Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Камкордер JVC GZ-HD3-конфузна ситуация
Автор: SIX_PACK   
Дата:   07-03-11 11:50

Здравейте, приятели.
Съвсем скоро си купих камкордер JVC-GZ-HD3, втора ръка на много изгодна цена. Прочетох на бързо в нета, какви и са характеристиките и не се замислих по-обстойно и я взех.
Сега след като известно време вече боравя с нея, стигнах до следните конфузни ситуации.
1. камера снима във Full HD 1080 и следователно прави файловете огромни ( и то на ниската резолюция). За пример 10 минути снимане=4 ГБ дисково място. Основната цел за която я взех е да снимам футболни мачове, но тогава за какви файлове говорим.
2. Камерата снима в т. нар. TOD файлове, които са трудни, тежки, за обработка с програми-едитори.
3. Компа ми се оказа твърде слаб за да възпроизведе, FULL HD и винаги се налага да намалям характеристиките на клипа при конвертиране.
4. Основното място където качвам клиповете са във фейса, а там максимума на клиповете е 1 ГБ и 20 мин.
5. Скоро забелязох, не знам дали е бъг или мое недоглеждане, но се оказа, че когато разглеждам в камерата файловете, всичко е наред, но когато я свържа с компа и копирам всички файлове в последствие липсват файлове, 1 или 2 файла.
Моля, да ме ппосъветвате, какво да правя. Пред мен стоят 2 дилеми в момента:
1. Собственика ми увери, че няма проблем да ми върне парите след като не съм доволен и с върнатите пари да си купя фотоапарат от среден клас, който и да прави видеоклипове с прилично качество и големина. Съответно да ги качвам, където си искам.
2. Да запазя камерата за по-добри времена, когато си купя приличен лаптоп, където да обработвам и разглеждам нормално файловете. Да гледам в бъдещето където HD качеството ще е масово, но до тогава камерата почти да не я ползвам.

Благодаря Ви, за отделеното време да изчетете всичко това и съответно за обратната връзка [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Камкордер JVC GZ-HD3-конфузна ситуация
Автор: next_time   
Дата:   07-03-11 11:57

С апарат среден клас правиш супер мърляво видео, с бавен фокус.Ако камерата е добра по-добре си вземи компютър.

Отговори на това съобщение
 Re: Камкордер JVC GZ-HD3-конфузна ситуация
Автор: odyssay   
Дата:   07-03-11 13:47

Колега,въпросната камера не снима във Full HD,а с резолюция-1440 x 1080 пиксела
Второ..-няма оптична стабилизация!
Ако си се запалил вече по фотографията и също така искаш да снимаш и видео-си вземи един Canon 550D![smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Камкордер JVC GZ-HD3-конфузна ситуация
Автор: ramdar   
Дата:   07-03-11 14:42

С 550D въобще не си и помисляй, че можеш да снимаш цял футболен мач.Не знам какъв ти е компа, но май ти трябва друг.



Публикацията е редактирана (07-03-11 16:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Камкордер JVC GZ-HD3-конфузна ситуация
Автор: pefoto01   
Дата:   07-03-11 14:45

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Камкордер JVC GZ-HD3-конфузна ситуация
Автор: odyssay   
Дата:   07-03-11 15:35

Ето точна информация за възможностите на камерата- във Full HD снима GZ-HD7
http://camcorder.jvc.com/microsites/GZHD3/spec.html

AVCHD...-би било добре,но не присъства в спецификациите!Все пак говорим за камера от 2007-а година!

Отговори на това съобщение
 Re: Камкордер JVC GZ-HD3-конфузна ситуация
Автор: ramdar   
Дата:   07-03-11 16:06

odyssay, прав си. Направил съм грешка от недоглеждане с друг модел на JVC,а именно с GZ-HD30. sorry!

Отговори на това съобщение
 Re: Камкордер JVC GZ-HD3-конфузна ситуация
Автор: slavoart   
Дата:   07-03-11 16:29

Имам и JVC-GZ-HD7 и ДСЛР който снима перфектно видео. Слушай сега внимателно човек който има опит с двете машини: ЗАБРАВИ ДА СНИМАШ МАЧОВЕ С ФОТОАПАРАТ.
Камерата ти е перфектна за тази цел. Всеки ХД камкордер прави обемни файлове, нали това е целта и основното предимство на хд пред сд заснемане - качеството, а то се постига с по- високата резолюция и по големият битреит на видеото. Ако смяташ, че с хд клиповете от апарата положението ще ти се подобри-лъжеш се.
Насочи усилията си към по добра машина /PC или лаптоп/. А .TOD файловете от 4-5 години няма софтуер който да не ги подържа, това си е най-обикновен МПГ-2 но с друго заглавие дадено от JVC. С каква програма ги обработваш след това???

P.S. И аз като теб мислех, че ми се губят файлове:))) Поразрови в съседните папки и ще ги намериш:) Това е недостатъка на тази марка, че си ги кръщава и слага където си поиска.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Камкордер JVC GZ-HD3-конфузна ситуация
Автор: SIX_PACK   
Дата:   07-03-11 16:34

Винаги съм бил фен на фотографията и това с 550D някак си ми се нрави най-много, но да прави сте няма как да снимам мачове с него.
Компа ми е сравнително стар на 5,6 години, а клиповете с висока резолюцията направо ги насича.
На този етап без сравнително добър компютър тази камера е неизползваема според мен. От друга страна за да обработя един файл и да го кача някъде, конвертирам файловете минимум 3 пъти в отделните етапи. Мисля си, че се губи замисала на камера в моите ръце а именно да снима HD.

Отговори на това съобщение
 Re: Камкордер JVC GZ-HD3-конфузна ситуация
Автор: SIX_PACK   
Дата:   07-03-11 16:41

Нямам ясна визия кога ще се освободят свободни финанси, за да обновя машината с нова, а камерата беша на особено примамлива цена.
Файловете ги конвертирам с Xilisoft Video convertor Ultimate 6, а ги обработвам с Ulead VideoStudeo Pro( в тази версия няма опция за ТОД файлове).
Важно е да отбележа, че и тези програми трудно вървят на компа ми.

Отговори на това съобщение
 Re: Камкордер JVC GZ-HD3-конфузна ситуация
Автор: yavorberov   
Дата:   07-03-11 16:57

Нов компютър му е майката каквото и да си вземеш за снимане HD. Но 1000лв за настолен с добра видеокарта не ти мърдат. А лаптопите са голямо дърво като цена. Лаптоп с характеристиките на хубав комп от 1000лв ще ти излезе над 2000лв най-малко.



Публикацията е редактирана (07-03-11 19:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Камкордер JVC GZ-HD3-конфузна ситуация
Автор: ramdar   
Дата:   07-03-11 17:20

Всеки предварителен конверт влошава качеството. Опитай да си отвориш файловете директно в Ulead-а като предварително преименуваш разширенията tod с mpg.

Отговори на това съобщение
 Re: Камкордер JVC GZ-HD3-конфузна ситуация
Автор: SIX_PACK   
Дата:   07-03-11 22:29

Съветът за преименуване на файловете наистина проработи, но с един проблем, сега като пусна файловете за предварителен преглед в програмата-едитор ги размазва нацяло.
Ако реша да запазя тази камера, какви са вариантите, за да качвам клипове в интернет сайтовете, като: фейс, ютуб и други?

Отговори на това съобщение
 Re: Камкордер JVC GZ-HD3-конфузна ситуация
Автор: ramdar   
Дата:   07-03-11 22:55

"Мазалото" може да е и заради некоректни кодеци.
Ако ще се занимаваш по-сериозно с видеоедит сменяй Ulead-a с нещо по-читаво като Sony Vegas или Premiere Pro.
Това последното с вариантите не го разбрах.

Отговори на това съобщение
 Re: Камкордер JVC GZ-HD3-конфузна ситуация
Автор: slavoart   
Дата:   07-03-11 22:56

Сега ще ти кажа един нов вариант с много добри възможности за обработка на тод файлове. Пробвай тази програма: AVS Video Editor. Така няма да конвертираш фаиловете и после да ги монтираш, всичко ще го вършиш в нея. Виж си и пощенската кутия тук [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Камкордер JVC GZ-HD3-конфузна ситуация
Автор: playan   
Дата:   08-03-11 09:08

Камерата е изключително добър модел с много добър обектив! TOD-файловете ги преименувай не в MPG, а в AVI !!!
Както обикновено, причината за липса на максимални резултати не е в камерата, а в потребителя зад нея!
Както разбирам, проявеният интерес към камерата не е бил подкрепен с каквито и да са познания поне от обща култура относно кодеци, РС конфигурация, видео обработка и т.н. Затова дръж си камерата и отдели време да се запознаеш с материята.
А относно компютъра ти - както съветват и другите потребители, трябва му сериозен ъпгрейд. В момента ситуацията е аналогична на закупуване на лек автомобил с надеждата да върви гладко по разорана нива...
За youtube и другите сайтове най-добър вариант е конвертиране в MP4, което прави всеки видео конвертор. В настройките винаги съобразявай кадрите в секунда (framerate, fps) да са колкото снима камерата ти, предполагам 25.000 - поне това като за начало!



Публикацията е редактирана (08-03-11 09:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Камкордер JVC GZ-HD3-конфузна ситуация
Автор: bako_1955   
Дата:   08-03-11 09:30

Smeni KOMPA !!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Камкордер JVC GZ-HD3-конфузна ситуация
Автор: SIX_PACK   
Дата:   08-03-11 10:25

Наистина не съпоставих познанията си с това какво купувам и може би от това в момента си блъскам главата.
Юлийд вече е сменена със Сони Вегас, тези дни ще се опитам да я разуча, кое, къде, как става.
От всичките ви съвети клоня вече на варианта, да си запазя камерата и да инвестирам в настолен комп, въпреки желанията ми за лаптоп.
Относно конвертирането на фейлове за да ми вървят що годе на компа и все пак да виждам не снимки, а джижещи се хора правя следното-през xilisoft от ТОД файл ги конвертирам в HD AVI (от 1080 настройвам на 720p за да върви, кадрите-25 фпс, битрейт-авто, след като обработя файловете с програма-едитор, финалния файл отново бива конвертиран в HD MP4 и ако файла е над 500Мб фейса отказва да го качи.
Благодаря на slavoart за помоща, предстои разучаване на програмата.

Отговори на това съобщение
 Re: Камкордер JVC GZ-HD3-конфузна ситуация
Автор: MARLOV   
Дата:   08-03-11 11:47

1.Според мен с Вегаса ще ти е доста по трудно.
2. Всяко конвертиране влошава рязко качеството.Битрейта задавай още от камерата и после не го бутай.
3. Но всичко е напразно ,ако не смениш компютъра.

Отговори на това съобщение
 Re: Камкордер JVC GZ-HD3-конфузна ситуация
Автор: endurosport   
Дата:   08-03-11 16:29

Здравей колега,аз снимам на sd карта и на хард диск.Снимам по ралита любителски.От всички видеопрограми които пробвах за големите ми видео файлове съм най доволен от Movie Edit Pro 16 Plus.Моите фаилове са MOV не съм пробвал ТОД-файлове,но пробвай "купих" си я от Замунда.

Отговори на това съобщение
 Re: Камкордер JVC GZ-HD3-конфузна ситуация
Автор: pefoto01   
Дата:   08-03-11 16:43

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Камкордер JVC GZ-HD3-конфузна ситуация
Автор: SIX_PACK   
Дата:   09-03-11 16:41

Kaкво бихте ме посъветвали, как да подобря снимачните си умения и как да оптимизирам работата си с камерата и нейните фукнции?
Все още снимам на автоматичен режим, защото нямам нужния опит за ръчен режим.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »