Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 помощ за избор panasonic LX5 или olympus XZ-1
Автор: danny_falin   
Дата:   29-05-11 01:14

моля за малко помощ за избор между някое от 2те апаратчета, имам едно фуджи ф100 и искам да го сменя с нещо по-ново

много се чудя между тези 2 апаратчета, гледах примерни снимки, и на 2те снимките ми харесват, някой ако има лични наблюдения, нека сподели.

поздрави и благодаря предварително

Отговори на това съобщение
 Re: помощ за избор panasonic LX5 или olympus XZ-1
Автор: sphilipov   
Дата:   29-05-11 01:41

Panasonic-a е по-яката машина ;) Грабвай него.

Отговори на това съобщение
 Re: помощ за избор panasonic LX5 или olympus XZ-1
Автор: tvk75   
Дата:   29-05-11 03:29

филипов,кой ти каза това :)

Отговори на това съобщение
 Re: помощ за избор panasonic LX5 или olympus XZ-1
Автор: mitakabs   
Дата:   29-05-11 07:24

Ами според мен Филипов е прав. Вече 3-4 то Оли сапунерка хващам последно време и все са калпави! Нито фокуса му точен , нито бърз нито стабилизацията е като хората, за мерене и ШУМ да не говорим..Иначе на Хартия Оли е даже по-добро ама по -добре вземи и пробвай. Моя ЛХ3 кове както и да го погледна! АФ е в пъти по-добър . Оня ден взимах пак едно ОЛИ за подарък, ми то фокуса му пълна скръб, снимаш и не можеш да го намериш къде е , иначе по х-ки супер ама...Та вземи и пробвай![smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: помощ за избор panasonic LX5 или olympus XZ-1
Автор: джъмбо   
Дата:   29-05-11 09:05

olympus XZ-1


Отговори на това съобщение
 Re: помощ за избор panasonic LX5 или olympus XZ-1
Автор: gbrain   
Дата:   29-05-11 09:25

В крайна сметка, който и да купиш от двата, няма да сбъркаш, според мен.

1st: Olympus XZ-1
28-112mm, f/1.8-2.5 Zuiko
2nd: Panasonic LX5
24-90mm, f/2.0-3.3 Leica

XZ-1 го изкарват, че вади мааалко по-добра картинка като острота в JPEG, a в RAW са равни.

Прецени само дали ти трябва по-широката оптика или по-светлата, всичко друго е еднакво.

Отговори на това съобщение
 Re: помощ за избор panasonic LX5 или olympus XZ-1
Автор: kevi53   
Дата:   29-05-11 12:22

Лично за мен е леко безсмислен такъв ъпгрейд - фрапираща разлика в качеството на снимките няма да имаш тъй като всички са с еднакви сензори, и единствено оптиката изсмуква мн.малко в повече при Паната и Олито...[beer]
Виж хибридните камери с ДСЛР матрица и сменяема оптика - това вече е ъпгрейд...[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: помощ за избор panasonic LX5 или olympus XZ-1
Автор: vasil.varbanov   
Дата:   31-05-11 11:56

откъм ергономия - менюта, копчета, управление, изработка, XZ1 е 100 пъти по-добре от паната. Снимах и с двата, защото и аз бях пред същата дилема, и олимпусът пасва много по-добре в ръката и изобщо да се снима с него е много по-приятно като усещане.
откъм качество на снимките - за такива тестове, нали се сещаш че в магазина няма как да стане за 10 минути снимане с единия и 10 минути снимане с другия апарат, затова има сайтове, където едни хора, на които това им е работата, са го направили - с всичките необходими условия за това. Та според тези сайтове, например dpreview, imaging-resource, отново всичко е в полза на олимпуса.
аз си взех XZ1 и въпреки всички хвалебствия по сайтовете, мога да ти кажа, че миналата ми сапунерка Olympus 770, модел отпреди 6 години, правеше 100 пъти по-добри снимки от сегашния XZ1, модел 2011. Защо това е така, в момента се опитвам да си изясня :)


Отговори на това съобщение
 Re: помощ за избор panasonic LX5 или olympus XZ-1
Автор: mitakabs   
Дата:   31-05-11 12:11

vasil.varbanov написа:

> откъм ергономия - менюта, копчета, управление, изработка, XZ1 е
> 100 пъти по-добре от паната. Снимах и с двата, защото и аз бях
> пред същата дилема, и олимпусът пасва много по-добре в ръката и
> изобщо да се снима с него е много по-приятно като усещане.
> откъм качество на снимките - за такива тестове, нали се сещаш
> че в магазина няма как да стане за 10 минути снимане с единия и
> 10 минути снимане с другия апарат, затова има сайтове, където
> едни хора, на които това им е работата, са го направили - с
> всичките необходими условия за това. Та според тези сайтове,
> например dpreview, imaging-resource, отново всичко е в полза на
> олимпуса.
> аз си взех XZ1 и въпреки всички хвалебствия по сайтовете, мога
> да ти кажа, че миналата ми сапунерка Olympus 770, модел отпреди
> 6 години, правеше 100 пъти по-добри снимки от сегашния XZ1,
> модел 2011. Защо това е така, в момента се опитвам да си изясня
> :)
>

Колега, и аз точно това се опитах да кажа по- горе..Пробвах 2-3 Олита за подарък преди седмица. Така и не можах да разбера в повечето случаи къде му е фукса! За шума да не говорим. Хич не ми харесаха. Затова препоръчах Паната, а и Аф е май не много бърз . Иначе на Хартия може и да е по -добро Олито но май на практика не е. Няма и никакъв грип, не че на паната е голям ама все пак го има , не знам кое толкоз ти е удобно на Олито ама ти си знаш.. [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: помощ за избор panasonic LX5 или olympus XZ-1
Автор: mbs   
Дата:   31-05-11 13:50

Направи ми впечатление липсата на AE Lock в XZ-1, за разлика от LX5, който има изнесен бутон за това. Това означава ли, че ако избереш спот мерене не можеш да "заключиш" експозицията и да прекомпозираш? Ако това е така и ако "точковото мерене не съвпада с избраната точка за фокусиране, освен ако не е централната" (както пише във фотосинтезис-ревюто) ... LX5 изглежда по-доброто решение, поне за онези, които държат да имат спот мерене не само в централната точка.


Отговори на това съобщение
 Re: помощ за избор panasonic LX5 или olympus XZ-1
Автор: vasil.varbanov   
Дата:   31-05-11 14:12

mbs, да, така е - "точковото мерене не съвпада с избраната точка за фокусиране, освен ако не е централната".


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »