Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Проблем със Zenit
Автор: burntwithdesire   
Дата:   02-08-10 13:26

Купувам си аз един цветен филм вчера, най-сетне след дълъг период на ч/б, отварям Зенита да го заредя - всичко наред. Поставявм филма на мястото му и искам вече да го затегна и затворя апарата. Само дето езичето за превъртане въобще не помръдва. Натискам спусъка да освободя кадъра, пак не става - съвсем е заяло в начална позиция. Иначе вътре самата касета (не знам точно как се нарича) за захващане и навиване на изснимания филм си се върти...

Някакви идеи от какво може да е и дали е лесно поравимо?


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със Zenit
Автор: adash   
Дата:   02-08-10 13:32

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със Zenit
Автор: fotorafi   
Дата:   02-08-10 13:40

Oт стоене в гардероба навлиза микроскопичен парх, набива се в скростния и транспортния механизми, наплескани богато с руска смазка...Запича и клеясва от времето и блокира. Наско го разглобява, измива го със специална течност, всичко блесва и много нежно го смазва с часовникарска смазка. Дондуков 18.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със Zenit
Автор: d_ave   
Дата:   02-08-10 13:46

Честно казано, на Наско едва ли ще му се занимава да поправя зенит, предвид, че можеш да намериш друг за по-малко пари отколкото ще струва ремонта:)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със Zenit
Автор: burntwithdesire   
Дата:   02-08-10 13:50

Абе уж е ползван и раздвижван постоянно, не е давал признаци на трудноподвижност, но пък вярно, че не го пазя особено от прах...
И аз веднъж разглобявах една Скина с образователна цел, но нямаше образователно сглобяване, затова не смятам да пробвам пак. [smilie5]

Скъпа ли е една такава операция с почистването? Да знам дали да си почакам повече за по-добро време... [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със Zenit
Автор: mitkostoimenov   
Дата:   02-08-10 13:56

https://photo-forum.net/forum/read.php?f=46&i=109268&t=109268&phorum_uriauth=
https://photo-forum.net/forum/read.php?f=46&i=111784&t=111784&phorum_uriauth=
https://photo-forum.net/forum/read.php?f=46&t=104855&i=104855&offset=25

Ето, дано са ти в помощ.



Публикацията е редактирана (02-08-10 13:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със Zenit
Автор: victory13   
Дата:   02-08-10 14:03

леко завърти спусъка, в която посока се завърти [smilie18]
моя така се блокира, като спусъка е в някое крайно положение... руска му раота [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със Zenit
Автор: burntwithdesire   
Дата:   02-08-10 14:11

проблемът е, че апарата не е мой, и предвид лошата ми грижа за него сега следва и това - не знам как ще го върна изобщо [smile]

victory, пробвах го това, не е заключен. при каквито и условия да пробвам да освобдя кадъра, апарата въобще не може да направи кадър, само до средно положение на спусъка.

mitkostoimenov, благодаря, в краен случай сигурно ще прибягам до такъв вариант - поне със здраво тяло да го върна :)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със Zenit
Автор: victory13   
Дата:   02-08-10 14:18

каквато и грижа да полагаш, зенита е в състояние да те изненада [smilie18]
за мен спусъка е заключен по някакъв начин, затова не ти дава да щракнеш ...

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със Zenit
Автор: mitkostoimenov   
Дата:   02-08-10 14:21

victory13, спусъка се блокира, за да може когато снимаш на "Б" период да блокираш затвора и да не се налага да държиш или пък да ползваш жило със стопер. Според мен е много полезно.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със Zenit
Автор: platinum   
Дата:   02-08-10 14:26

А за кой модел Зенит става дума?

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със Zenit
Автор: victory13   
Дата:   02-08-10 14:28

то това е така... обаче понякога самоволно ми го прави... иначе ако завъртя аз до край, добре...
просто мисля че е блокирал и твоя спусък някак...
ако е твой, дати е драго да го изхвърлиш, ама тъй вярно не е добре... наско е лекар

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със Zenit
Автор: burntwithdesire   
Дата:   02-08-10 14:36

Zenit 11

а при без обектив и с натискане на спусъка, вътре механизмите как трябва да се държат? когато го натискам, само една метална пластина излиза напред за контакт с обектива.
наистина изглежда като блокирал самият спусък... предполагам ще потърся въпросния Наско, ако е нещо лесно, за което е възможно да не съм се сетила [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със Zenit
Автор: jekopj   
Дата:   02-08-10 15:37

Възможно е да е блокирал бутона,който освобождава механизма за обратно пренавиване.Натисни го няколко пъти и пробвай да заредиш апарата.Обикновено се спича смазката,както каза и Рафи,но едва ли е за промивка...като се поснима с него ще се оправи от самосебе си.[smilie25]


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със Zenit
Автор: burntwithdesire   
Дата:   03-08-10 14:09

отидох направо при Наско на Дондуков - много приятен чичко :) каза, че ще го отвори и посглоби обратно механизмите, от това се било получило.

следите от повреди ще бъдат заличени - юхуу!! [smilie25] благодаря ви за насочването [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със Zenit
Автор: adash   
Дата:   03-08-10 15:12

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »