Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Да вкараш снимки в телефона ?
Автор: 4i4obenjy   
Дата:   20-10-10 21:11

Искам да мога да си прехвърлям снимките от фотоапарата в телефона без помощта на компютър. За бързо изпращане. Някакви идеи как може да стане това? Да уточним, че картата е CF т.е микро SD с адаптер не върши работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Да вкараш снимки в телефона ?
Автор: GOSPODIN   
Дата:   21-10-10 00:13

Син зъб, ама ДСЛР -ите нямат...[smilie8]
С УСБ не знам как седят работите. Изобщо много интересен въпрос.

Отговори на това съобщение
 Re: Да вкараш снимки в телефона ?
Автор: navy   
Дата:   21-10-10 00:22

СНИМАЙ с телефона превюто от екранчето на фотото [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Да вкараш снимки в телефона ?
Автор: asahi   
Дата:   21-10-10 00:24

Снимай направо с телефона.

Отговори на това съобщение
 Re: Да вкараш снимки в телефона ?
Автор: spa   
Дата:   21-10-10 00:33

Намери си фотобанка. Така от апрата ще може да качиш снимки на нея. После може да прехвърлиш снимките на другата карта за телефона, или пак самата фото банка да има начин за комуникация с телефона.

Отговори на това съобщение
 Re: Да вкараш снимки в телефона ?
Автор: Stoychev   
Дата:   21-10-10 00:34

Има устройства за прехвърляне на информация от памет карти на флашка. Би трябвало да става и обратното. Телефонът ти нали има памет карта?

Отговори на това съобщение
 Re: Да вкараш снимки в телефона ?
Автор: vladimir_dl   
Дата:   21-10-10 00:36

Пробвай с такова устройство
http://pdadb.net/index.php?m=specs&id=347&c=hewlett-packard_ipaq_hx2190___hx2195

Взех си тоя модел на старо за 60лв. Има едновременно CF и SD слотове. Слага се microSD с адаптор и така. За съжаление не се поддържа SDHC, но може да има модел с подобна функционалност.

Отговори на това съобщение
 Re: Да вкараш снимки в телефона ?
Автор: Mick   
Дата:   21-10-10 01:01

Кажи модела на телефона, така лесно ще ориентираш хората които имат какво да споделят по темата... [beer]
нещо като това примерно ?



https://photo-forum.net/static/forum/2010-10/zqmp5173.JPG


http://www.itechnews.net/wp-content/uploads/2009/06/PhotoFast-CR-7100-microSDHC-to-CF-Converter.jpg




Публикацията е редактирана (21-10-10 01:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Да вкараш снимки в телефона ?
Автор: kamenf   
Дата:   21-10-10 02:47

Нещо от рода:

http://www.freewarepocketpc.net/ppc-download-zeno-usb-host-drivers.html


Или въобще: Google

Отговори на това съобщение
 Re: Да вкараш снимки в телефона ?
Автор: 4i4obenjy   
Дата:   21-10-10 08:18

Mick, това е добро решение, но къде го намери аз не съм виждал тук да продават. Още не съм избрал телефон именно поради тези съображения. Определено няма да е наръфана ябълка по същата причина. За сега се оглеждам за следния модел и сравнимите с него: http://www.phonearena.bg/reviews/Samsung-Galaxy-3--Revyu_id2501

Отговори на това съобщение
 Re: Да вкараш снимки в телефона ?
Автор: ittv   
Дата:   21-10-10 08:37

точно така, не си купувай ябълка, вземи си самсунг и си мисли че ползваш смарт тъч телефон, само си вземи един чук да натискаш по екрана [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Разгледай HTC между другото, всички имат карта в тях, ааа да и като си купиш такъв телефон, има нещо дето му викат Интернет, това няма да ти трябва се занимаваш с карти и преходници, ако си качваш някъде снимките винаги можеш да си ги разглеждаш или сваляш от там [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Да вкараш снимки в телефона ?
Автор: tziko   
Дата:   21-10-10 08:50

ittv, от апарата направо в интернет и от там в телефона а? Ти с твоя фотоапарат как точно ползваш нет?

Отговори на това съобщение
 Re: Да вкараш снимки в телефона ?
Автор: gpi72   
Дата:   21-10-10 08:54

Лесна работа, вземи за фотоапарата си mini SD /използваш с вложката за SD/ и след като събереш снимков материал направо си вкарваш mini SD то в GSM-а и си готов. Няма нужда от междинни устройства блутути и други чудеса на техниката за прехвърляне.

Отговори на това съобщение
 Re: Да вкараш снимки в телефона ?
Автор: 4i4obenjy   
Дата:   21-10-10 09:12

Както вече казах апарата е Canon с CF карта, т.е решението е това което е посочил Mick. Сега остава да намеря от къде да купя такъв преходник.

Отговори на това съобщение
 Re: Да вкараш снимки в телефона ?
Автор: klez   
Дата:   21-10-10 10:27

:) аз забивам директно кабела USB от фотоапарата в телефона, хваща го като външна флашка и си ги копирам на картата на телефона

Отговори на това съобщение
 Re: Да вкараш снимки в телефона ?
Автор: klez   
Дата:   21-10-10 10:28

п.с. Toshiba G900 с USB Host :)

Отговори на това съобщение
 Re: Да вкараш снимки в телефона ?
Автор: kamenf   
Дата:   21-10-10 11:50

klez:
:) аз забивам директно кабела USB от фотоапарата в телефона, хваща го като външна флашка и си ги копирам на картата на телефона

Линковете които пуснах по-горе служат да се превърне телефона точно в това - USB Host, т.е. закачаш каквито искаш USB устройства и той ги ползва като нормално PC. В някои телефони тази поддръжка си е вградена (някои модели Нокия например). Нещото което е необходиме е само правилния кабел. От там на татък си решаваш дали директно апарата или допълнителен картрийдер ще си закачиш за телефона.


Отговори на това съобщение
 Re: Да вкараш снимки в телефона ?
Автор: klez   
Дата:   21-10-10 12:04

[smilie23] Ако телефона хардуерно няма интегриран USB Host модул забрави да подкараш каквото и да е устройство забито към него :)
мъчили сме го с много устройства включително и с устройства, които чипа им (ARM базиран) има поддръжка за USB хост но тя не е реализирана на платката... и не става.
Трябва да си има USB Host устройството. на Windows Mobile устройства с USB Host клавиатура, мишка и Mass Storage тръгват и без драйвери, има ги в операционната система.

Варианта на Mick ми се струва най добър с преходника от компакт флаш към микроСД, но не знам колко надеждни са тези преходници, иначе е най удобно и лесно



Публикацията е редактирана (21-10-10 12:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Да вкараш снимки в телефона ?
Автор: jivkojj   
Дата:   21-10-10 12:44

Става и с тая карта. Пускаш телефона в tethering режим и от апарата направо в интернет. Или в телефона. Картата може да се поставя в CF адаптер.

Друг е въпроса, че е доста ограничаващо заради цената.

Както някой спомена - най-добре е да снимаш екрана [smilie18]


https://photo-forum.net/static/forum/2010-10/ivmo9730.JPG


http://media.obsessable.com/media/2009/01/07/eyefi.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Да вкараш снимки в телефона ?
Автор: NeDDRaG   
Дата:   21-10-10 13:20

spa написа:

> Намери си фотобанка. Така от апрата ще може да качиш снимки на
> нея. После може да прехвърлиш снимките на другата карта за
> телефона, или пак самата фото банка да има начин за комуникация
> с телефона.

Няма да стане с фотобанка май. Повечето, ако не всички, имат само възможност да копират от карта на диска, но не и от диск на карта. А у поак повечето телефони нямат USB Host - т.е. не могат да разпознават усторйства.

Отговори на това съобщение
 Re: Да вкараш снимки в телефона ?
Автор: Mick   
Дата:   21-10-10 15:10

4i4obenjy погледнах в Амазон че го има
преполагам и някоя тукашна фирма за флаш карти и рийдъри ще го предлага. Не съм ползвал подобно - но мисля че точно за това говорим.
[beer]

с преходник към SD card има доста повече варианти , отколкото CF такива..


Отговори на това съобщение
 Re: Да вкараш снимки в телефона ?
Автор: J0r0   
Дата:   21-10-10 15:38

Имам един synk flash, прехвърля данни между две юесби слейв устройства. С него си мятах файловете от картата на апарата в мп3-плейера, когато картите бяха под 1 гб /а плейера ми беше 20/. Давам го на символична цена.

Отговори на това съобщение
 Re: Да вкараш снимки в телефона ?
Автор: vga   
Дата:   21-10-10 21:32

Kupi si iPad. Purvo che e strahotno da pokazva6 snimkite na nego, vtoro che prosto svurzvash kamerata s Usb kabel i ti izlizat thumbove, izbira6 koi da kopira6 i gotovo. 4ete RAW. Tova e 4udesno reshenie ako razmera te ustroiva. Ne znam dali vuprosa sum iPhone e sushtiq, no veroqtno.

Отговори на това съобщение
 Re: Да вкараш снимки в телефона ?
Автор: BulFoto   
Дата:   22-10-10 10:36

Това с iPhone обаче май не е възможно, ако някой е пробвал да сподели.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »