Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Проблем с MicroSD карта, не се визуализират снимките.
Автор: Morph   
Дата:   03-01-11 18:09

Става дума за Kingston HC MicroSD 32GB карта. На картата са снимани 29 снимки с Panasonic TZ10 посредством SD адаптор. След това картата е ползвана с фотоапарат Касио. Проблема е следния, като сложа картата в четеца на карти( пробвах и на два лаптопа), снимките не се разпознават. Файловете се появяват с икона за .jpg фаил, вижда се, че има информация на тях, но няма thumbnails и не се визуализират от програми за преглед на снимки, не се разпознават и от PhotoShop.
Опитах да ги възтановя с BadCopy Pro, но опита остана безуспешен, показват се само снимките от Панасоник-а.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с MicroSD карта, не се визуализират снимките.
Автор: asmil   
Дата:   04-01-11 02:58

ОПИТАЙ С RescuePro от SanDisk

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с MicroSD карта, не се визуализират снимките.
Автор: vladihg   
Дата:   04-01-11 07:25

При ползване на SD адаптори не е препоръчително ползването на кардрийдари щото снимките често се прецакват - ползвай кабела на фотоапарата за сваляне на РС и картата да се вади по-рядко от апарата за да няма подобни инциденти. По-добре няколко малки карти ползвай отколкото една голяма...[beer]

Освен това само новите модели лаптопи разчитат с вградените четци 32 ГБ карти, ако снимките се виждат на дисплея на апарата значи проблема е в четеца и ще може да ки свалиш с кабел за РС[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с MicroSD карта, не се визуализират снимките.
Автор: emzo   
Дата:   04-01-11 13:56

vladihg Интересно твърдение. От над 4 години ползвам MicroSD с адаптер, още когато снимах с Паналайката. В началото ползвах кабел, докато не се прецака и не си взех картрийдър за MicroSD от ибея за 99 цента. От тогава - последните дни живот на паналайката + вече близо 5000 кадъра на новия апарат, нямам абсолютно никакви забележки за системата MicroSD / Adapter /USB Card reader.

Tова дето трявба да се вади картата от апарата по-рядко... [smilie8]

Грешката ти е, че ползваш една карта на два различни апарата. Спред мен по скоро проблема може да произлиза от различната файлова система на апаратите.



Публикацията е редактирана (04-01-11 13:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с MicroSD карта, не се визуализират снимките.
Автор: vladihg   
Дата:   04-01-11 15:14

emzo - явно си късметлия...при непрекъснато сглобяване-разглобяване на микро СД към СД адаптор аз съм губил снимки... Постоянното щракане нагоре-надолу явно раклаща и прецаква вътрешните връзки предполагам...Отделно че лаптоп с вграден микро СД четец какъвто ти ползваш не съм виждал, а и питащия явно не ползва такъв...[ezik]

Та да се изясня съвсем точно - в Паналайка ФХ серия ми се счупи и запецна върха на една СД карта при поредното вадене от апарата и съответно за диагностика и отремонтиране на гнездото на фотоапарата ми поискаха сума по-висока от самия фотоапарат, така че и аз говоря от личен опит а не наизуст[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с MicroSD карта, не се визуализират снимките.
Автор: guciguci   
Дата:   04-01-11 15:31

И аз вече години ползвам Микро СД карти с адаптер за сапунеретата ми. Никога не съм имал проблем. Я пробвай да преименуваш един от файловете още докато ги вождаш на компютъра от картата. Виж също колко мегабайта е един от тези файлове ,дето само ги показва като Jpeg. Да не би да си снимал в RAW на Панасоника,или той няма такива екстри?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »