Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Въпрос към хората с Sony а55
Автор: tjman   
Дата:   12-02-11 15:08

[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към хората с Sony а55
Автор: tjman   
Дата:   12-02-11 15:09

Играх си преди малко един такъв апарат, EVF никак не е лош, обаче от всякъде около главната картинка има доста черно. Реших, че в това черно сигурно има опция да се показват разни му там ISO, WB и т.н.
Добре, кликам на "DISP" и като всяко Сони то цикли през различни количества ниформация на дисплея, като най-пълното от ляво и от дясно показва точно ISO, WB, AF и т.н. ОБАЧЕ това важи само за големия дисплей на гърба. Когато гледам през EVF въобще не ми показваше ния неща във визьора, макар че има място. Както се вижда индикатора за това колко трепериш е в черното и той се показва там. Обаче освен бленда, скорост, компенсация на експозицията, сила на треперене и хистограма друга информация във EVF-то не излезе ... това така ли е или аз нещо не съм нацъкал из опциите? Вижда ми се много тъпо тия допълнителните неща да не може да се виждат във EVF!

п.с.
Големия дисплей на гърба е просто умопомрачителен - вади такива цветове и детайл, че направо не ми се гледа във EVF-то :)



Публикацията е редактирана (12-02-11 15:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към хората с Sony а55
Автор: 4given   
Дата:   12-02-11 22:09

Има, има... Като натиснеш Дисплей и би трябвало да ти мени 4 опции. Това, дето се вижда на Лайв Вю-то, се виджа и на EVF. Влез и в меню-то да провериш настройките.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към хората с Sony а55
Автор: tjman   
Дата:   12-02-11 23:40

Искаш да кажеш, че при тебе успяваш да извадиш всички неща ISO, WB, AF и т.н. във EVF-то някакси? Как се пуска тая опция от менюто? Уж всичко прегледах ...



Публикацията е редактирана (12-02-11 23:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към хората с Sony а55
Автор: 4given   
Дата:   13-02-11 03:39

Чакай да видя какво точно се вижда и да не говоря наизуст... Аз снимам с а33, ама менюто е същото. Би трябвало да имаш следните опции, които се сменят с дисплей бутона:

1. Най-изчистен екран включва SteadyShot и квадратчетата за фокусиране, а отдолу имаш скорост, бленда, компенсация.

2. Същата работа + virtual horizon (показва ти ъгъла на снимане)

3. Отдолу ти показва скорост/бленда/компенсация, а отгоре показва режим на снимане, живот на батерията, размер на снимките, брой оставащи снимки и иконка за GPS.

Ако натиснеш бутона Fn, тогава ще може да видиш какви са ти настройките за белия баланс, светкавица, фокусиране, HDR и т.н. (излизат и на лайв вю, и на EVF).

Да ти кажа, аз използвам предимнo Лайв Вю, удобно ми е с тилт екрана. Ако снимам на силна дневна светлина и не мога да видя екрана, само тогавам ползвам EVF.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към хората с Sony а55
Автор: tjman   
Дата:   13-02-11 10:10

аааааааа трябвало да се цъкне 'Fn' бутона ... ясно! :)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »