Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Canon EOS 550D или sony nex5 помощ за избор при покупка
Автор: ilko78   
Дата:   11-07-10 11:42

Освен за снимки ще се ползва и като видео камера Освен съвети приемам и оферти за покупка
 Re: Canon EOS 550D или sony nex5 помощ за избор при покупка
Автор: TheOne   
Дата:   11-07-10 12:24

550д [smilie24]
 Re: Canon EOS 550D или sony nex5 помощ за избор при покупка
Автор: pefoto01   
Дата:   11-07-10 12:33

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Canon EOS 550D или sony nex5 помощ за избор при покупка
Автор: mitakabus   
Дата:   11-07-10 13:18

Ако смятащ да се развиваш - ДСЛР! Некс е допълнение към система, може би ако е за любителки ще ти е по-лесен и удобен пък знам ли...
 Re: Canon EOS 550D или sony nex5 помощ за избор при покупка
Автор: Mec   
Дата:   11-07-10 13:50

Най-евтиното (което съм намерил):

https://www.cameranu.nl/index.php?hg_id=254&sg_id=1007


http://www.kamera-express.nl/Products.aspx?c1=4915


ако ти трябва на английски или френски има малко по-скъпо тук:

http://shop.studio73.be/photo/photo-cameras/canon-eos-550d-camerabody

А то иначе може и с превод към английски или към български ето така:

http://translate.google.com/translate?hl=fr&sl=nl&tl=en&u=http%3A%2F%2Fwww.cameranu.nl


И направо на продукта:

http://translate.google.com/translate?hl=fr&sl=nl&tl=en&u=http%3A%2F%2Fwww.cameranu.nl
 Re: Canon EOS 550D или sony nex5 помощ за избор при покупка
Автор: ilko78   
Дата:   11-07-10 14:06

благодаря на всички за бързите отзиви реших да купя Canon EOS 550D
 Re: Canon EOS 550D или sony nex5 помощ за избор при покупка
Автор: penman   
Дата:   11-07-10 15:55

Грешен избор!
 Re: Canon EOS 550D или sony nex5 помощ за избор при покупка
Автор: diego_   
Дата:   11-07-10 16:03

penman - кое е грешно в избора,искаш да кажеш че sony nex5 е верния ли,ех като почнете да пишете глупости [smilie18]
 Re: Canon EOS 550D или sony nex5 помощ за избор при покупка
Автор: penman   
Дата:   11-07-10 16:38

Първо цената на Канона е приблизително с 50% отгоре, второ - тялото като характеристики с нищо не превъзхожда Некса, освен с огромните си размери и тегло(което си е голям минус), трето - китовия обектив е толкова посредствен, колкото и на сонито. А стъкларията на Канон е безумно скъпа, ако решиш да надграждаш.
 Re: Canon EOS 550D или sony nex5 помощ за избор при покупка
Автор: apollo   
Дата:   11-07-10 16:49

За сметка на това стъкларията на Сони е безумно разнообразна и евтина [smilie18] [smilie18]

550Д макар и трицифрен Канон е класа над Сонито [smilie24]

Предимството на Сонито е малкия размер и тегло/определено съществен елемент/... другото не смятам че са предимства напротив [cool]

 Re: Canon EOS 550D или sony nex5 помощ за избор при покупка
Автор: apollo   
Дата:   11-07-10 16:56

Към горното да добавя само, че размера също не е непременно предимство, представете си как ще се държи този фотоапарат с телеобектив[smilie3]

Ще кажете е който взима НЕХ не снима с телеобектив... не просто човека си има ДСЛР за сериозните снимки [smilie24] [smilie25]

 Re: Canon EOS 550D или sony nex5 помощ за избор при покупка
Автор: nsirakov   
Дата:   11-07-10 17:18

ех конюктура...

беше време когато малките размери на някой 3цифрен канон се даваха като минус...

сега всеки търси малки размери....


ех...
 Re: Canon EOS 550D или sony nex5 помощ за избор при покупка
Автор: markiza   
Дата:   11-07-10 17:39

Автор: nsirakov

ех конюктура...

беше време когато малките размери на някой 3цифрен канон се даваха като минус...

сега всеки търси малки размери....


ех...

Няма угодия на този свят... нямаааааа [smilie5] [smilie18]

 Re: Canon EOS 550D или sony nex5 помощ за избор при покупка
Автор: marin_mv   
Дата:   11-07-10 18:14

Отиваш в магазина, пробваш и двата и решаваш сам. Все пак от хората в този форум едва ли има повече от трима които имат Некс и още толкова са го държели в ръцете си. Така, че мненията които можеш да получиш тук са чисто субективни, базирани на също толкова субективни ревюта четени из нета и разбира се на личния фанатизъм към дадена марка на всеки тук :-)
Успех! :-)
 Re: Canon EOS 550D или sony nex5 помощ за избор при покупка
Автор: digitalgab   
Дата:   11-07-10 18:38

Грешен ход това на Сони, като ще правят безогледална камера да бяха я направили като Самсунг, поне заради ергономията, с която хората са свикнали от години.



Публикацията е редактирана (11-07-10 18:40)
 Re: Canon EOS 550D или sony nex5 помощ за избор при покупка
Автор: vgramatikov   
Дата:   11-07-10 22:15

[smilie18]
 Re: Canon EOS 550D или sony nex5 помощ за избор при покупка
Автор: pefoto01   
Дата:   12-07-10 02:43

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Canon EOS 550D или sony nex5 помощ за избор при покупка
Автор: d_ave   
Дата:   12-07-10 08:50

Аз пък се очудвам как още има хора, които задават подобни въпроси! Изродливите приумици като Некс-а са направо смехотворни!
 Re: Canon EOS 550D или sony nex5 помощ за избор при покупка
Автор: thomas   
Дата:   12-07-10 09:36

@d_ave
Отричащите бъдещето надали ще го избегнат ;-)

Че NEX серията има кусури, спор няма. Но че има и много предимства пред 550D... всъщност точно NEX-5 ме спря от покупка на 550D преди седмица и сега седя разколебан като буриданово магаре между 2 копи сено.
 Re: Canon EOS 550D или sony nex5 помощ за избор при покупка
Автор: d_ave   
Дата:   12-07-10 10:11

к'во магаре?

thomas, не ми се спори и тука с тебе, от другата тема се отказах. бъдещето може и да е в тия апаратченца, ама има още мнооооого време да мине преди да изместят истинските апарати, с истинска фокусна система и истинска жива картина във визьора.

те идиотите от Сони нали щяха и пеликс да правят, какво стана:) да ги видим какво ще сготвят.

имал съм "удоволствието" да снимам малко с пен - ами туристическа щракалка, това е. некс-а не е по-различен - малко, свряно, седи неудобно в ръката, хем пен-а е по-голям от некса. ако трябва да снимам с тая дивотия на сони ще взема да хвана някой тендовагинит да си кълча пръстите, че да го хвана. за друго освен за снимане за спомен не стават тия неща. нито фокуса му като хората, нито нищо. шантава работа - само не влекат надолу с тия измислени системи - на цената (дори доста по-нагоре в много от случаите) на свестни апарати се опитват да ни пробутат малко по-качествени сапунерки със всичките им измислени "мижи-да-те-лъжем" простотии... как мислиш, като големия конспиратор, не е ли това също заговор на производителите:))))))
 Re: Canon EOS 550D или sony nex5 помощ за избор при покупка
Автор: digitalgab   
Дата:   12-07-10 10:14

[smile]



Публикацията е редактирана (12-07-10 14:09)
 Re: Canon EOS 550D или sony nex5 помощ за избор при покупка
Автор: thomas   
Дата:   12-07-10 10:25

@d_ave
Не съм имал проблем с фокуса на нито едно Сони досега - поне не по-различен от проблемите, които се случват и с EOS 300D или 400D. Окей, методът е различен, скоростта може да е малко различна, което сигурно е фатално за 1% от снимките, които се правят в света, защо обаче това трябва да касае останалите 99%?!

Истинската жива картина във визьора, за хората, които са опитали живата картина върху дисплея, не е ценност, а спънка - повярвай ми.

Не съм държал още NEX в ръката си, не мога да споря за ергономията. Знам, че има проблем с ергономията на менютата. Малкото тегло пък сигурно е предимство. Формата не вярвам да не е пипната така, че да е удобно - ще видя и ще коментирам.

Мижи-да-те-лажем простотиите всъщност са нещото, което хората ще търсят все повече и повече. Панорамно обхождане, автоматичен HDR, снимане от ръка при ниска осветеност, страхотни ISO показатели - нищо от това не е за пренебрегване. Мързелът движи прогреса. Ти още малко ще отречеш и автоматичното мерене и фокусиране, но гледам, че не го правиш! Защо?!
 Re: Canon EOS 550D или sony nex5 помощ за избор при покупка
Автор: mugen   
Дата:   12-07-10 13:01

Автор: d_ave
Аз пък се очудвам как още има хора, които задават подобни въпроси! Изродливите приумици като Некс-а са направо смехотворни!


Аз пък се учудвам на хора мислещи по този ограничен начин [smilie8]
d_ave да не би някой да те е заплашил със смърт да си купиш NEX? [smilie11]
Снимай си с 40D-то и не пиши глупости [ezik]
Много ясно, че DSLR-a e по-ергономичен. по-бърз и пригоден за сериозна фотография.
NEX бил "туристическа щракалка", еми лошо ли е?
Има хора дето искат такова, не тухла [smilie8]
Туристическа щракалка с качеството н DLSR, дето си я носиш в джоба и има лесно използваемо видео.

Прякото сравнение между двете е безсмислено, щото са различни.
Ти ако не правиш разлика между DSLR и NEX [smilie11]
Все едно да сравняваме Maybach с Toyota Aygo.
Едното е комфорто, луксозно, тежко, гъзарско, бързо ама кое е по-подходящо да идеш до магазина и да го паркираш? [smilie18]
 Re: Canon EOS 550D или sony nex5 помощ за избор при покупка
Автор: nsirakov   
Дата:   12-07-10 13:05

не съм убеден, че качеството между пен(некс) и дслр е съпоставимо все още...
 Re: Canon EOS 550D или sony nex5 помощ за избор при покупка
Автор: penman   
Дата:   12-07-10 13:22

"Туристическа щракалка с качеството на DLSR, дето си я носиш в джоба и има лесно използваемо видео" - това е истината. А фанатиците като d_ave да си носят кютуците в торбите и да си въобразяват, че снимките с тях са по-добри. Браво mugen!
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена