Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Въпрос към ползващите Capture One
Автор: d_ave   
Дата:   08-04-11 23:14

Цяла вечер си блъскам главата и не мога да намеря причината за следния проблем - цветовете на RAW файловете от 50Д в capture one се различават от цветовете в DPP. уж цветовите профили са еднакви, а в capture one цветовете са много по-убити отколкото в dpp. пробвах най-различни цветови настройки, но без резултат. дайте някаква насока, защо така се получава. изходните jpg файлове също са много различни, от capture one са с доста неутрални цветове и силно намалена сатурация. при raw от 40д нямам такива проблеми.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към ползващите Capture One
Автор: d_ave   
Дата:   08-04-11 23:17

а, току-що забелязах и друго - capture one не отразява промените по файла, направени в dpp като например crop.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към ползващите Capture One
Автор: ecobo   
Дата:   09-04-11 18:50

Ти сериозно ли питаш? [smilie8]

Сега: С1 няма НИЩО общо с ДПП. Това си е раличен роу конвертор, със собствени алгоритми за интерпретиране на информацията от РОУ файла. Затова и резултата е различен.

Моето лично впечатление е, че с ДПП много по-лесно се достига до задоволителен краен резултат. С1 е доста сложна програма, която дава възможност да се изстиска максимума от един файл, но грешната последователност в прилагането на корекции най-чести води до кофти резултат. Затова е добре първо да се чете, после да се работи и да се обвинява софта.

Профилите НЕ СА еднакви. С1 има собствени профили за всички камери. Из нета могат да се намерят и "подобрени" профили за много от масовите камери, но човек трябва първо да се научи какво е профил и как се ползва, за да може да се възползва от свободата и възможностите, които профилите дават.

Ето тука съм направил едно бързо сравнение между 3 РОУ конвертора, ама ДПП не е между тях, не ще да отваря никонски файлове [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към ползващите Capture One
Автор: nsirakov   
Дата:   09-04-11 19:36

екобо - би ли споделил нещо за последователността?

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към ползващите Capture One
Автор: ecobo   
Дата:   10-04-11 17:10

адаш, ТУК има тонове инфо по въпроса [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към ползващите Capture One
Автор: TheJoshuaTree   
Дата:   10-04-11 18:39

Цветовете винаги ще са различни, но както го описваш изглежда, че работиш в ProPhoto RGB или Adobe ICC Profile, а мониторът ти не е wide gamut.
Виш в предпоследния Tool Tab - "Process recipes", какво ти показва в полето за ICC Profile.
Промени го на sRGB IEC61966-2.1 и кажи дали това решава "проблема" [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към ползващите Capture One
Автор: d_ave   
Дата:   10-04-11 21:45

ecobo, съгласен съм, че С1 е доста сложен, но крайния резултат от него винаги ми е харесвал най-много и се опитвам максимално да го разуча и да го ползвам пълноценно. иначе относно ДПП - каквото и да направя, крайния JPG винаги излиза доста по-мазен отколкото от С1 и с една идея по-малко детайл - нещо, което е достатъчно забележимо за да ме дразни.

"проблема" се оказа дреболия, но ми скъса нервите. оказа се, че ДПП автоматично засича направените в апарата настройки на picture styles, докато С1 не го прави за 50Д. странното е, че за 40Д автоматично зарежда стила и снимките изглеждат еднакво в ДПП и С1, но с файловете от 50Д не е така, от където идва и разликата.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към ползващите Capture One
Автор: marto   
Дата:   10-04-11 23:16

C1 не трябва да различава 40Д и 50д [smilie3]




Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към ползващите Capture One
Автор: d_ave   
Дата:   11-04-11 09:46

marto, не трябва, ама прави, поне при мен. може да е нещо от версията, но не ми се вярва.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »