Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Стативи в Рим?
Автор: eth   
Дата:   24-04-11 19:03

Има ли някой опит с използването на стативи в Рим? Има ли забрани по отношение на места или време на денонощието?

Отговори на това съобщение
 Re: Стативи в Рим?
Автор: exo99   
Дата:   24-04-11 19:36

НЕ

Отговори на това съобщение
 Re: Стативи в Рим?
Автор: Jim__Beam   
Дата:   24-04-11 19:40

... Знам , че е забранено стрелянето по Папата ..... за стативи , не съм чувал .... [smilie7] [smilie7] [smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Стативи в Рим?
Автор: frozentear   
Дата:   24-04-11 20:16

по принцип по закон е забранено и трябва разрешение, но никой нищо не ти казва дори и да го отвориш на улицата а и най-много да ти направят забележка [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Стативи в Рим?
Автор: TheBossBG   
Дата:   24-04-11 20:54

За Рим нямам идея, но във Венеция никой нищо не казва. Снимах Сан Марко късно вечерта. Даже ремонтирах статива. По едно време се оглеждаме със сина, зад нас, на входа на карабиниерите седят трима и се хилят. Явно са били впечатлени от цветущите ми клетви по адрес на китайците. Питам ги: има ли проблем? А те: не, не! Ремонтирай си! Въобще в Италия карабиниерите са позитивно настроени към туристи. Във Флоренция на Понте Векиьо даже треснахме една протоколна снимка с един пич с ботуши и огромна фуражка.


Отговори на това съобщение
 Re: Стативи в Рим?
Автор: alfonsito   
Дата:   24-04-11 22:19

СТРОГО ЗАБРАНЕНО Е [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Стативи в Рим?
Автор: yang   
Дата:   25-04-11 14:01

Миналата година по това време "чернокожите" търговци продаваха стативи буквално през 50 метра. Така, че надали е забранено...
[smile] [smile] [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Стативи в Рим?
Автор: ittv   
Дата:   25-04-11 14:27

на публично място не е забранено, но много зависи къде си, например от Monument to Vittorio Emanuele II е забранено, а от покрива му се открива прекрасна гледка към колизеума, ето това:


https://photo-forum.net/static/site_pics/161/7_1232558667.jpg



Така, че да знаеш на някои от забележителностите като те видят и правят забележки.

П.С. На италиански статив е : кавалето [smilie18] [smilie18] така, че ако чуеш от някъде "Но кавалето" да знаеш, че ще се отнася вероятно за теб.

Отговори на това съобщение
 Re: Стативи в Рим?
Автор: staskl   
Дата:   25-04-11 17:16

ЗАБРАНЕНО! Преди 4 години снимах за седмица в Рим.Домакините изрично ме предопредиха,че в центъра на града/старата част/никакви стативи.
На втория ден реших да пробвам .Сложих си статива на терасата/май се казваше Вила Боргезе/ над площада на народа/ с Колоната/.терасата бе пуста ,да имаше 4-5 човека да се разхождат.И докато си гледам през визьора ...ме потупаха по рамото и 1 час разправия....Мой съвет ,ако си без разрешение от общината ...си търси опорни точки... ниски гледни точки/камерата можеш да си я сложиш стабилно на земята и снимаш.

Отговори на това съобщение
 Re: Стативи в Рим?
Автор: JohnyWalker   
Дата:   25-04-11 21:28

Изрових това от google:

With Article 16 and Article 164, paragraph 1, paragraph F) of Legislative Decree No 112 del 31 marzo 1998, pubblicato sul supplemento ordinario n. 112 of 31 March 1998, published in Ordinary Supplement No 77/L della Gazzetta Ufficiale n. 77 / L to the Official Gazette No. 92 del 21 aprile 98, l'articolo 111 del Testo Unico di Pubblica sicurezza (quello che istituiva la Licenza per l'attivita' fotografica) E' STATO ABROGATO DEFINITIVAMENTE E CON EFFETTO DAL 22 aprile 1998 . 92 of 21 April 1998, Article 111 of the Consolidated Public Security (the one that established the License for the business 'photo) E' DEFINITELY WAS REPEALED WITH EFFECT FROM 22 April 1998.

Превода не е идеален, но от последното се разбира че от 22 април 1998 вече забраната е премахната. Така че давайте смело. [shtrak]

ПС: Ако все пак ви изземат апарата и ви строшат статива в главата, пишете тук, за да знаем да не снимаме [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Стативи в Рим?
Автор: mravunko   
Дата:   25-04-11 21:45

снимах със статив много неща в Рим, също и Ватикана. Нямах проблем, освен на фонтана ди Треви. Там има много хора постоянно и пречиш на потока от хора.

Отговори на това съобщение
 Re: Стативи в Рим?
Автор: stoychev   
Дата:   25-04-11 21:51

Че на кого е нужно да разпъва стативи през деня?


Отговори на това съобщение
 Re: Стативи в Рим?
Автор: rusinov   
Дата:   25-04-11 22:08

Една седмица снимах в Рим, проблем имаше единствено във Ватикана. Там никъде не е разрешено носенето на статив. Още при влизане откъм ватиканските музей трябва да оставиш статива на гардероб.

Говоря за миналата година. Не знам как колегата е снимал във Ватикана със статив, мен на входа след проверката учтиво ми обясниха, че няма как да нося и ползвам статив и ми показаха къде мога да го оставя.



Публикацията е редактирана (25-04-11 22:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Стативи в Рим?
Автор: alfonsito   
Дата:   25-04-11 22:20

Язе на фонтаня ди райграс ке си праих клипчета с пръчката и нема пробеми от жабари


http://photo-zona.net/images/user63953/album22517/large/1303759126_rpvu1822_ryuryi.jpg



[smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Стативи в Рим?
Автор: wizarditaly   
Дата:   25-04-11 22:24

Носи си статива.Никой няма да ти каже нищо,или ако има проблем ще те предупредят много учтиво.
Толкова учтиво че можеш да нщракаш 20 снимки докато те предупредят по категорично[smilie3]
В Сан Пиетро няма да те пуснат с статив,трябва да минеш през арка и швейцарска проверка.
rusinov в Ватикана не можеш да влезеш.Аз съм влизал по работа, но можех да ходя само до местата свързани с посещението ми.[smilie7]



Публикацията е редактирана (25-04-11 22:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Стативи в Рим?
Автор: joro2k   
Дата:   26-04-11 14:54

Аз снимах 4-5 дни с едно малко стативче, във Ватикана не съм и опитвал. На площада пред двореца Квиринал докато разпъвах статива дотича за секунди един от охраната и каза че е абсолютно забранено ползването на статив, от ръка няма проблем. На друго място грижи не съм имал.

Отговори на това съобщение
 Re: Стативи в Рим?
Автор: borovinka   
Дата:   26-04-11 15:44

В повечето големи европейски музеи е забранено снимането със статив, но често персонала си затваря очите за това. С дискретно използване на монопод могат да се получат добри снимки и няма излишно да се привлича внимание.

Отговори на това съобщение
 Re: Стативи в Рим?
Автор: 4i4o-Joro   
Дата:   26-04-11 15:58

Точно щях да питам монопода брои ли се за статив, особено ако изглежда като щека

Отговори на това съобщение
 Re: Стативи в Рим?
Автор: eth   
Дата:   26-04-11 16:31

Ами, благодаря на всички. Ще си взема статива, ако случайно успея да стана рано някоя сутрин[smilie3]

Ако ме глобят - ще пусна пост[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Стативи в Рим?
Автор: ailivanov   
Дата:   26-04-11 17:43

Кога ще ходиш в Рим, защото и на мен ми предстои и да знам дали да си нося статива :) ?

Отговори на това съобщение
 Re: Стативи в Рим?
Автор: eth   
Дата:   26-04-11 17:47

Следващата седмица, ако не ми мине котка път[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Стативи в Рим?
Автор: goldfrapp   
Дата:   26-04-11 18:07

А какъв е проблемът със статива точно? От ръка може, със статив - не? Разбирам да се забрани светкавица, да не уврежда експонати в музей примерно, ама статив... Все едно да забранят да се снима на исо 400, или на бленда 5,6, щото... така е в закона. :)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »