Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Съвет за настолен РС
Автор: asklep   
Дата:   10-08-10 18:17

Досега карах с това:
Motherboard
CPU
Type DualCore Intel Pentium E2140, 1600 MHz (8 x 200)
Motherboard Name Gigabyte GA-945GM-S2 v1 (2 PCI, 1 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 4 DDR2 DIMM, Audio, Video, Gigabit LAN)
Motherboard Chipset Intel Lakeport-G i945G
System Memory 1015 MB (DDR2-800 DDR2 SDRAM)
DIMM1: Aeneon AET660UD00-25DB98X 512 MB DDR2-800 DDR2 SDRAM (6-5-5-18 @ 400 MHz) (5-5-5-18 @ 400 MHz) (4-4-4-12 @ 266 MHz)
DIMM3: Aeneon AET660UD00-25DB98X 512 MB DDR2-800 DDR2 SDRAM (6-5-5-18 @ 400 MHz) (5-5-5-18 @ 400 MHz) (4-4-4-12 @ 266 MHz)


Display:
Video Adapter Intel(R) 82945G Express Chipset Family (128 MB)
3D Accelerator Intel GMA 950
Monitor Dell 2209WA(Analog) [NoDB] (H735H01C0WKL)
Monitor Plug and Play Monitor [NoDB] (H735H01C0WKL)

Multimedia:
Audio Adapter Realtek ALC883 @ Intel 82801GB ICH7 - High Definition Audio Controller [A-1]
но синът ми го приватизира. Искам да си взема нещо за фотошопа и видеобработка за любителски цели препоръчайте ми бюджетна конфигурация ,щото доста съм поизостанал,а не се сещам от процесори и т.н. хардуер имам само общи познания [smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за настолен РС
Автор: photostoykov   
Дата:   10-08-10 18:58

Ми, сега ще ти е необходимо минимум:

MB: ASUS (GIGABYTE) LGA 775 (LGA 1366), DDR2 (DDR3)
CPU: Intel Core2Duo (i7) >2.8GHz
CPU Cooler: >6 Cu (медни) Heat Pipe
RAM: DDR2/DDR3 4x2GB или 6x2GB (според дъното)
VGA: GeForce GTX 285 или Radeon HD 5850
HDD: 2xWD 500GB RAID 0 (striped)

Т'ва минимум!
Мисли за кОтия, зЪхранване и вИнтилатори!

[cool]



Публикацията е редактирана (10-08-10 21:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за настолен РС
Автор: asahi   
Дата:   10-08-10 19:37

Оттук си вземи един с Core 2 Duo, тури му един голям диск и покажи среден пръст на супер-дупер жълтите компютри.


Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за настолен РС
Автор: photostoykov   
Дата:   10-08-10 20:13

Сахи сан, поклон!
Но трябва да му обясниш на чУвека, че тези конфигурации са негодни за "подкарване" на Adobe CS4(CS5) без ъпгрейд на паметта, харддиска/овете и видеокартата/тите!
Иначе и аз "подпирам" един DELL с по хилядарка на крак (за да не се клати!)[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за настолен РС
Автор: nihavai   
Дата:   10-08-10 20:35

http://www.multirama.bg/product/6124/kompyutar-multirama-pc-premier-hq6356-g80.html


Разгледай къде другаде предлагат готови конфигурации.[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за настолен РС
Автор: simbon4o   
Дата:   10-08-10 21:01

прегледай пазара на hardwarebg.com форума ;) там е пълно с твои бъдещи компютри понеже ентусиастите често сменят като излезе нещо ново. Една 775 конфигурацийка ще ти дойде пирфектно.

Моя в момента а и от година и кусур е:
C2D Celeron E1200(1600MHzx2) което лично аз веднага пуснах на 3200МНzх2 и от време на време за експерименти на 3600 :).
Gigabyte EP45-DS3 P45 дънце слънце, но препоръчвам UD3 серията!
4х2GB A-DATA 1066MHz DDR2
няколко харда
Sapphire Radeon 3870 512MB
600W Fortron
кутия с много перки и по-сериозно охлаждане. Като го пазарих без хардове и оптични у-ва дадох около 1000-1100лв и към момента цената е доста по-ниска.

Няма фотошоп който да ми бави или мисли или каквото и да е. Тайната - колкото може повече и бърза рам!
На 775 система DDR3 са пари хвърлени на вятъра!
i5 системките не са лоши също.
Задължително си вземи отделна видеокарта понеже новите фотошопи без нея не стаат, все едно си на старата версия е и гледай да е с поне 512 памет(забрави за вградени карти).

Ми накратко това е.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за настолен РС
Автор: asklep   
Дата:   10-08-10 21:51

simbon4o какво би казал за тази конфигурация ?
http://www.pic.bg/pc/Настолни%20компютри/14


Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за настолен РС
Автор: asahi   
Дата:   10-08-10 21:57

На фолклор отиват работите. Ще си събереш супер-дупер хеликоптер, дето като го изключиш ще се чувстваш най-добре. В останалото време ще бучи и ще зяпаш в интернет. За ток, греене, пари, обезценяване и жълти проблеми няма да споменавам.

Отдавна компютрите са много по-мощни от това, което ни трябва за ежедневна работа. Сигурност, ниски разходи, безшумност, ергономия, свързаност - това са важните неща за домашния компютър днес.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за настолен РС
Автор: asklep   
Дата:   10-08-10 21:58

nihavai
благодаря за линка [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за настолен РС
Автор: asklep   
Дата:   10-08-10 22:04

asahi [smilie5]това с фолклора много оригинална приказка ха ха ха [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за настолен РС
Автор: Славов   
Дата:   10-08-10 22:10

Аз скоро за 180 лв. взех едно НР, легнала кутия, добавих рам и по-голям хард....ммммм.... хвърчи, и е тих....[smile]
Асахи [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за настолен РС
Автор: ka7   
Дата:   10-08-10 22:16

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за настолен РС
Автор: digitalgab   
Дата:   10-08-10 22:45

Безшумен и да не гори много ток, на това му казвам аз компютър, зелен!

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за настолен РС
Автор: simbon4o   
Дата:   10-08-10 23:04

съвременните компютри се правят тихи и дори и да искам не мога си сглобя нищо с бърза шумна перка то няма такива отдавна.
Компютър готова конфигурация никога няма си купя:
1. влаганите части са некачествени понеже такива е имало много в склада, излизат на сметка за продавача понеже ги взема на сметка и на хартия изглеждат добре - масовият балък се лъже и купува.
2. компютър втора ръка от посочения сайт пак няма да си купя - толкова старо и морално остаряло не ставащо за нищо чудо, без резервни части и амортизирано не ми трябва.
3. Горенето на ток...не е ясно кой колко ток ще изгори, всичко е много относително. Съвременните компютри са бъкани с енергоспестяване. Въпрос на личен избор е дали да го ползвате или не.

Надеждност - Няма нищо по-надеждно от правилно подбрана конфигурация с доказани и подбрани внимателно компоненти. Компютрите ми до сега са основно(без да броя дребните ъпгрейди) са били около 4 конфигурации.
Всяка от тях е била за над 2-3 години в мен и до последно ми е вършела чудесна работа. Последната и предпоследната никога не са работили неовърклокнати и никога съм нямал проблем с това. Всяко нещо с мярка е повече от перфектно в тоя случай.
В крайна сметка за 200-400MHz oтгоре магазина иска двойно пари за процесор например, а аз винаги си купуван най-евтиния с най-голям потенциал за овърклок и с хубаво дъно разбира се за да не окотим нещата и да има възможност за ъпгрейд после. Мойта философия при тези неща винаги е била - максимум производителност за минимум пари. Сглобил съм на много познати компютри и нито един не е недоволен.

ПС ако някой иска безшумен компютър - няма проблем може и с 2 перки само да е, може и без, въпрос на приоритети и пари.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за настолен РС
Автор: Mec   
Дата:   10-08-10 23:24

По-голям кеф от безшумен настолен компютър няма за мен. В моя няма въртящи се вентилатори в 99% от времето. Само когато обработвам DV -> DVD (mpeg2) му пускам да се върти един вентилатор до радиатора на процесора.
Имам и два други дето си бръмчат де ... ама ми лазят по нервите.

Към автора:
Не знам кой продава захранване без вентилатор в бг, но потърси и пробвай да видиш какъв кеф е.
Някой от големите радиатори, предвидени за яко греещите процесори, могат да се ползват и със спрян вентилатор. И даже не са много скъпи [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за настолен РС
Автор: Roland909   
Дата:   10-08-10 23:33

Без да изпадам във "фолклора" бих препоръчал нещо с по-новите четириядрени процесори с Hyper-Threading и вграден контролер на паметта примерно Intel I7-920, производителността е отлична. Разбира се ще ти трябва нова памет и дъно.
От по-старите бих се спрял на Intel 9550 - с 12 мегабайта кеш.
Добър, подходящ за клок и стабилен, а вече и достъпен е и Intel 6600 или 6650, но си е по-стара технология.
Сега се сменят поколенията и бих заложил на новото все пак. Поне нама да го пипаш в близката година [smile]
Както и по-горе се писа, зависи какво ще се работи. Ако ще се правят малки снимчици и ще се гледа фейсбук, може и с по-слаб комп [smile]
Съвет - селероните не са добри процесори за сериозна работа, рано или късно ще се мъчиш.
Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за настолен РС
Автор: mattridge   
Дата:   11-08-10 04:59

http://www.apple.com/imac/

всичко останало е смет. след няколко месеца дори и сливи няма да вземеш за които и да е от горепосочените дървении

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за настолен РС
Автор: universum   
Дата:   11-08-10 06:57

Да разкажа и едно виждане за нова конфигурация с наблягане върху обезшумеността.
Започнах от кутията - избрах я голяма, стабилна, с два 12 см. вентилатора - отпред и отзад. Правят добър поток. Тихи са и досега температурата на компонентите вътре обикновено не превишава 45 градуса. Над процесора има пластмасов въздуховод.

Видеокартата я избрах да е безвентилаторна - Асус и Гигабайт имат такива. На игри не съм я пробвал, но за фотошоп е добре.

Дънната платка я избрах също да е без вентилатори по схемите.

Захранването - не ми се даваха пари за скъпо такова и взех най-евтиното с 12 см. перка. Някакъв Фортрон.

Така - освен вентилатора на процесора, другите три в кутията са големи, въртят се на ниски обороти и са тихи.

Има още един възможен причинител на шум и това е хардиска. Накои са много шумни, случва се да резонират неприятно, но там е и до бройка. Грийн сериите са тихи, но стават преди всико за данни.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за настолен РС
Автор: FlipperXP   
Дата:   11-08-10 07:25

universum:
"Има още един възможен причинител на шум и това е хардиска. Накои са много шумни, случва се да резонират неприятно, но там е и до бройка. Грийн сериите са тихи, но стават преди всико за данни. "

Тук не съм много съгласен, че всичко е до бройка. Вземи един Seagate Barracuda на 7200 и едно Hitachi на 7200 и слушай. Когато се "ръчкаш" из компа или така да го кажа "мисли" в Seagate-a все едно няко човърка с пинсета и се чува много, докато хитачито е безмълвно по всякакъв повод ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за настолен РС
Автор: realnoncho   
Дата:   11-08-10 08:12

Кажи с какви пари разполагаш и има ли някакви други цели, освен видео и фотообработка и ако си решил от коя фирма. Ще ти сглобя една-две примерни [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за настолен РС
Автор: didesignbg   
Дата:   11-08-10 08:34

Странно какво би ме накарало да сглобя машина от среден клас с интелски процесор? На цената на i5 се слага поне четириядрен Феном.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за настолен РС
Автор: simbon4o   
Дата:   11-08-10 09:08

i5 си е 4 ядра :) и се клоца бая повече. Плюс предлага ъпгрейд после до процесори които сега излизат на него сокет. Аз даже харесвам целероните понеже нямат кеш и са много евтини, моя го бях взел за 47$ нов и беше по-евтин от всичко почти а все още върви доста добре. При рендери в 3DsMAX издиша заради кеша, но във шопа е перфектен! Когато реша веднага става на 9550 и пак съм в играта за още един приличен период. 775 още не е умряла система понеже разликата към i сериите дори за професионална работа е малка а се намират доста по-евтини компоненти. В момента прилична i5 конфигурация идва на около 1500лв, а 775 може да се сглоби на много по-малко. 8GB рам по мои предвиждания още поне година няма да им стигна максимума при работа така че... за момента най-евтинко идва така.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за настолен РС
Автор: asahi   
Дата:   11-08-10 09:14

Абе кво толкова произвеждате на тези мега компютри? Все едно е да караш ферари на село.

Microsoft обясни защо PC-то е по-добро от Mac-а

"Компютрите с Windows 7 са достъпни в множество различни конфигурации, цветове и ценови категории, докато Apple не може да си позволи това."


Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за настолен РС
Автор: didesignbg   
Дата:   11-08-10 09:21

Интел е за хората готови да дадат 400 лева само за процесор. Аз не бих дал толкова, просто защото не ползвам рендъри и не обработвам видео.
Клокването си е клокване, но иска доста по-скъпо дъно, по-скъпо захранване, по-добра кутия, и разбира се яко охлаждане. Сметката пак ще ти излезе там.
Помисли си конфигурацията ти с i5, колко по-евтина би излязла с феном? За 775 нещата са малко по-куци, ако си сигурен че правиш машина която няма да пипаш повече, хубаво, но иначе[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за настолен РС
Автор: asahi   
Дата:   11-08-10 09:39

Когато сравнявам производителността на компютърни системи за работа с фотошоп основното, което гледам, е работата с floating points операции. Предпочитам сигурност пред производителност и затова не овърклоквам. Една оптимизация на работния процес дава повече от няколко изстискани мегахерца.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »