Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Баланс на бялото,оправяне с фотошоп
Автор: etto   
Дата:   20-05-11 08:28

Здравейте.И така въпроса ми е следния..имам няколко снимки които са с различен баланс на бялото..това са около 15-20/200 снимки,та въпроса ми е как мога да направя всяка една от тях да изглежда със същия WB като на останалите 180 снимки на фотошоп ? Благодаря.

Отговори на това съобщение
 Re: Баланс на бялото,оправяне с фотошоп
Автор: shtukov   
Дата:   20-05-11 09:06

За това си има RAW формат.

Отговори на това съобщение
 Re: Баланс на бялото,оправяне с фотошоп
Автор: MauMyHa   
Дата:   20-05-11 09:07

Ми това е възможно само акo снимаш във RAW/NEF

[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Баланс на бялото,оправяне с фотошоп
Автор: asahi   
Дата:   20-05-11 09:17

Баланс на бялото се прави при снимане. Това, което ти предстои, е класическа цветокорекция.
Възможни са няколко подхода в зависимост от характера на цветовите разлики, които трябва да изравниш. Технологично най-просто е да си избереш в снимките повтарящи се обекти, за които имаш ясна представа за цвета. Коригираш по усет първата картинка, мериш стойностите на избрания обект и почваш да нагласяваш втората по тези стойности. Най-лесно става ако обекта е бил сива карта. Тогава със средната пипетка от curves се чука в/у сивото и чудото почити става само.

Отговори на това съобщение
 Re: Баланс на бялото,оправяне с фотошоп
Автор: dvdobrev   
Дата:   20-05-11 09:23

Ако са RAW може, ама щом питаш явно са JPEG.
Може да пробваш с фотошоп: меню- Image; Ajustments и там да си поиграеш с отделните точки, ама доста трудна задача да станат същите като другите.

Да е жив и здрав този дето е измислил RAW-a [thankyou] [thankyou] [thankyou]


Отговори на това съобщение
 Re: Баланс на бялото,оправяне с фотошоп
Автор: deyan_de   
Дата:   20-05-11 09:25

Правиш корекция на трите най-различни като тоналност снимки, взимаш средни стойности и записваш една акция във фотошоп със тези средни корекции, пускаш акцията на всички с automate-batch и след няколко минути имаш всичките 200 коригирани.

Това обаче е абсолютно непрофесионално, както вече са ти казали баланса на бялото се оправя в RAW или най-добре на фотоапарата предварително.

Отговори на това съобщение
 Re: Баланс на бялото,оправяне с фотошоп
Автор: serjy   
Дата:   20-05-11 09:30

има не малко случай при които с бял баланс просто няма да стане, особено ако снимаш с никон.

Отговори на това съобщение
 Re: Баланс на бялото,оправяне с фотошоп
Автор: jekopj   
Дата:   20-05-11 09:42

В ДжиПЕГ най-елементарни корекции могат да се правят и с "Пикаса-3".Не е професионално,но за такива /като мен/,които не работят с фотошоп е достатъчно.[smilie25]


Отговори на това съобщение
 Re: Баланс на бялото,оправяне с фотошоп
Автор: goldfrapp   
Дата:   20-05-11 09:52

С Lightroom ще ти е най-лесно. Там можеш да сложиш White Balance: Auto дори и на JPEG. Пак ще се различават от другите ти 180 снимки, защото Lightroom и апаратът ти имат различно мнение за WB AUTO, така че след това ако не съвпадат, можеш да местиш плъзгача за temperature наляво надясно, ориентирай се по градусите в Келвин. Ще ти кача скрийншот ей сега.

Отговори на това съобщение
 Re: Баланс на бялото,оправяне с фотошоп
Автор: pumabg   
Дата:   20-05-11 09:59

При Д7000 автоматичният баланс на бялото е повече от точен!
Всеки път когато отворя някой RAW файл с ФФ се оказва че няма нужда от никакви корекции …
Това специално за serjy
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Баланс на бялото,оправяне с фотошоп
Автор: goldfrapp   
Дата:   20-05-11 10:08

Ето ти един JPEG с грешен WB. Отворен е в Lightroom, оправя се с 2 клика. Ако не те кефи ауто-то, размърдай temperature и tint и си готов. Това ме спасява много пъти, когато избацам JPEG с грешен баланс на бялото. Давам си апарата на гаджето да снима, тя го слага на зеленото квадратче и почва да си щрака жипеци, та после Lightrooma влиза в действие. Много е лесно. Разгледай скрийновете в пълен размер, че тука са сгъчкани. Успех!!!


http://photo-zona.net/images/user64744/album27214/large/1305874918_wcax3914_JPEGsgreshenWB.jpg




http://photo-zona.net/images/user64744/album27214/large/1305874919_frzg6765_smiananaWB.jpg




http://photo-zona.net/images/user64744/album27214/large/1305874919_lkle1314_JPEGspravilenWB.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Баланс на бялото,оправяне с фотошоп
Автор: goldfrapp   
Дата:   20-05-11 10:11

И ест ако настроиш едната снимка, можеш да я sync-неш с останалите, и с един клик да оправиш всички снимки.

Отговори на това съобщение
 Re: Баланс на бялото,оправяне с фотошоп
Автор: chukov   
Дата:   20-05-11 10:40

Да, лайтрума върши чудесна работа в случая

Отговори на това съобщение
 Re: Баланс на бялото,оправяне с фотошоп
Автор: erotila   
Дата:   20-05-11 10:51

много сте готини не знаех че толкова много хора са си калибрирали мониторите та да джвъкат по слайдерите, а ако търсите бял баланс на снимка то се прави по един единствен начин... всичко друго е "аз имам фотоапарат на вратът си , значи съм фотограф"


обичам това форумче [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Баланс на бялото,оправяне с фотошоп
Автор: goldfrapp   
Дата:   20-05-11 10:55

Пич, а ти си готин щото си с калибриран монитор. Само такива приятели търся, дори съм направил предложение на Зукърбърг да има секция във фейсбук профилите: Calibrated monitor: Yes/No, та хората да могат да адд-ват само готини хора с калибрирани монитори като тебе.

Отговори на това съобщение
 Re: Баланс на бялото,оправяне с фотошоп
Автор: Alex-dan   
Дата:   20-05-11 11:25

[smilie24] Добро предложение, да има една секция за готини пичове! И като качим снимка да питаме, това Green как ти се струва 17-159-77 ли да го оставя или 19-168-82 [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Баланс на бялото,оправяне с фотошоп
Автор: goldfrapp   
Дата:   20-05-11 11:32

Ооо говоренето с цифри е направо dirty-talk, направо се възбудих. Сега кажи, че и мониторът ти е калибриран и че ти скочим [smitten]

Отговори на това съобщение
 Re: Баланс на бялото,оправяне с фотошоп
Автор: erotila   
Дата:   20-05-11 11:50

фотошопа с профил от Паяк 2 [smitten]

пп

когато си купите боя ви я ТОНИРАТ спрямо скалата с цветът който желаете,

когато си вземете две бои и ги смесите... сигурно се казва КАЛИБРИРАНЕ [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Баланс на бялото,оправяне с фотошоп
Автор: goldfrapp   
Дата:   20-05-11 12:01

А ти като ядеш хляб, калибрирани ли са ти зъбите? Щото ако не са, не си толкова готин, за колкото те мислехме.

Отговори на това съобщение
 Re: Баланс на бялото,оправяне с фотошоп
Автор: erotila   
Дата:   20-05-11 12:19

м чи знам ли


http://www.fotolinia.com/wp-content/gallery/news71_erotila/news71_erotila_16.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Баланс на бялото,оправяне с фотошоп
Автор: dvdobrev   
Дата:   20-05-11 13:35

Поредната тема с много полезни отговори особенно от средата нататък.

[cool] [cool] [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Баланс на бялото,оправяне с фотошоп
Автор: etto   
Дата:   20-05-11 14:18

С Lightroom-a отбихме номера..направих ги малко по-синкави от останалите,но не ми се играе да правя всяка снимка спесифично..мерси.

Отговори на това съобщение
 Re: Баланс на бялото,оправяне с фотошоп
Автор: seuret   
Дата:   20-05-11 22:52

Взимаш си един колорметър и готово :))))

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »