Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 помагайте на новобранеца
Автор: treisbg1   
Дата:   04-01-11 18:22

Здравейте на всички.Аз съм съвсем нов във този форум и се нуждая от компетентното ви мнение относно това какъв фотоапарат да си взема.Значи спрял съм се на два модела от една и съща марка,единия е професионален CANON EOS 550D+EF-S 18-55IS другият непрофесионален Canon PowerShot SX30.Сигурно всеки ще си каже естествено 550д , но ми казаха в магазина ,че с този обектив с който го продават SX30 щял да прави същите снимки като него.Та общо взето до тук разбрах ,че ако взема 550д трябва да си взема и обектив за него иначе по добре да си взема SX30.
Благодаря предварително.


Отговори на това съобщение
 Re: помагайте на новобранеца
Автор: GenaDP   
Дата:   04-01-11 18:23

на, чети

Отговори на това съобщение
 Re: помагайте на новобранеца
Автор: matataupa   
Дата:   04-01-11 18:24

Избери професионалното. Не ми се пише защо, но се довери[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: помагайте на новобранеца
Автор: cicomanco   
Дата:   04-01-11 18:24

Къф е тоя магазин , ако не е тайна?[smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: помагайте на новобранеца
Автор: apollo   
Дата:   04-01-11 18:25

А в магазина дадоха ли ти да щракнеш с тях и да видиш резултата [smilie5]

Щото акъл винаги се дава и почти винаги не както трябва [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: помагайте на новобранеца
Автор: treisbg1   
Дата:   04-01-11 18:27

технополис и цената на 550д беше нама лена на 1529 с обектива

Отговори на това съобщение
 Re: помагайте на новобранеца
Автор: Suggs   
Дата:   04-01-11 18:27

За 550D определено ще ти трябва и обектив [smile] , и то добър. И няма да намериш аналог на обектива на SX30 като фокусни разстояния.
Обаче качеството на снимките с 550D ще е несравнимо по-добро, поради по-голямата му матрица.
Изборът е твой, и зависи от парите, които си готов да дадеш - сега, и за в бъдеще.

Отговори на това съобщение
 Re: помагайте на новобранеца
Автор: alphatier   
Дата:   04-01-11 18:30

550D Само да питам-те ли ти казаха ,че е професионален,щото един приятел има 1DSmk3 и на него са казали,че е професионален,та да знам кой ме лъже ся [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: помагайте на новобранеца
Автор: treisbg1   
Дата:   04-01-11 18:31

точно там е въпроса ,че не ми се взимат 10 обектива за различни типове снимки,но пък съм се запалил и искам да е нещо качествено.

Отговори на това съобщение
 Re: помагайте на новобранеца
Автор: MauMyHa   
Дата:   04-01-11 18:32

Средно статистическият българин, кат си купува жилище се съброзява с това какъв живот ще води ако иска семейство си купува най-малко тристаен. Ако е отгледал поколение купува по малко жилище да задоволи елементарните си нужди.
Вие господине ми се струва че незнаете какво ви трябва. Ако се доверяваш на търговеца най-вероятно е да те подведе(че на него тово му е рабтатат да ти пробута залежала стока)[ezik]

Ако искаш да се занимаваш с фотография и си решил всяка събота и неделя да отделяш време на фобито си вместо да натискаш гаджето[smilie6]
Вземи си Огледално рефлексен(ДРСЛ).
Ако просто ти трябва да щракнеш мацката докато е застанала на балкона на някой хотел си вземи един турбо съпунер и не се занимавай с глупсти. [smilie5]
Айде формулирай въпросът си отново и пак попитай[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: помагайте на новобранеца
Автор: clipse   
Дата:   04-01-11 18:33

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: помагайте на новобранеца
Автор: pefoto01   
Дата:   04-01-11 18:34

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: помагайте на новобранеца
Автор: Akeyzerr   
Дата:   04-01-11 18:35

И 550D и Марк3-ката са професионални апарати, в зависимост от ЗАУ-то. И със Смена-та е така.
Ама ако сега навлизаш във фотографията шансът да направиш технически читава снимка с 550D ще е доO0Ooста по-голям, отколкото с голямата тухла(да подскажа, че Марковците нямат зелено квадратче).

Отговори на това съобщение
 Re: помагайте на новобранеца
Автор: treisbg1   
Дата:   04-01-11 18:36

GenaDP много благодаря за полезния линк [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: помагайте на новобранеца
Автор: apollo   
Дата:   04-01-11 18:36

Изборът ти е лесен но от магазина се е намерил някой от многобройните там "умници" да ти наговори глупости та сега се чудиш [smilie18]

Ако си взимаш фотоапарат за да снимаш семейството, кучето, котката, цветятя и приятелски запои то сапунерата... ако е за нещо друго ДСЛР-а [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: помагайте на новобранеца
Автор: alphatier   
Дата:   04-01-11 18:39

Akeyzerr [smilie24] [smilie24] ,ама сега му обясни какво е зелено квадратче,че сигурно търси в Гугъл [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: помагайте на новобранеца
Автор: treisbg1   
Дата:   04-01-11 18:42

Akeyzerr [smilie24] [smilie24] ,ама сега му обясни какво е зелено квадратче,че сигурно търси в Гугъл [smilie25] [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: помагайте на новобранеца
Автор: Suggs   
Дата:   04-01-11 18:42

Примерни снимки с SX30 IS.
Примерни снимки с 550D.

Разгледай ги внимателно, и прецени кои те устройват повече като качество.

Отговори на това съобщение
 Re: помагайте на новобранеца
Автор: clipse   
Дата:   04-01-11 18:42

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: помагайте на новобранеца
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   04-01-11 19:06

Беееееее, кучета и котки и пиянски запои не знам ...

Ама ако "не се държи много на качеството" със сапунерка по-лесно и по-евтино се снимат например:

- макро - разбира се, няма сапунерка която дори да се приближи до добър DSLR с добър и качествен макро обектив. Но пък тази комбинация отива някъде над (поне) 2000 лв. - що годе качествено тяло + що годе качествен обектив. Някой сапунерки, от друга страна, имат обективчета с изключително малко предметно разстояние [smile]
- пейзаж, ако целта е максимално голям DOF - колкото по-малка е медията, толкова по-лесно е постигането на голяма дълбочина на фокуса [smile] Но това не пречи, разбира се, едно 5D да е прекрасна пейзажна камера, в много много пъти по-добра от добрите сапунерки и в (по-малко пъти) по-добра от кропките [smile] Просто това качество също ще струва адекватно голяма сума [smile]

Изобщо, treisbg1, вече са ти посочили по-горе проблема в момента. Налага се да кажеш как и за какво ще използваш камерата [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: помагайте на новобранеца
Автор: alphatier   
Дата:   04-01-11 19:12

въпроса е дали имаш пари за това твое хоби,защото веднъж влезеш ли,не можеш и да си представиш как те завлича и все се намира нещо,за което да събираш и харчиш пари(става дума ако си вземеш DSLR) [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: помагайте на новобранеца
Автор: vnvas   
Дата:   04-01-11 19:18

Ще ти дам най-правилния съвет: - голямото варио е недостатък при обективите така че тоя измислен SX30 направо го забрави. Най-хубавите канонски сапунерки са Canon G9 / G10 /G11 / G12. Която и да вземеш няма да сбъркаш.

Отговори на това съобщение
 Re: помагайте на новобранеца
Автор: treisbg1   
Дата:   04-01-11 19:21

Апарата ми трябва за чисто любителски снимки.Далеч съм от мисълта за професионалната фотография,но много държа на качеството на снимките.До колкото прочетох до момента с дслр-а ще ми трябват още пари за обективи.Та ще си си преформулирам въпроса по конкретно-кой от двата апарата ще прави по качествени снимки като дслр-а е с този обектив с който го продават?

Отговори на това съобщение
 Re: помагайте на новобранеца
Автор: Suggs   
Дата:   04-01-11 19:28

Ами аз съм ти пуснал по-горе два линка със снимки, като с 550D е снимано точно с китовия 18-55 IS . Ти кажи - кои са по-качествени според теб?

Отговори на това съобщение
 Re: помагайте на новобранеца
Автор: atin   
Дата:   04-01-11 19:31

Търся малък телевизор с голям екран [smilie3]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »