Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Съвет за светоприемник
Автор: bobihot   
Дата:   04-08-10 00:58

Здравейте,
Трябва ми системка от няколко Мпиксела да прихваща изображение няколко кад/сек и да ги праща в компютър, най-удобно май през усб. И там по възможност в реално време да си ги прихващам от моя си програмка, да си ги обработвам. Теоретически поне за начало става с вебкамерка, но разделителната и е малка- май са до 1Мп и правят покадрова компресия, която в повечето случаи ще ми пречи. Намерих професионални за астро наблюдения, но са адски скъпи, с охлаждане и др астро екстри, които не ми трябват. Ако може да ми дадете идея за някое апаратче- сапунерка или друго, дето да мога да го ползвам за целта. Може и да ми предложите нещо ако ми върши работа да го купя, но в общия случай ще ми трябва фактура, освен ако не е мн евтино. Става дума за сапунерче с прилична матрица може без обектив-ще се махне, или дслр, като да му "гледам" лайф вюто?
Благодаря [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за светоприемник
Автор: alsash   
Дата:   04-08-10 08:31

...преди време Юлиан Недев- protey направи колона около 10ина метра за панорамна фотография, като на върха камерата беше Никон 995 3,2мп и връзката беше жична

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за светоприемник
Автор: didesignbg   
Дата:   04-08-10 08:40

Всяка фирма за видеонаблюдение ще ти предложи варианти, като все някои от тях ще те устройва. Има камери с пределно висока резолюция, компонентен изход и съответно видеокарта грижеща се за приемането на сигнала.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за светоприемник
Автор: jivar   
Дата:   04-08-10 09:19

[smilie10]
Май пак ще ловим "ТРИЦИ С МАЙМУНИ" ??
[smilie18]
СТАТИВ-ището на Юлиан е жестоко, но знам от Човек,ползвал го,че жична връзка може да съществува до 7 метра без усилване на сигнала.
[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за светоприемник
Автор: pif   
Дата:   04-08-10 10:13

Единственният вариянт е HDMI. За 500 лева има камери 1920х1072 които могат да ти го изкарат при 30 кадъра/секунда. Варианта с камери за наблюдение не става най малкото защото те работят на ПАЛ стандарт. Така, че каквото и да правят не могат да изкарат повече от 720х576. Навремето имаше едни лоджитех уеб камери които бяха 1.2 мегапиксела и можеха да прявят снимки. Имаше и интел на 2 мегапиксела но те бяха доста шумни и бавни. Но това беше преди 7 години. Най лесно решимия вариянт е камера практика за 400 лева и видео платка с HDMI

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за светоприемник
Автор: galileo   
Дата:   04-08-10 10:52

Скоро трябва да има в БГ от тези

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »