Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Въпрос за Nikon D80
Автор: monochrome   
Дата:   06-10-10 08:14

Здравейте! :) Наскоро си взех Никон Д80 и Никкор 18-70mm f/3.5 - 4.5. Знам, че тялото на Никона е от поликарбонат, но има ли метален скелет? И не се ли обезмисля обективът да е с метален байонет щом тялото е от пластмаса и металът пак е захванат на пластмаса?

И една снимка за всички, харесващи Никон! :)


http://lh3.ggpht.com/_pB0pH-9rOqY/TKwFh27refI/AAAAAAAAAgY/EOX4vnMldMM/s800/DSC_1138.JPG


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Nikon D80
Автор: didesignbg   
Дата:   06-10-10 08:18

Вярно че меренето на д80 е малко специфично[smilie5], ама гледам и доста бек фокус.
За другото има метално шаси апарата ти, спи спокойно и недей да чупиш орехи с него. Затова си има д300 [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Nikon D80
Автор: mitku   
Дата:   06-10-10 08:22

И какви отговори очакваш да получиш? Да си беше взел Д200 щом ти и толкоз важно металното тяла. Споко - "пластмасата" е достатъчно здрава. Металният байонет е защото в него има дребни елементи, които може да се счупят ако са от пластмаса, но при по-голям размер (както е останалата част от тялото) пластмасата е достатъчно здрава. [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Nikon D80
Автор: monochrome   
Дата:   06-10-10 08:24

didesignbg, обективът ми не може да фокусика на по-малко от 38см :). Котето беше близо.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Nikon D80
Автор: harvester_vn   
Дата:   06-10-10 09:06

А краката ти отрязани ли бяха?

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Nikon D80
Автор: monochrome   
Дата:   06-10-10 09:08

harvester_vn, а като трябва да мръдна и фотоапарата заедно с краката нали и надписът ще дойде с мен? [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Nikon D80
Автор: harvester_vn   
Дата:   06-10-10 09:13

[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Nikon D80
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   06-10-10 09:16

Щракай си спокойно. Нещо не схващам паниката ти откъде идва. При мен на D60 байонетът на тялото е метален. Ползвам го с пластмасите на китаците и металния на 50-цата - никакъв проблем. Съмнявам се на D80 байонетът на тялото да е слабо звено. Ако толкова се притесняваш, при по-тежки обективи дръж обектива, не тялото.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Nikon D80
Автор: monochrome   
Дата:   06-10-10 09:19

Аз знам, че байонетът на тялото е от метал.. въпросът ми е дали този метал е захванат за друг метал или просто за пластмасата :). Сега прочетох в няколко сайта, че Д80 има метално шаси. И не съм паникьосан [smilie21] .

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Nikon D80
Автор: didesignbg   
Дата:   06-10-10 09:25

Металния байонет е захванат за пластмаса.
Никон са предвидили други модели за чупене на орехи, този е за снимане.[smilie3]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »