Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8     всички  напред  последна
 Цикъл Фотопленери "Забравените Родопи!"
Автор: sd   
Дата:   14-06-10 23:19

Уважаеми съфорумци,
Фотоклуб "Осмо Изкуство" започва организирането на цикъл фотопленери на тема "Забравените Родопи!".
В Родопите има много места, където все едно времето е спряло. В тях живеят обикновени отрудени хора, които с добротата си и богатата си душевност грабват веднага симпатиите на всеки градски човек. Тези селца и махали стават все по- трудно достъпни, поради разрухата завладяла пътищата водещи до тях. Същевременно тези селца се намират в едно от най-красивите кътчета на България - планината Родопи!

С предстоящия пленер "Забравените Родопи - част I - с. Мугла и Забравените хора и места в Западни Родопи!", Фотоклуб "Осмо изкуство", започва цикъла от фотографски пленери на тема "Забравените Родопи". Да покажем чрез снимките си красотата на Родопа планина и богатата душевност на хората по тези места.

Както подсказах в началото, този пленер е откриващ на една серия от пленери с обща тематика. Може би не веднага, но ще го последват и други пленери на клуба, в други части на Родопите. Всеки пленер ще бъде със самостоятелен конкурс и изложба, като на края ще направим една голяма изложба с най-добрите снимки от всички места, които междувременно сме посетили и снимали.

А сега нека да представя на Вашето внимание началото -
ФОТОПЛЕНЕР "ЗАБРАВЕНИТЕ РОДОПИ" – ЧАСТ ПЪРВА – ДУШЕВНОСТ, ГОСТОПРИЕМСТВО И ПРИРОДА В ЗЕМЛИЩЕТО НА С. МУГЛА /ЗАПАДНИ РОДОПИ/

Подробна програма и записване може да видите тук


Отговори на това съобщение
 Re: Цикъл Фотопленери "Забравените Родопи!"
Автор: vladimir666   
Дата:   14-06-10 23:21

В Мугла е много яко![smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Цикъл Фотопленери "Забравените Родопи!"
Автор: tvk75   
Дата:   15-06-10 00:26

страхотна идея [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Цикъл Фотопленери "Забравените Родопи!"
Автор: dau   
Дата:   15-06-10 00:34

И кралство Чамла разбира се [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Цикъл Фотопленери "Забравените Родопи!"
Автор: ilchoni   
Дата:   15-06-10 09:45

Ехааа, верно звучи супер! [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Цикъл Фотопленери "Забравените Родопи!"
Автор: gecata   
Дата:   15-06-10 09:57

Забравените Родопи??!
От кого са забравени????

Отговори на това съобщение
 Re: Цикъл Фотопленери "Забравените Родопи!"
Автор: yakumo   
Дата:   15-06-10 12:13

А, Геца, да звучи по-така... преди време беше непозната Странджата , сега пък Родопите забравени.

На мен пък ми се иска наистина се забравят и се не-познаят, че ми е дошло до гуша от нарастващата от година на година паплач, засипваща и съсипваща прелестни места из Родопа и Странджа планина [smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: Цикъл Фотопленери "Забравените Родопи!"
Автор: apollo   
Дата:   15-06-10 12:15

[smilie18]

Тези пленери са нелепи [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Цикъл Фотопленери "Забравените Родопи!"
Автор: apollo   
Дата:   15-06-10 12:21

Няма да ми омръзне да казвам, че ако наистина обичаш природата няма да чакаш да ти направят пленер с всевъзможни трагикомични глезотии за да се докоснеш и отразиш по един или друг начин заобикалящата среда!

В града и покрай него има прекалено много места за сбирки, купони и пътища за каране на мощни джипове... та нека там да бъде [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Цикъл Фотопленери "Забравените Родопи!"
Автор: sauron69   
Дата:   15-06-10 13:30

Пък според мен провеждането на такъв тип пленери си е много добра идея. Още повече че е по добре да се запознаеш с нови хора на такова място, а не на сбирки по градските кръчми [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Цикъл Фотопленери "Забравените Родопи!"
Автор: realnoncho   
Дата:   15-06-10 14:26

Според мен си е добра идеята, аз примерно не съм ходил из Родопите много, а ако тръгна сам да си организирам всички тези неща(да не говорим за възможностите за проба на нови обективи) ще ми излезе тройно и с още толкова време и нерви за организация [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Цикъл Фотопленери "Забравените Родопи!"
Автор: nomadsl   
Дата:   15-06-10 14:35

Изкопирали ми пленера.
[smilie2]

https://photo-forum.net/forum/read.php?f=48&i=1418557&t=1418557


Трябваше аз да си патентовам идеята.


Отговори на това съобщение
 Re: Цикъл Фотопленери "Забравените Родопи!"
Автор: realnoncho   
Дата:   15-06-10 15:20

Така значи засега на първо четене имам 2 проблема за тоз пленер.
Първия е такъв, че тъкмо пуснах отпуск за София Рокс фестивала другата седмица и пак да пускам 2 дни за по-другата ще е малко сложно.
Втория е пътя - пуснах един бърз маршрут в БгМапс 270 км и 4 часа от София не ме очароват особено. Не съм ходил изобщо натам и само знам че родопските пътища не са от най-приятните за шофЕрите. Някой ако може да ме светне за пътя...

Отговори на това съобщение
 Re: Цикъл Фотопленери "Забравените Родопи!"
Автор: i_viper   
Дата:   15-06-10 15:32

apollo, има два типа хора - Туристи и Пътешественици [smilie5]

За разлика от втория тип, на първият требе някой да му го направи, та да му е густо. Да има нощувка в хотел, уредена храна .... и т.н.

Та именно и това е таргет групата (в повечето случай) на един пленер, екскурзия, екскурзионно в планината - хора, които не могат да се организират сами. За тези дето могат ... те на пленер(екскурзиа, екскурзионно .. и тн.) няма да идат.

Отговори на това съобщение
 Re: Цикъл Фотопленери "Забравените Родопи!"
Автор: chukov   
Дата:   15-06-10 15:40

realnoncho написа:


> и само знам че родопските пътища не са от най-приятните за
> шофЕрите. Някой ако може да ме светне за пътя...


[smilie18] [smilie18]

Сигурно са 5 по-добри от 80% от софийските

Отговори на това съобщение
 Re: Цикъл Фотопленери "Забравените Родопи!"
Автор: realnoncho   
Дата:   15-06-10 15:47

Аз из София си ходя с колелото и за навън си имам палатка за хората които си мислят че чакаме наготово хотели и т.н.
Просто се опитвам да се информирам [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Цикъл Фотопленери
Автор: sd   
Дата:   15-06-10 15:48

realnoncho - Пътя до село Мугла е много лесен и е само един. От София до Смолян по главен път (не му помня номера) и после има още 26 км до с. Мугла. За тези последните 26 км. всъщност се твърди, че са много разбити - но нищо такова - минах ги преди две седмици като ходих да уговарям нещата за пленера. Има дупки, разбира се, но да ти кажа се замислям дали в София не са повече. [smilie5]

Иначе до преди 10 ина години е имало пътища от Мугла до Триград, до Тешел, и май до Девин. Ама сега са непроходими. Тях ще ги обсъдим с шофьорите на джипките като отидем там.

i_viper: не си много прав, защото не става въпрос просто за туристи и пътешественици, а за организирано фотографско мероприятие с конкурс, изложба и т.н. Целта е да правим фотография, а не просто да пътешестваме и да се правим на японски туристи.

И за успокоение на природозащитниците - въпросното мероприятие се организира по покана на хора от селото, така че няма опасност да налазим природните красоти, повече отколкото е позволено. [smilie5]



Публикацията е редактирана (15-06-10 15:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Цикъл Фотопленери "Забравените Родопи!"
Автор: i_viper   
Дата:   15-06-10 15:56

sd, говоря принципно.

Всеки сам си решава, как му е удобно да снима. Едни обичат хора, събирания, групови изпълнения. Други като мен са единаци. Ходат сами и си правят кефа по техния си начин.

Нищо лошо не искам да кажа, надявам се да се съберат хора и да се забавлявате.

Поздрави

Отговори на това съобщение
 Re: Цикъл Фотопленери "Забравените Родопи!"
Автор: tvk75   
Дата:   15-06-10 16:01

от Мугла до Триград принципно си има път,,,на места,лошото е че има разрушени мостчета по него,с джип може и да стане

Отговори на това съобщение
 Re: Цикъл Фотопленери "Забравените Родопи!"
Автор: sd   
Дата:   15-06-10 16:10

i_viper: Разбрах те! [smilie24]

.... то и аз донякъде съм единак. Първо ходя сам да проучвам такива местенца, после ми се приисква да заведа и други хора да ги видят и да им се изкефят. Ама снимането си го правя по време на проучванията - на пленерите не ми остава време.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Цикъл Фотопленери "Забравените Родопи!"
Автор: i_viper   
Дата:   15-06-10 16:14

"... после ми се приисква да заведа и други хора да ги видят и да им се изкефят."

... което е похвално. Желая ти успех в начинанията. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Цикъл Фотопленери "Забравените Родопи!"
Автор: Scarabei   
Дата:   15-06-10 21:39

apollo, всеки сам може да отиде където и да е ако му се иска. Но все ми се струва, че понякога е по-приятно освен сред природата да си сред хора като теб. Хората все пак сме социални животни.
Това, че има хора на които им е приятно да снимат заедно и да споделят преживяното не ги прави варвари опустошаващи някое райско местенце..

Отговори на това съобщение
 Re: Цикъл Фотопленери
Автор: gecata   
Дата:   16-06-10 00:33

Целта е да правим фотография, а не просто да пътешестваме и да се правим на японски туристи.
.....
Светльо, много са ви странни разбиранията за правене на фотография. Как може да "позабравиш" нещо, което никога не си познавал??
Не е ли туй по-вече агресивна рекламна политика под формата на "всяка седмица пленер"
отколкото форма на истинска загриженост?



Публикацията е редактирана (16-06-10 07:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Цикъл Фотопленери "Забравените Родопи!"
Автор: джъмбо   
Дата:   16-06-10 08:14

забелязвам че някои имат перманентни проблеми и се държат за всеки пленер така все едно пленеристите ще отидат и ще му изпапат хлебеца... като му заснемат безценните пейзажчета

колкото до самотното занимание...
според зависи...

много често предпочитам компания от някой колега (а и на пленерите се разбиваме на групи по интереси)
но и разбира се има моменти в които искам да съм си сам и да не се съобразявам с никой...

и да... мразя всякакви палатки и първобитни услови от които някои изпитват оргазъм... и ей бога ми оставят тонове боклук... а аз винаги ходя а алуминиево шише и опаковката от сандвич отива в джоба

Отговори на това съобщение
 Re: Цикъл Фотопленери
Автор: gecata   
Дата:   16-06-10 08:31

А аз забелязвам , че някой пак е станал с дупето на горе .
И що си мислиш, че аз си мисля, че може да ми изпапаш хлебеца?
Доста има да се потрудиш докато това започне да се случва[smilie3]



Публикацията е редактирана (16-06-10 08:38)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »