Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Във връзка с темите за открадната техника
Автор: sk.   
Дата:   22-11-12 22:36

Здравейте,
от скоро посещавам този форум и като цяло се занимавам активно с фотография и разбира се няма как да не ми направи впечатление, че има доста теми за открадната техника и измамници от базара. Като младши фотограф на мен също ми е супер неприятно за пострадалите колеги и ще ми бъде още по неприятно, ако моята техника изчезне, въпреки че не надхвъхрля 1000лв. Просто първия апарат е нещо специално за мен. Та в този ред на мисли, какво ми направи впечатление и какви идеи ми дойдоха.


- Има ли сборна тема със записани серийни номера на апарати/обективи? До момента не съм виждал такава, ако има предлагам да се закачи най-отгоре, за да е максимално лесно достъпна. Мисля, че от това може само да се спечели и няма да има минуси. Само че, трябва да се поддържа без никакви други коментари, за да е максимално улеснено търсенето.

- В Обявите в БАЗАР задължително да се посочва сериен номер. Мисля, че за нито един потребител няма да е проблем да обърне фотоапарата и да препише тези 10 цифри..., а така може да докаже че апарата не е откраднат. Разбира се, така обявите могат да намалеят, но като цяло мисля, че ще напуснат само измамниците!

Отделно другото, което ми става малко странно, хора които нямат нито една качена снимка в профилите си продават някаква техника, която предполага, че човека има поне едни 20 000 кадъра зад гърба си, пък нищо качено. В другите форуми, които ползват форумни платформи лично аз се ориентирам по броя мнения, тоест гледам да купувам само от активни потребители, регистрирани и взимащи участие от години, но тук такова нещо няма и за това тръгвам по снимките, но цък... някой потребители и такива нямат... Според вас до колко е идейно хора, които нямат качени снимки да могат да пускат обяви? (Това го казвам пак като идея за превенция)

Иначе форума е страхотен, както и хората в него! За кратко време научих доста нови неща и успявам да добавя всеки ден по още нещо [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Във връзка с темите за открадната техника
Автор: pmartinov   
Дата:   22-11-12 22:42

В Обявите в БАЗАР задължително да се посочва сериен номер.



[smilie24] [smilie24] [smilie24]



Това Калин Руйчев отдавна го предложи ,но така и не бе въведено...


Отговори на това съобщение
 Re: Във връзка с темите за открадната техника
Автор: kvakioh   
Дата:   22-11-12 22:51

Като продавам някои неща и пращам в чужбина, винаги си записвам серийния номер, и карам в товарилтениците да пишат също. Даже на вече продадените неща си имам серийните номера.
Иначе има измамници, винаги има вероятност да се появят, където и да е.

Отговори на това съобщение
 Re: Във връзка с темите за открадната техника
Автор: serjy   
Дата:   22-11-12 22:51

верно ли си мислите, че някой ще тръгне да продава крадена техника в базара??? требва да е голем малоумник. ако се въведе това, просто много обяви няма да бъдат пуснати в този базар, а в друг.

Отговори на това съобщение
 Re: Във връзка с темите за открадната техника
Автор: sk.   
Дата:   22-11-12 23:22

Да, разбира се, че измамници винаги ще има, но защо да са и тук, като с минимални усилия могат да се филтрират голям процент от тях, пък да ходят после където поискат. Ако знам, че от тук мога да си купя 100% техника, която не е открадната няма и да си помислям за други сайтове. Предполагам това важи и за повечето потребители тук. А най-неприятното ще е, ако дам не малка сума пари за обектив и след два дена видя, че обектива се издирва от потребител тук.

Отговори на това съобщение
 Re: Във връзка с темите за открадната техника
Автор: Mogila   
Дата:   22-11-12 23:26

Това с въвеждането на серийния номер в базара е безсмислено. Какво пречи да въведа 1029384756?

Отговори на това съобщение
 Re: Във връзка с темите за открадната техника
Автор: dimidumi   
Дата:   22-11-12 23:28

Много вярно е това ..."Ако знам, че от тук мога да си купя 100% техника, която не е открадната няма и да си помислям за други сайтове." ...напълно подкрепям въвеждането на правило за задължително публикуване на сериен номер на камера, обектив или друг аксесоар. [beer]

П.П. "Това с въвеждането на серийния номер в базара е безсмислено. Какво пречи да въведа 1029384756?" ...

Веднага ще има съмнение за достоверноста на обявата, особено при по-опитни потребители на дадена система. [beer]



Публикацията е редактирана (22-11-12 23:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Във връзка с темите за открадната техника
Автор: cardin   
Дата:   22-11-12 23:29


Напълно подкрепям това за темата със сериини номера:


- Има ли сборна тема със записани серийни номера на апарати/обективи? До момента не съм виждал такава, ако има предлагам да се закачи най-отгоре, за да е максимално лесно достъпна. Мисля, че от това може само да се спечели и няма да има минуси. Само че, трябва да се поддържа без никакви други коментари, за да е максимално улеснено търсенето.

Отговори на това съобщение
 Re: Във връзка с темите за открадната техника
Автор: Mogila   
Дата:   22-11-12 23:41

dimidumi стига де... хайде замисли се малко преди да пишеш. Ще взема един сериен номер и ще му променя 2-3 цифри и готово. Какви съмнения ще има?
Друго нещо може да се направи за да се подобри малко сигурността, но админ не мисли така явно. А то е следното:

Право на обява за "продажба" да имат потребители, регистрирани преди не по малко от 6 месеца и с поне 20 коментара във форума.

За купува малко по-смекчени условия.

Отговори на това съобщение
 Re: Във връзка с темите за открадната техника
Автор: localhost   
Дата:   23-11-12 01:11

Това последното предложение на Mogila е най-добро според мен [smilie24]
Така ще се избегнат регистрации само заради една обява. Или нов потребител, но комбинирано с платена обява и т.н.

Ако някой иска да разкара бързо крадена стока винаги има разни сайтове като продавалник или близката заложна къща.

Отговори на това съобщение
 Re: Във връзка с темите за открадната техника
Автор: brandimi   
Дата:   23-11-12 01:25

Здравейте. Мястото където се продава крадена теника са заложните къщи, а също така и разни сайтове където има обяви от всякакъв род. Например Продавалник. Мислите ли, че в този сайт мякой може да окаже какъвто и да е контрол на продаваните там стоки? Само раздела за фотография и видео има над 250 страници с всевъзможна фото техника. А и най вероятно откраднатата скъпа техника напуска пределите на България и се реализира в някой държави където би могла да и се вземе доста по-сериозна цена като на крадена. Както е с автомобилите. Ако не е за откуп, заминава за трети държави.

Отговори на това съобщение
 Re: Във връзка с темите за открадната техника
Автор: jqr   
Дата:   23-11-12 03:56

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Във връзка с темите за открадната техника
Автор: exobexo   
Дата:   23-11-12 09:52

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Във връзка с темите за открадната техника
Автор: elixx   
Дата:   23-11-12 10:05

Предложението за серийния номер е наистина добро.[smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Във връзка с темите за открадната техника
Автор: Тед   
Дата:   23-11-12 10:09

И аз съм за[smilie24]
ОСвен това при снимка на обектива и записан сер. номер може да се види добре дали съвпадат.

При получаване на обектив със сер. номер различен от обявата, купувача си носи отговорността дали да го плати или върне и изпише проблема в темата.


Добре би било след приключване на сделка - да се дава оценка от купувача на продавача. ( плюс или минус). Така продавачът трупа история, а купувачът ще получи малко доверие или предупреждение да внимава.
Може би регистрация на нови профили, като нямат хистори - ще се обезсмисли да ги правят.

Отговори на това съобщение
 Re: Във връзка с темите за открадната техника
Автор: sk.   
Дата:   23-11-12 10:29

Аз също чак на сутринта се замислих относно критиката на Mogila с фалшивите серийни номера. Все пак гледаш снимките на апарат/обектив със сериен номер ххххх, а получаваш техника със сериен номер ууууу. В случая на лъжата краката са къси, доста къси [smilie18]. Пускаш си едно оплакване към админ-а и юзъра се санкционира (примерно). Системата за рейтинг също е готина идея, нещо като в ибей, ама сигурно е доста сложна за изпълнение, а и това не е търговска платформа :)

Отговори на това съобщение
 Re: Във връзка с темите за открадната техника
Автор: Mogila   
Дата:   23-11-12 15:41

Юзъра се санционира и си прави други 10 акаунта. Все тая. А относно рейтинг- ще е добре само ако се вижда кой е дал рейтингите. Защото господин Юзер може да си направи 20 акаунта и да си даде рейтинг нали?
Като цяло тези неща ще генерират много опланвания на админа, а на него не му е работа да е арбитър в спорове между юзери...

Може да се пусне тема за похвали и оплаквания примерно. Там с търсачката пишеш име и ти излиза ако има мнения за дадения юзер.

Отговори на това съобщение
 Re: Във връзка с темите за открадната техника
Автор: xborox   
Дата:   23-11-12 18:01

Аз се замислих за нещо друго. Всеки профил да дава възможност за въвеждане на серийните номера на техниката, с която снима човека, който стои зад този профил. Демек към моя профил си прикачвам номерата на техниката - трите обектива и тялото. Ще се събере една солидна база данни. Ако аз съм купувач, пускам един сърч на този сериен номер и виждам при кого е била техниката ми преди да стигне до продавача. С други думи техниката да има история.

Отговори на това съобщение
 Re: Във връзка с темите за открадната техника
Автор: tantris   
Дата:   23-11-12 18:09

Крадената техника по принцип се пласира в чужбина. Адски много се краде фотографска техника по света, не само в България.
Веднъж пробвах един апарат от една сергия в Казабланка. Като разглеждах снимките, видях в екзифа име и адрес. Писах на човека, че съм попаднал на еди апарат с неговите данни. Оказа се норвежки фотограф, чийто апарат е бил откраднат в Барселона. Описах му мястото в случай, че реши да действа. Каза ми, че го е отписал, но ми благодари, че поне научил къде се е приземил апарата му.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »