Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Помощ за макро снимки
Автор: ruumen   
Дата:   13-02-11 16:50

Привет на всички.Не съм професионален фотограф, но чета редовно форума Ви. Имам обикновено фотоапаратче Canon A590IS.Доволен съм и нямам претенции за по-сложна техника.Единственото, което ми е нужно, и за това пиша е, че не мога да снимам макро снимки. В книжката пише, че трябват някакви приставки-има ли ги и откъде мога да си купя такива. А и има ли начин да снимам макро без тях. Става въпрос за снимки на повреди по платки на GSM-и.
Благодаря предварително!


Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за макро снимки
Автор: landstar   
Дата:   13-02-11 17:09

Е, сигурно може. Направи си солидна стойка, може министатив да закрепяш апарата, една настолна лампа за 5 лева и виж как му се пуска забавена снимка. Няма нужда от приставки и пр. оскъпяване. Прочети инстукцията от колко сантиметра най-малко може да снима.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за макро снимки
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   13-02-11 17:16

Дават го с макро от 5см разстояние. Не виждам да има някаква резба, че да се поставят макро пръстени. Какво точно пише в книжката му?

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за макро снимки
Автор: ruumen   
Дата:   13-02-11 17:45

В книжката му в раздел "Системна диаграма" са показани допълнителни приставки. Едната от тях-250D(52mm)се води "Приставка за близък план", с която може(цитирам), "да се заснеме изображение в близък план, когато разстоянието от предната част на обектива до обекта е от 4 до 17см"


Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за макро снимки
Автор: NEPREDVIDIM   
Дата:   13-02-11 23:00

обиконовено такива приставки за Канон, а и въобще се намират изключително трудно, почти невъзможно, най-вероятно от интернет да се сдобиеш с такава. Другия проблем е че са страшно скъпи, поне за теле конвертори и такива за по-широкоъгълни снимки са около 250 - 300 лв по спомен. За макро и да не е толкова, пак ще са по-скъпи от апарата - просто бъди сигурен.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за макро снимки
Автор: dikimee   
Дата:   13-02-11 23:12

Най-обикновена лупа (която трябва сам да измислиш как да закрепиш) ще ти даде възможност за много по-добри макро снимки. Само гледай да е по-голяма от обектива, за да нямаш гадни изкривявания по крайщата. И освен това колкото по-качествена, толкова по-добре.
Пробвал съм си го с GSM-a и работи перфектно. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за макро снимки
Автор: juslen   
Дата:   13-02-11 23:22

Глупости-естествено че може да снимаш макро снимки-само си включваш макро режима от бутона с цветенцето и слагаш фокуса на Spot и готово.
A590IS си прави чудесни макро снимки, от 5см но са много детайлни-не виждам даже за какво ти е и лупа, и така си прави съвсем добри макро снимки.
А иначе можеш да си намериш макроконвертор Raynox DCR250-има ги и по 50-60лв втора ръка, пасват му идеално и се постига страхотно увеличение.

Ето една от A550 без лупа

http://s2.ipicture.ru/uploads/20110214/thumbs/bcgmC9Rs.jpg




Публикацията е редактирана (13-02-11 23:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за макро снимки
Автор: mi_dan   
Дата:   13-02-11 23:36

може и с лупа ей такаhttp://photo-cult.com/showpic.php?aut=mi_dan&id=542138

Отговори на това съобщение
 Помощ за макро снимки
Автор: dametoo   
Дата:   14-02-11 00:17

Колега,

не приемай на сериозно някои от коментарите по горе. Аз снимам вече три години и малко от горе с Canon PowerShot S5 IS. Приставките специално теле конверторната и широкоъгълната ги купих за 233 лв. И двете бяха на една и съща цена. За мен, не бяха скъпи. Няма да се спирам на тях, тъй като в случая говорим за макро. Макро лещата я купих за 151 лв. При S5 диаметъра на резбата е 58 мм. Close-up Lens 500D - с тази макро леща аз се родих в режим макро. Убеди се сам посещавайки моят профил. Аз поне оставям информация под снимките си. С макро лещата реализирах някои от най добрите си кадри, някои от които бяха изложени пред НДК и публикувани в едно списание. Дадох 151 лв. за нея, и повярвай ми струва си всеки един лев. Мисля, че ще я намериш без проблем. Виж в Стемо, ако имате магазин в града или павилиона. Имай предвид, че за можеш да използваш макро лещата ти трябва преходник или адаптер както се води. Обикновено макро също би трябвало да можеш да снимаш но щом има опция за приставки възползвай се. Няма да съжаляваш. Поздрави и успех. [smilie24]



Публикацията е редактирана (14-02-11 00:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за макро снимки
Автор: ruumen   
Дата:   15-02-11 11:09

Благодаря навсички, които взеха отношение по темата. Мисля, че се ориентирах какво ми трябва и къде да го намеря.[beer]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »