Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Кой апарат да избера?
Автор: demoplayer   
Дата:   07-02-11 22:17

Пришет на всички , имам някакви влечения към снимачната техника , но сега съм на кръстопът какъв апарат да си купя до около 300-350 лева.Харесал съм си основно 2 :
Canon PowerShot SX120 IS - 300 лева
и
OLYMPUS SP-600UZ - 340 лева.
Можете ли да ми кажете кой да си взема?Апарата главно ми трябва за пейзажи + тук там макро снимки .. - аматьор съм , но от тук се почва [shtrak] Така че искам нещо като за начало [smilie24]
Мерси

Отговори на това съобщение
 Re: Кой апарат да избера?
Автор: korff   
Дата:   07-02-11 22:20

Олито взимай :))) Имаш и HD видео [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Кой апарат да избера?
Автор: demoplayer   
Дата:   07-02-11 22:22

Мерси колега , да чуем и мненията на другите потребители.Иначе забравих да кажа че снимането ми е любимото хоби [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой апарат да избера?
Автор: Славов   
Дата:   07-02-11 22:23

От тези двата Олито (по-добро видео), ама с тез мижави матрички... съвета ми е да се огледаш за нещо поне с 1/1.8 " матрица.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой апарат да избера?
Автор: demoplayer   
Дата:   07-02-11 22:28

Еми до тези пари .. [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой апарат да избера?
Автор: korff   
Дата:   07-02-11 22:28

•15x широкоъгълно оптично увеличение (28-420 mm*)
•Двойна стабилизация на изображенията
•Високоскоростно снимане с 10к./сек.**
•HD видео и HDMI управление
•1GB цифров фотоалбум ***
•6.9cm/ 2.7" LCD дисплей
•12MP
•Предварителен запис на клип
•режим iAuto
•Усъвършенствана технология за разпознаване на лица, вкл. корекция на сенките
•Вградено ръководство за експлоатация
•Следящ автофокус
•Магически филтри
•LED Illuminator - фенерче
•Режим Красота
•TruePic III графичен процесор

не е само видеото . . . за тея пари е перфе [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Кой апарат да избера?
Автор: korff   
Дата:   07-02-11 22:33

TTL iESP автофокус с детекция на контраста
Режими iESP, AF технология за разпознаване на лице, Точка, Следящ AF
Стандартен режим 0,15m - ∞ (ш) / 1,8m - ∞ (теле)
Макро режим 0,15m - ∞ (ш) / 1,8m - ∞ (теле)
Супер макро режим Най-близко разстояние на фокусиране: 1 cm
Автофокусиращ лъч Да

Славов не е хич зле за парата [smilie24]
Какво мислиш ?


Отговори на това съобщение
 Re: Кой апарат да избера?
Автор: surg   
Дата:   07-02-11 23:21

тази оферта на Канон към момента е великолепна...
няма по добро решение за тези и дост анад тези пари ,....

не се залъгвай с отделни числа, какво мноооого пъти съм писал тук, важен е комплекса от качества и крайният резултат, добре управляем, бърз точен апарат с чудесн аснимка накрая....
колкото за ХД видео...
1. наистина ли ти трябва
2. имаш ли на какво да гледаш ХД в къщи, да речем 40 инчов ТВ..?, ако не ХД не ти трябва
3. на малки до средни елрани не виждам съшествена разлика
4. знаеш ли колко обем е 1 час видео....а 25 часа, а как се обработват и с какъв ПС, а за колко време се прави микс от час, от да речем 5 часа...иска доста време
така че Канона е супер...Оли 6оо и цялата серия е ......ерзац....не става....
разгледай малко ревюта и гледай всички числа, за колко тръгва, колко мери, колко снима , за колко показва снимка, колко чакаш до следваща готовност, какъв е шума, образа и т.н.
н се мисли изобщо
е, успех

Отговори на това съобщение
 Re: Кой апарат да избера?
Автор: korff   
Дата:   07-02-11 23:34

Четири точки за едно видео . . . [smilie23] ...
Посочихме една от многото разлики ( видео с по-висока резолюция и изведнъж това стана минус на Олито пред Канона ) ..
Иди в магазина, пробвай и двата . . ( разлика очебийна и не на последно място джиткай си с батериите в джоба, че от канон не са се сетили да сложат една лека, мощна и надеждна батерия ) ...
П.С. Това за 40 те инча не върви . . . техническият прогрес е на линия, и да няма такъв ТВ или Монитор най-малкото гледане на видео от самият апарат си е удоволствие . . .HDMI също след малко ще стане минус от безпорен плюс ....[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Кой апарат да избера?
Автор: surg   
Дата:   07-02-11 23:38

шменти капели...korff

тои ша си копува фотоапарат не ХД камера...
[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой апарат да избера?
Автор: korff   
Дата:   07-02-11 23:39

Мда за 300 кинта има и двете :))))


Отговори на това съобщение
 Re: Кой апарат да избера?
Автор: eewf   
Дата:   08-02-11 08:44

>Автор: korff
>Дата: 07-02-11 23:34

>и не на последно място джиткай си с батериите >в джоба, че от канон не са се сетили да >сложат една лека, мощна и надеждна батерия ) ...
[smilie24]

Тия "леки,мощни и надеждни батерии" са най-голямата глупост.
За 30 лева ще имам 4 батерий АА по 2700mAh с които ще снимам приблизително 600-800 кадъра.
А ти с твоята "лека, мощна и надеждна батерия" като отидеш на поход и на втория ден ще се чудиш с какво да снимаш (е освен ако не си дал 120 лева да си купиш втора батерия)...
Аз ако закъсам за ток ще влезна в първата бензиностанция и ще си купя едни дюраселки за 5 лева, които ще спасят положението за 20-30 кадъра...
Ти през това време ще си снимаш с GSM-a, защото твоята "лека,можна и надеждна батерия" се зарежда в момента[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой апарат да избера?
Автор: serjy   
Дата:   08-02-11 08:53

това да се ползват стадартни АА батерии е голяма глупост. само човек дето не е имал фотоапарат с "нормална" литиевойонна батерия, може да напише горното.


Отговори на това съобщение
 Re: Кой апарат да избера?
Автор: eewf   
Дата:   08-02-11 11:30

Само човек, който не е ходил за няколко дни извън цивилизацията може да напише горното[ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой апарат да избера?
Автор: korff   
Дата:   08-02-11 12:37

Sorry za latinicata, Oly sushto e s AA Baterii . . . No tova be predvid golqmata razlika, koqto se obqvi sprqmo modela na Canon i Oly . . .
Vupros na vkus e koi model baterii da se polzva, no opredeleno AA baterii pravqt dosta tejki camerite . . . Puk i novite li-lon battery durjat dosta 800 kadura bez flash . . .


Отговори на това съобщение
 Re: Кой апарат да избера?
Автор: zarimale   
Дата:   08-02-11 13:05

Взимай най-добрият за теб и не му мисли! Аз бих отишъл на място да ги пипна и двата и тогава най-вероятно ще вземеш 3-ти модел за 600-700 лева.. а то като ще да е за толкова пари по-добре ДСЛР от базара... и се тръгва по наклона [shtrak]. А всъщност най-важното (за любителите) е удоволствието, когато покажеш снимките на някой важен за теб човек, а това почти не зависи от "снимачната техника"![beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »