Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Battery empty
Автор: hitretsa   
Дата:   15-07-10 12:45

Здравейте! Имам фотоапарат olympus sp 320 от около 4 години, преди около година започна да прави проблем, който е следният -> зареждам батериите(3000 mаh) около 24 часа и след като ги поставя във фотоапарата ,при опит за включване, на дисплея се изписва следното съобщение "Battery empty" и фотоапаратът се изключва. Пробвах и с други батерии , но се получава същото нещо. Има ли някакво решение на този проблем или ще трябва да си купувам нов фотоапарат, някой да е имал подобен проблем ? Благодаря предварително ! :)


Отговори на това съобщение
 Re: Battery empty
Автор: navy   
Дата:   15-07-10 12:46

С какви батерии го тестваш?
С АА батерии ли работи, ако да - само алкални!
За 4 години оригиналните е нормално да са... изфирясали.
Добре е да се ползват оригинални.

Отговори на това съобщение
 Re: Battery empty
Автор: hitretsa   
Дата:   15-07-10 12:48

Да, работя с АА презареждащи се , но те не са от 4 години ,а от 2 и не са ползвани много.

Отговори на това съобщение
 Re: Battery empty
Автор: navy   
Дата:   15-07-10 12:51

Опитай с нови 'пресни' АА алкални и ако проблема остава - сервиз.

Отговори на това съобщение
 Re: Battery empty
Автор: didesignbg   
Дата:   15-07-10 13:02

апаратчето е пословично с глада си за батерии, едно време точно за това се въздържах да си го взема.
Иска здрави батерии, спомням си че коментираха най-добри резултати с CR-V3 батерии, и евентуално презареждаеми RCR-V3. Потърси малко и по този въпрос, ако нови АА акумулатори, или алкални АА батерии не решават въпроса.

Отговори на това съобщение
 Re: Battery empty
Автор: hitretsa   
Дата:   15-07-10 13:07

Благодаря много за информацията,сега ще отида да взема алкални, иначе и аз четох за CR-V3 батерии, и че са по-подходящи за този апарат. Все пак ако не е до батериите, а е нещо хардуерно, къде мога да намеря сервиз, тъй като питах в германос и технополис , но от там ми казаха ,че няма сервизи в България [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Battery empty
Автор: ipolit   
Дата:   15-07-10 13:16

Предполагам, че имаш Olympus Master. Ъпдейтни си до последна версия фърмуера. Ако никога не е ъпдейтван, този апарат се храни с батерии. И ако са на две години е нормално. Моят е SP 350, с незареждаеми батерии прави точно една снимка на светкавица и до там. По-късните версии на фърмуера до известна степен решават проблема, но до известна степен.
Апаратите са създадени да работят с една друга батерия - LB-01(CR-V3). Това е незареждаема литиева батерия, която издържа около 500 снимки. И е скъпа - около 25 кинта. Вариантът ти е да си намериш китайска такава, само че зареждаема. Аз си взех и сега изкарвам около 200 снимки с едно зареждане, но моите взеха да се скапват и апаратът прави глупости по някога като снимам на светкавица - снимката става тъмно сива с леко светлеещи контури - нещо като негатив.

Трябва ти това


Отговори на това съобщение
 Re: Battery empty
Автор: ipolit   
Дата:   15-07-10 13:38

Та като ти видях темата се присетих и си поръчах.

Отговори на това съобщение
 Re: Battery empty
Автор: hitretsa   
Дата:   15-07-10 14:05

Тези презареждащи ли са и колко излзиат с доставката ? Мерси много за информацията,ще опитам всичко казано до тук :)

Отговори на това съобщение
 Re: Battery empty
Автор: ipolit   
Дата:   15-07-10 14:09

9.99 е доставката. Лошото е че минават 30 лева и може да те вкарат на митница. Но може и да не, защото те ще ти ги пишат като подарък ако ги накараш.
Ако искаш първо пробвай с незареждаема батерия CR-V3 - аз съм виждал такива преди време във Fuji в Търново и струваше 22 лева мисля. Ама първо виж дали си с последния фърмуер щото първите две версии бяха трагични.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »