Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Проблем с 18-55 ис
Автор: E34   
Дата:   05-09-10 22:05

Проблемът е следният.
Обектива не иска да фокусира, чува се леко жужене вътре при натискане на полу-спусък, но до там.
Ако обаче превключа обектива на MF и завъртя фокусния пръстен надясно, след това, пак превключа на AF и натисна спусъкът наполовина, обектива фокусира и съответно щрака, и прави снимка, но когато насоча обектива към друг обект и е необходимо отново да фокусира сам, не става. Обаче правейки пак упражнението MF, завъртане надясно, AF, спусък, е налице и фокусиране и снимане.
Това залъгване обаче работи само в късите милиметри, примерно до 35, от там нагоре, не помага.
На пръв поглед без видима причина се случи, не съм го изпускал.
Последователността от събития е следната, тоест до последно работеше без проблемно, когато се върнах от дискотека към 5-6 сутринта и реших да щракна 5-6 снимки на колата, всичко наред. Само че още беше тъмно и за да помогна на апарата да фокусира, му включвих светкавицата намери си фокус, прибрах светкавицата, превключих на MF за да не търси на ново фокус снимах и така 3-4 пъти.
На другия ден бе проблема...
Идей за решение или по-скоро да ми препоръчате сервиз в района на Варна.
Предполагам, а и се надявам да не е нещо сериозно.
Жалко, че с това се включвам, като първо мнение и тема, но какво да се прави.
П.С.
Апарата е Канон XSI
Благодаря предварително :)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с 18-55 ис
Автор: imitev   
Дата:   05-09-10 22:12

Друг китак от базара и газ.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с 18-55 ис
Автор: E34   
Дата:   05-09-10 23:00

Е, предполагам решението на проблема с този, няма да ми излезе 140-50 лв...
А и то ако ще е непоправим или ремонта ще е някаква по-сериозна сума по-добре да си събирам направо на сигма 17-70... че и без това я мисля от доста време :)
Но това по-скоро не стои на дневен ред, предпочитам да си отремонтирам този... пак казвам стига ремонта да не е много скъп :)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с 18-55 ис
Автор: vgramatikov   
Дата:   05-09-10 23:04

Вероятно е заминала механиката.Понеже е пластмасова в тези обективи.Мисля ,че се ремонтира в Зентекс но не съм сигурен за каква цена.Няма да е 150лв но разходите по трнаспорта и занимавката може да наближат 70-на лв с нервите и чакането.
Направо си зимай сигмата или нов китак [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с 18-55 ис
Автор: imitev   
Дата:   05-09-10 23:08

E34 гледай как аз виждам нещата - куриер до Сф и обратно - 20 кинта, 50-60 лв. ремонт ако се навие да го оправя зентекс. Чакаш поне 1-2 седмици.

Общо да кажем 80 кинта.

Аз бих го сменил.

Ако ще е сигма - по добре тамрон 17-50 2.8



Публикацията е редактирана (05-09-10 23:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с 18-55 ис
Автор: konov   
Дата:   06-09-10 00:04

И аз имам същия проблем с китака . Решението при мен беше 17-55 ис , а китака с ЦПЛ на ръчен фокус. Ремонта не си струва, я изкара година я не.

[beer]

aldygreen моята жена точно това направи доста пъти. Фокусира ръчно докато е на авто. И накрая се сбози. То си пише в инструкциите в никакъв случай да не се задържа обективът при фокусиране или да се фокусира насила докато е на предавка.



Публикацията е редактирана (06-09-10 00:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с 18-55 ис
Автор: aldygreen   
Дата:   06-09-10 00:29

Както описваш проблема, има изронени зъби в предавката. Като го врътнеш, отива на здраво място и тръгва за момент. Ако си го напъвал на ръчен фокус при положение AF и включен апарат, вероятността да се изронят зъби е много голяма. Като го направиш два-три пъти и китакът е готов, както и всеки друг с пастмасова механика.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с 18-55 ис
Автор: E34   
Дата:   06-09-10 21:47

Докато е бил на AF естествено не съм му въртял фокусната гривна насила...
Интересно.
Найстина ли при ремонт има шанс не след дълго пак да излезе този проблем, защото дори и да приема решението за нов китак тоя кво да го правя...
А тамрона, ясно е по-добър, но е по-скъп, и немалко по-къс, което е една от немалкото причини да искам сигмата...
Всъщност и канон 17-85 беше на дневен ред... но по-скоро не.


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с 18-55 ис
Автор: tantris   
Дата:   06-09-10 21:58

Тия китаци са доста предразположени към такива аварии. Подвижната част на обектива не се прибира плътно към неподвижната в нито едно положение на зъъма и оттам риска да се деформира при страничен натиск.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с 18-55 ис
Автор: aldygreen   
Дата:   07-09-10 00:13

Най-гадното е, че тези китаци имат много добри оптични характеристики, докато конструкцията им само дето не е от велпапе.
Ето тук едно сравнение

Сравнението е на Canon EF-S 60/2.8 Macro и Canon 18-55/3.5-5.6 IS на "макро" бленда 11.
Нашето лай.о е дори малко по-остро.[smilie18]



Публикацията е редактирана (07-09-10 00:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с 18-55 ис
Автор: imitev   
Дата:   07-09-10 09:18


Лошото е, че каквото и да вземеш, то няма да е по-остро от китака (с изключение на тамроня и Цанон 17-55 2.8)...

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с 18-55 ис
Автор: _OmegaTransFer_   
Дата:   07-09-10 10:16

Имах подобен проблем с моя китак, въобще не фокусираше, стабилизацията също не работеше, и то без да съм го изпускал или мокрил. Зентекс го оправи за няколко часа. Оказа се, че умишлено слагат "жичките" (или както там се казват) по такъв начин, че като зумваш се протриват и прекъсват. Сменя се и лети отново, без да си купуваш нов;)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с 18-55 ис
Автор: tyunkata   
Дата:   07-09-10 16:10

https://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&i=1151512&t=1151512


Имах подобен проблем! За 60 лв. и няколко часа Зентекс го оправят! Стандартен проблем при китака!


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »