Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Статив за Nikon D300
Автор: __SpOO__   
Дата:   28-09-10 18:31

Здравейте,

замислил съм се за статив, но честно казано нямам абсолютно никаква идея какъв точно да търся.

За момента а и в близко време най-тежкият обектив, който ще използвам е 335 грама(55-200). Но да кажем нека ги закръглим до към половин килограм обектив. Предполагам, че това също има значение за статива [smilie21]

Склонен съм да заделя до около 200 лева максимум.

Отворен съм за идеи и предложения [smilie24]

Благодаря предварително на хората, които ще отделят време със съвет.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Статив за Nikon D300
Автор: Saltatrix   
Дата:   28-09-10 19:01

Ако искаш мога да ти дам да си играеш с един Manfrotto 785B. За прецизна работа не става, главата му малко изтърва на по-тежки обективи, примерно сигмата 70-300 като я разпъна, не че е тежка ама... Може пък и да ти хареса, само свирни ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Статив за Nikon D300
Автор: __SpOO__   
Дата:   28-09-10 19:43

Охо, Салта ;) ще ме бъфиш със статив ли? [smilie5]

Може да тествам за какво иде реч, хем да се видим на кафенце, че се забравихме ей...

Други предложения и идеи някой да сподели? [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Статив за Nikon D300
Автор: k7   
Дата:   28-09-10 20:03

Velbon Sherpa 750R


Отговори на това съобщение
 Re: Статив за Nikon D300
Автор: gpi72   
Дата:   28-09-10 20:18

А за Benro A-300EX/BH-0 Алуминиев с ябълковидна глава някой има ли мнение?

http://magazin.photosynthesis.bg/offer/507931320494.html

Отговори на това съобщение
 Re: Статив за Nikon D300
Автор: дидибаев   
Дата:   28-09-10 20:51

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Статив за Nikon D300
Автор: da.fo   
Дата:   28-09-10 21:55

Аз съм с D 300 и Velbon Sherpa 750 R - много съм доволен [smilie24]

Ето


Отговори на това съобщение
 Re: Статив за Nikon D300
Автор: k7   
Дата:   28-09-10 22:46

Аз съм с D 200 и най - тежкото което съм слагал на статива е никона с Никор 80-200 ф2.8, който е 1.3 кг. Няма никакъв проблем.


Отговори на това съобщение
 Re: Статив за Nikon D300
Автор: jingov   
Дата:   28-09-10 23:28

Позволявам си да кажа две-три думи.Изборът е ...важен.Подходих .така.Имам стар ГДР ски от сплав статив и към него си бях взел глава,трипозиционна./евтинджос 50лъва/.След година и малко ....си избрах в нета ТРИ броя/ОСНОВИ/-цена,тежина,височина,макар към последният параметър да бях скептичен...
Отидох с раницата в случая и ...разпънах собствено ръчно и трите.../време,удобен за мен начин,лекота в разгъването,кука за допълнителна тежест...Установих,че даденият е малко по---но явно ми е най...удобен,лесен за раз-и сгъ..ване.Главата държи 6 кг-демек Д300+70-200 стар Вивитар,общо къде 2 и нещо кг...Глава,засега с ВН-1,това е моето решение.Има и друго,но за да се стигне до него минава време...Относно височината,добре би било,основата заедно с главата да е на нивото на очите,защото....абе има смисъл...[shtrak]
p.s. Пропуснох да спомена ,че веднага при стугаря,поръчах шпайкове/неръжда/...18 левчета с ддс [smilie6]



Публикацията е редактирана (28-09-10 23:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Статив за Nikon D300
Автор: compur   
Дата:   29-09-10 16:39

jingov за кой модел става дума? [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Статив за Nikon D300
Автор: jingov   
Дата:   01-10-10 17:33

[urlhttp://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=22&cat=195&product=4848&show=additional#] текст http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=22&cat=195&product=4848&show=additional#


Карбонова основа Digipod C3230,нещо с линка не се получи ,беше на промоция


Отговори на това съобщение
 Re: Статив за Nikon D300
Автор: soxo   
Дата:   01-10-10 17:44

Та не разбрах доволен ли си и за Дигипода ли говориш така несвързано или за някакъв друг. И какви бяха тия 3-те дето ги хареса?

Отговори на това съобщение
 Re: Статив за Nikon D300
Автор: atin   
Дата:   01-10-10 20:03

В Технополис има един модел на Thunder, който струва само 99 лв. и спокойно издържа и по-тежка конфигурация. Стои солидно, надеждни автомати на коленете, достатъчно висок. Ако се абстрахираш от факта че е no name, като цена/качество няма аналог за статив с ябълка. И ти остават 100 камъка от лимита за една яка софра[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Статив за Nikon D300
Автор: Suggs   
Дата:   01-10-10 20:44

atin, моите най-искрени уважения, но - само не и Thunder от Технополис.

Отговори на това съобщение
 Re: Статив за Nikon D300
Автор: AlPh   
Дата:   01-10-10 21:03

__SpOO__ : Benro A068 и глава BH-00 - супер доволен съм от комбинацията - достатъчно лека за разнасяне и достатъчно стабилна (има си и кука за закачане на тежести на централната колона) за употреба. Краката се заключват в 2 положения и централната колона може да се обърне. Ако ти трябва за panning, обаче, това не е твоят статив.

Отговори на това съобщение
 Re: Статив за Nikon D300
Автор: __SpOO__   
Дата:   02-10-10 00:08

Засега ще опитам да видя как ще е с Manfrotto 785B благодарности на Salta [smilie24] [beer]

Благодаря и на хората писали в темата, ако има и други мнения предполагам биха могли да са от полза на собствениците на D300, които се изправят пред избор на статив.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Статив за Nikon D300
Автор: ecobo   
Дата:   02-10-10 14:21

Имам Бенро - нямам забележки [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Статив за Nikon D300
Автор: evane__   
Дата:   15-10-10 11:57

да не отварям нова тема - каква глава е по - подходяща за панорамни снимки - ябълковидна или трипозиционна? изобщо - някой може ли да каже предимствата и недостатъците на двете?

Отговори на това съобщение
 Re: Статив за Nikon D300
Автор: AlPh   
Дата:   15-10-10 15:10

Ябълковидната глава не е подходяща за панорами освен ако няма заключване за въртене само в една равнина.

Трипозиционната е по-бавна за първоначално нагласяне, поне за мен ;)

Кратка статия за видовете глави (на английски):
http://www.shortcourses.com/guide/guide4-2.html

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »