Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Повече критики, по-малко +++++++++
Автор: Argazki   
Дата:   21-09-10 13:03

Ами да, жалко е че само комплименти и полжителни мнения се четат общо взето из ФФ. Да не говорим пък за гласуването с разни математически знаци, охкания или пъшкания.По-интересно би било да има повече истински и искрени мнения, малко са снимките, на които няма кво да се подобри, да има градивни критики и съвети, че от тва повече се научава.
Но за съжаление гласуващите смо при виждане на автора, дават глас, после гледат снимката...първо стрелям, после питам...

Отговори на това съобщение
 Re: Повече критики, по-малко +++++++++
Автор: tofo   
Дата:   21-09-10 13:08

Ей, верно бря...и как не се е сетил никой до сега...[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Повече критики, по-малко +++++++++
Автор: Argazki   
Дата:   21-09-10 13:40

Ти със сигурност не би се сетил, щом за 5 години само 14 снимки се стети да качиш...

Отговори на това съобщение
 Re: Повече критики, по-малко +++++++++
Автор: zizomir   
Дата:   21-09-10 13:53

аз кът съм качил само двя, кво значи?[smilie5] [smilie18]
при положение че с това си вадя прехраната...ЧИЧОУ [ezik]
то да пишеш и да мислиш се две доста трудоемки неща особенно ако са ПРОпити със смисъл!
ти кво искаш всеки да е Уайлд, ми няма да стане, а и във ФФ изключителна рядкост е да срешнеш смислен коментар![smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: Повече критики, по-малко +++++++++
Автор: eva_nestorova   
Дата:   21-09-10 14:00

Съгласна съм с това , че има нужда от повече градивна критика и то предимно от про-тата.Аз обикновенно гласувам само за снимка която ме грабва от пръв поглед и чак след това преглеждам профила на автора , така че не мога да кажа че името ми влияе.Коментари много рядко пиша т.к. не се чувствам достатъчно компетентна все още, но приемам всякаква критика , защото само от точки от рейтинга не става ясно кое точно си струва в даден кадър и кое не...

Отговори на това съобщение
 Re: Повече критики, по-малко +++++++++
Автор: wiseacre   
Дата:   21-09-10 14:03

к'ви про-та [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Повече критики, по-малко +++++++++
Автор: i_viper   
Дата:   21-09-10 14:06

За да има критика трябва някой да я пише. То хората малко гледат, а кво остава пък да пишат.

Смятайте колко снимки на ден се качват, ако за повечето трябва да дадеш градивна критика то ... няма да ти стигне мастилото. Тоз казус няма решение, по добре не си блъскайте главата с него.

Отговори на това съобщение
 Re: Повече критики, по-малко +++++++++
Автор: disnilent   
Дата:   21-09-10 14:08

Аз съм начинаещ любител фотограф... и досега съм получила една или две смислени критики за мои снимки. Как да се уча? Та чакам... някой от тук да ме изкритикува ;]

Отговори на това съобщение
 Re: Повече критики, по-малко +++++++++
Автор: promis   
Дата:   21-09-10 14:10

i_viper е прав, но все пак всеки може да отдели по 1-2 минути на ден да напише нещо градивно за 1-2 снимки, стига да разбира от фотография де [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Повече критики, по-малко +++++++++
Автор: i_viper   
Дата:   21-09-10 14:10

disnilent, ша са учиш като четеш повечко, ходиш на курсове и уъткшопове, посещаваш изложби и най-вече снимаш, снимаш, снимаш.

Отговори на това съобщение
 Re: Повече критики, по-малко +++++++++
Автор: disnilent   
Дата:   21-09-10 14:12

за четенето- чета. За снимането- снимам. Ама от време на време ми трябва някой да ми каже, това не правиш добре, на онова трябва да обърнеш внимание и т.н... Друго си е!

Отговори на това съобщение
 Re: Повече критики, по-малко +++++++++
Автор: wiseacre   
Дата:   21-09-10 14:12

браво! ей така, като disnilent
искате си непрекъснато критики [smilie5]
все ще се намери накрая някой [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Повече критики, по-малко +++++++++
Автор: Argazki   
Дата:   21-09-10 14:22

Нямам предвид да се пишат романи или поеми, с 1 изречение може да се обърне внимание на някой недостатък или да се каже нещо смислено, не само простотии, а ако не ви се пише за кво изобщо влизате в който и да било форум?

Отговори на това съобщение
 Re: Повече критики, по-малко +++++++++
Автор: i_viper   
Дата:   21-09-10 14:22

disnilent, за четенето и снимането супер. Престраши се и иди на един курс, хубаво е. Там има и критика и коментари, поставят се задачки за работа, после се оценяват и коментират .... абе заслужава си. Един курс е под цената на един скапан обектив [smilie18] [smilie18] и може би е по-полезна инвестиция.

Нищо лошо не искам да ти кажа, просто се опитвам да те насоча, че сама ако не си търсиш отговорите, никой няма да седне на готово да ти снесе информация в нета какво точно да направиш та да ти станат снимките по-добри. Това е много дълъг и труден и времеемак процес. Но както са казали мъдрите хора - и най-дългото пътуване започва с една крачка.

Отговори на това съобщение
 Re: Повече критики, по-малко +++++++++
Автор: nikrr   
Дата:   21-09-10 14:23

Не е вярно, че няма решение. Хората са го решили в друг един фотографски форум (www.photosig.com) Участвам там с мои снимки от 2 години и от личен опит разбрах как работят нещата. Там всеки има рейтинг за снимки, но има и рейтинг за критики. Критикуването работи така: Не може да пишеш глупости или знаци, не можеш да копираш една критика и да я слагаш навсякъде. Твоите критики биват оценявани от другите хора и така добиваш рейтинг за критикуване. Ако не критикуваш, а само публикуваш снимки, хората виждат че рейтинга то от снимки е по-голям от рейтинга ти от критика и не искат да гласуват за твои снимки повече. Имал съм такива случаи, докато разбера кое как. Пишат ми: Моля пишета критики ако искате хората да оценяват вашите снимки. Добре оцененото критикуване води и до увеличаване на лимита за публикуване на снимки.
[beer]



Публикацията е редактирана (21-09-10 14:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Повече критики, по-малко +++++++++
Автор: mavar   
Дата:   21-09-10 14:25

Тука има полезни коментари. Някои са наистина полезни
https://photo-forum.net/bg/index.php?APP_ACTION=MARKED_OPINION_LIST

Отговори на това съобщение
 Re: Повече критики, по-малко +++++++++
Автор: mavar   
Дата:   21-09-10 14:27

Я, имало и класация на автори по полезни коментари[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Повече критики, по-малко +++++++++
Автор: wiseacre   
Дата:   21-09-10 14:32

mavar, [smilie24]
както се вижда, всичко си е наред -
който търси намира.

Всяко едно допълнително задължително условие не привлича и не носи резултати.

Критиците в повечето случаи са по-добре заплатени от творците, не забравяйте [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Повече критики, по-малко +++++++++
Автор: tofo   
Дата:   21-09-10 14:33

Argazki, ентусиазмът е хубаво нещо, ама в случая - само с пожелателен характер. Не можеш да накараш с лозунги някой да губи време и да ти сочи грешките. Поне при това количество фотки, което се сипе всеки ден. Не е важно колко фотки имаш право и си качил, а колко си заслужават да ги качиш. Плюсовете, бравотата а и коментарите са изключително с комерсиална насоченост. Ако се вгледаш ще видиш, че 90% от плюсовете са на хора, чиито фотки се спускат по страницата заедно с твоята. [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Повече критики, по-малко +++++++++
Автор: toncho   
Дата:   21-09-10 14:35

Мавар, мерси. Тая секция хич не съм я видял. Хубави неща има казани вътре.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Повече критики, по-малко +++++++++
Автор: __SpOO__   
Дата:   21-09-10 14:35

Това с критиката си е по-скоро нож с не две остриета ами направо шурикен [smilie18]

По мои скромни наблюдения тук малцинството от хората приемат критики. Може и да съм в грешка, но с подобно впечатление съм останал. Ха си посмял да критикуваш или изразиш дори частично негативно мнение, ха автора(и неговото обкръжение) са те почнали:

- ти кой си, че критикуваш;
- ти колко снимки имаш качени в профила си;
- виж си първо твоите снимки и после критикувай моите;
- аз съм бил на пленер, курс и т.н. а ти не си, следователно нямаш право да ме критикуваш;
- случайно пък, ако автора, който си позволиш да критикуваш е спечелил някоя "престижна" награда от "обективното" жури с един професионалист в него и останалите любители-фотографи, тогава става "Елате ни гледайте";

и прочие, и прочие.

Предлагам критиките да се пишат единствено от професионални фотографи с минимум 25 годишен стаж и поне 400 качени снимки в профила им във ФФ. Същевременно трябва да имат и поне 10 награди от различни конкурси като за предпочитане са такива, провеждащи се извън територията на България.

Критиките от други хора да бъдат директно изтривани от автора на кадъра или администратор!1111111едно [smilie5]

[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Повече критики, по-малко +++++++++
Автор: Argazki   
Дата:   21-09-10 14:36

nikrr - [beer]
Нещо такова имам предвид. Ама нали тук величията из ФФ са свикнали само да им гласуват за снимките със неща от сорта- супер кадро, невероятно, прелест... я си дай мнението за нещо,което не ти харесва, то естествено - не си прав, той-автора така искал... Пък и гъзолизковците на смяна те изяждат също...

Отговори на това съобщение
 Re: Повече критики, по-малко +++++++++
Автор: Argazki   
Дата:   21-09-10 14:38

__SpOO__
[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Повече критики, по-малко +++++++++
Автор: alextu   
Дата:   21-09-10 14:39

Много сте кисели мрънкачи, честно.
Я ни млякото горещо, я пък друго нещо.
Mavar [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Повече критики, по-малко +++++++++
Автор: El_Fuego   
Дата:   21-09-10 14:44

__SpOO__, пропусна и аргумента "аз съм млад и красив - ти си грозен и дебел, значи не можеш да снимаш"...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »