Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 3D Autofotografie, Въпрос за серия при Nikon D300
Автор: frenchev   
Дата:   10-11-11 17:15

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за серия при Nikon D300
Автор: frenchev   
Дата:   10-11-11 17:16

максимума кадри при серия е 100.

Някой знае ли трик как може да се правят повече кадри в серия.

П.С. да не отварям нова тема: Никога не съм ъпдейтвал фирмуера. Има ли смисъл да го правя и от къде да дръпна последния?



Публикацията е редактирана (10-11-11 17:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за серия при Nikon D300
Автор: frenchev   
Дата:   11-11-11 16:10

nikoi li ne znae neshto po vuprosa?

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за серия при Nikon D300
Автор: atrifonov   
Дата:   11-11-11 16:40

Провери сайта на Никон в раздел download

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за серия при Nikon D300
Автор: MarinY   
Дата:   11-11-11 16:58

Ограничението "в серия" идва от размерът на буфера, скоростта на процесора и вътрешният трансфер на данни. Не можеш да искаш повече. 100 кадъра са 12 секунди картечница с грип!!!



Публикацията е редактирана (11-11-11 17:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за серия при Nikon D300
Автор: bobonai   
Дата:   11-11-11 17:46

Както казват форумните доайени, не си писал какво гониш с това надцакване. MarinY ти е написал основата, а за да усетиш какво имаш в ръцете си - опитай една серия с "Пентакон сикс", ако си добър можеш и на в."Мальовица" да го качиш. Това на майтап!
Отначало, като четях, си помислих, че светлината не ти достига и се чудиш защо не ти прави кадрите. Значи, бърза карта му ръгаш, сваляш резолюция и размер, вдигаш огледалото и целиш до дето може хардуера. Не съм стигал такава серия повече от сто кадъра, но си знам, че буферът му е сто кадъра, а не че е ограничен до 100. Пази се от пожар в ръката [shtrak][smile] Ако не става експеримента, мини на камкордер![smile] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за серия при Nikon D300
Автор: frenchev   
Дата:   12-11-11 15:30

няма значение каква е резолюцията или компресията. В менюто се задава колко кадъра в серия да прави апарата. 100 е максималната стойност която мога да задам.

На мен ми трябва за следното нещо:

http://frenchev.com/clients/3d/vw/


за съжаление не мога да контролирам скоростта на въртене на колата. Апарата прави 100 кадъра, след което натискам веднага копчето на дистанционното пак, но се губи малко време и имам липсващи кадри.

И аз не съм си мислел навремето, че ще ми се налага да правя повече от 100 кадъра, но ето че се наложи.

Отговори на това съобщение
 Re: 3D Autofotografie, Въпрос за серия при Nikon D300
Автор: pumabg   
Дата:   12-11-11 21:06

При каква скорост на затвора снимаш? Колата прави пълен кръг за ок.10сек., като разбереш и какво разстояние изминава ще разбереш и каква мин. скорост ти трябва ...
По добре обаче си направи филмче и ако ти трябват отделните кадри си ги вадиш ...
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: 3D Autofotografie, Въпрос за серия при Nikon D300
Автор: frenchev   
Дата:   12-11-11 21:11

pumabg мерси за съвета. Мога да пробвам с д90ката да снимам филмче, но не знам как ще е качеството. А с какво мога да извадя отделните кадри като .JPG файлове.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: 3D Autofotografie, Въпрос за серия при Nikon D300
Автор: n1x0n   
Дата:   12-11-11 21:16

Правиш една серия от 0 до 180 градуса, правиш почивка и когато си готов просто натискаш спусъка в правилният момент и довършваш от 180 до 360 градуса. Ще имаш леко застъпване в средата, ама то лесно ще се махне при сортирането на файловете.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »