11 13:14

за протокола - моето мнение е аматьорско

Отговори на това съобщение
 Re: С какво е снимано това?
Автор: mondragon   
Дата:   29-04-11 13:21

[smilie18] ти не си разбрал с какво е снимано, ама иначе динамиката и визията на голямата матрица веднага си ги хванал... [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: С какво е снимано това?
Автор: psychoiho   
Дата:   29-04-11 13:23

mondragon, какъв е смисъла от персоналната ти нападка?

Отговори на това съобщение
 Re: С какво е снимано това?
Автор: klez   
Дата:   29-04-11 13:38

абе мондрагон аз разбрах с кво е ама исках да чуя по професионални мнения :) Просто ми беше любопитно как с такова тяло се постига такава мазня и къв трябва да си за да постигнеш тоя ефект. :) И още в първите 3-4 поста получих много конкретни отговори на колеги дето звучат доста логични :))

Отговори на това съобщение
 Re: С какво е снимано това?
Автор: serjy   
Дата:   29-04-11 13:51

не бре, просто никона така си снима [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: С какво е снимано това?
Автор: a_b_v_e   
Дата:   29-04-11 14:01

така и не разбрах какво й толкова на снимката, освен дето лицата на девойчетата не се виждат [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: С какво е снимано това?
Автор: d_ave   
Дата:   29-04-11 14:02

аз между другото наскоро гледах една сватба пак снимана с Никон Д700, която беше така омазана, че чак жал ми стана за хората. фотографа според мен трябва да е проявил огромна доза талант, че да успее до толкова да омаже снимките:) една нямаше с правилен баланс на бялото, пълно беше със снимки навън при силно слънце със светкавица на исо 800 и подобни изцепки.

Отговори на това съобщение
 Re: С какво е снимано това?
Автор: psychoiho   
Дата:   29-04-11 14:03

само с апарат и светкавица сватбен фотограф не се става...но както виждаш някои хора горе не виждат какъв и е проблема на снимката, значи има място за такива фотографи на пазара

Отговори на това съобщение
 Re: С какво е снимано това?
Автор: mondragon   
Дата:   29-04-11 14:07

psychoiho: какъв е смисълЪТ да ме питаш?
Не е нападка, а констатация. Хем не знае с какво е снимано, хем обаче (вероятно след като е видял екзифа, а после и прочел потвърждаващите неговите съмнения отговори) изведнъж говори за динамика, матрици и т.н.
Смешно е. Нищо лично към автора. Но след като има някакви знания и съмнения, да си ги каже и да си ги отстоява.
А това, че е снимано с Д700 не значи автоматично, че снимките трябва да са перфектни!

Отговори на това съобщение
 Re: С какво е снимано това?
Автор: d_ave   
Дата:   29-04-11 14:08

mondragon, аз все си мисля, че въпроса в заглавието е реторичен, а човека не пита наистина с какво е снимано:)

Отговори на това съобщение
 Re: С какво е снимано това?
Автор: klez   
Дата:   29-04-11 14:16

мондрагон, съжелявам, че с такова впечатление си останал, не съм искал да отстоявам каквото и да било. От една страна ми беше интересно с какви похвати аджеба ще омажеш до такава степен снимката (на който въпрос получих отговор) и от друга страна що за сватбен фотограф трябва да си за да направиш подобно мазало... както повечето се насочиха, съжелявам не съм искал да повдигам някакви спорове и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: С какво е снимано това?
Автор: a_b_v_e   
Дата:   29-04-11 14:20

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: С какво е снимано това?
Автор: nelvis   
Дата:   29-04-11 14:25

Не разбрах- трябва да им се виждат пъпките ли, за да кажете че е про отсекъде? Наскоро един даже ми развиваше теории, че вкусът на младото поколение бил формиран от снимките с телефончета и други бъзикни и затова вече се котирали снимки с всякакви нюанси, изопачени, само не нормални......Междувпрочем май ще излезе прав...[smilie11] [beer] [shtrak] [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: С какво е снимано това?
Автор: lito   
Дата:   29-04-11 14:26

тялото няма нищо общо с обработката. и тялото по никакъв начин не гарантира на един профан, че дадена снимка ще се получи добре. Който може да извършва добре целия процес, тялото му е най- малкия проблем. Очевидно човека снимал това нито с постпроцеса се справя, нито с фотографията. Може би е усетил липсата на зелената позиция в режимите на апарата [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: С какво е снимано това?
Автор: mondragon   
Дата:   29-04-11 14:31

klez: Не бе човек, не го зимай навътре. Просто трябваше да си кажеш подозренията още в началото, защото ти сам си се досетил как "колегата" е бастисал снимката! Не се коси![beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: С какво е снимано това?
Автор: didesignbg   
Дата:   29-04-11 14:35

С всеки апарат може да се направи калпава снимка, по-трудно е хубава да направиш...

Отговори на това съобщение
 Re: С какво е снимано това?
Автор: makenzi   
Дата:   29-04-11 14:37

ЕЕЕ стига бе всезнайковци,ловясе на бас че и на най-добрия фотограф може да се получат една две такива снимки. Не че защитавам колегата но е простотия да се говори така за автора на снимката.Имам въпрос към автора на темата всички снимки от сватбата ли са с такова качество?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »