Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Снимки на кръщене.
Автор: G.Shopov   
Дата:   02-08-10 12:32

Привет колеги предстои ми на 15-ти този месец да снимам кръщене. Дайте идеи и план на действие, за да се получи наистина добро заснемане на събитието. Давайте и съвети.За пръв път ще снимам на толкова кофти осветление...

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на кръщене.
Автор: gecata   
Дата:   02-08-10 12:37

Планът за действие зависи от това с което разполагаш, така , че ако искаш адекватни решения , моля не задавай задачи от типа на :
" Цар Соломон имал 200 жени! Как се е казвала прислужницата му?"



Публикацията е редактирана (02-08-10 12:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на кръщене.
Автор: stemer   
Дата:   02-08-10 12:40

Има една тема на IDA с много полезни съвети за снимане на кръщене в църква.

https://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&i=1157238&t=1150674&phorum_uriauth=

За мен лично беше много интересна.
Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на кръщене.
Автор: Argazki   
Дата:   02-08-10 12:53

С кво сони ще снимаш? Трябва ти хубав апарат и хубава светкавитца. Бял или сив картон размер А4 горе-долу за да пречупваш светлината от светкавицата или пък похарчи някой лев и си купи нещо от тоя сорт http://www.photosynthesis.bg/?promocat=9&id=420

Исо 800 и скорост на снимане от порядъка на 1/30 секунда. И трябва да се движиш и да снимаш от всички ъгли.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на кръщене.
Автор: G.Shopov   
Дата:   02-08-10 13:37

Сонито е НХ1 , светкавицата е вградена. Църквата не е чак толкова тъмна. До към 800исо е поносим шума после става матрицата.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на кръщене.
Автор: cicomanco   
Дата:   02-08-10 13:57

С това сони снимай без светкавица.
При условие че искаш снимки обаче , покани някой да снима.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на кръщене.
Автор: G.Shopov   
Дата:   02-08-10 14:04

Хората са близки роднини и нямат пари, поради тая причина поканиха мен. С този апрат трябва да изкарам прилични снимки. Колкото и невъзможно да изглежда снимки трябва да могат да излезнат от този апарт.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на кръщене.
Автор: gecata   
Дата:   02-08-10 14:13

Когато желанието надхвърля възможностите се търсят други възможности за постигане на желанието! - ето ти план за действие [smilie3]
Апропо снимай си със сонито и не бери грижи. Зареди си добре батерията, дръж се на по малко от 2,5 м от обекта за снимане (разбирай кръщелника (цата) и котела.
Режи смело кадъра, не се опитвай да правиш масовки (тях ги остави за навън)използвай по възможност фокусни разстояния близки до (нормалното), а при по къси снижавай гледната точка. Включи си функцията за премахване на червени очи. Снимай в ръчен режим (М) на скорост 1/30 с включена стабилизация + светкавица и бленда 4 на 200-400 аса.
И така колкото и невъзможно да изглежда снимки ще могат да излезнат от този апарт.



Публикацията е редактирана (02-08-10 14:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на кръщене.
Автор: delivero   
Дата:   02-08-10 17:07

хехехееееее привет колеги трябва да снимам ама помагайтее...........
ще помогнем ама не пишеш за къде става дума или аз толкоз мога да чета най вероятно е второто.

ако беше за Благоевград проблема е решен веднага аз идвам да си разкърша рачиците ти си снимаш свободно пък каквото стане после ме почерпваш една биричка преточвам ти снимчиците и готово нали сме колеги трябва да си помагаме.


[beer]
важното е да си спокоен и да дишаш дълбоко..........

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на кръщене.
Автор: gerda   
Дата:   02-08-10 17:12

За мен единствения адекватен план на действие е Никон Д700 под наем за 20 лева и Никон 50/1.4Г за 10 лева. Все 30 лева ще могат да отделят твоите приятели. Всички други комбинации с ИЗО под 1600 и бленди над 2 ще дадат ужасни резултати

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на кръщене.
Автор: G.Shopov   
Дата:   02-08-10 18:06

Ще пробвам варианта предложен от гецата. Продължавам да събирам препоръки. Във въпросният ден ще отида 15-20 мин по-рано да щракна няколко тестови кадъра.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на кръщене.
Автор: ТодоротВарна   
Дата:   02-08-10 22:17

Задължително се запознай с кръщелника- нрави и характер и обичаите в църкавата. да не стане като нашият кръщелник да избяга http://photo-zona.net/index.php?APP_ACTION=DISPLAY_IMAGE_BIG&IMAGE_ID=444826


http://photo-zona.net/index.php?APP_ACTION=DISPLAY_IMAGE_BIG&IMAGE_ID=444826




Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на кръщене.
Автор: ТодоротВарна   
Дата:   02-08-10 22:18

избягал


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »