Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Моля, дайте съвет...
Автор: marto_b   
Дата:   03-06-10 14:45

...за снимки на концерт с Никон Д50 в закрита зала. Предполагам ще бъде тъмно и не ми е много ясно на какъв режим трябва да е апарата, с какви по-специални настройки да се снима. Начинаещ съм и имам нужда от помощ. Благодаря на всички.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля, дайте съвет...
Автор: plamenm   
Дата:   03-06-10 15:39

ISO 400-800, auto white balance, вариото гледай да е възможно на максимално широко, гледай скороста на затвора да не пада под (1/фокусното разстояние.1,5), максимално отворена бленда. Лично мене ако питаш, наслади се на концерта.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля, дайте съвет...
Автор: dikimee   
Дата:   03-06-10 21:42

Зависи какво искаш.
Ако искаш максимално качество, вземи назаем/под наем някой обектив на 1.4 или 1.8 (ако може - и по-светъл), използвай монопод(или статив ако няма да мърдаш много) и тъй.
Ако ще ти е за спомен - пак-ще ти трябва светъл обектив, ама дигай ИСО-то повече, и си снимай от ръка - на 10х15см снимка дори сапунерката вади "качествени" кадри.
И имай предвид, че ако обекта ти мърда, даже със титаниев статив снимката ще е размазана. Можеш да го решиш като сложиш компенсацията на -1EV - това ще удвои скоростта на затвора и може да ти помогне против размазване в следствие на движение - пък после PS или подобно и си я правиш светла колкото искаш - на 10х15 няма да личи шум (...почти :D)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля, дайте съвет...
Автор: GenaDP   
Дата:   03-06-10 21:58

Тц, тц, тц...


ISO 400-800, auto white balance, вариото гледай да е възможно на максимално широко, използвай монопод(или статив ако няма да мърдаш много)

Определено петъкът чука на портите... [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля, дайте съвет...
Автор: cicomanco   
Дата:   03-06-10 22:01

Мдааа....
На мен 3200 едвам ми стигна!Както и спотовото мерене!

Отговори на това съобщение
 Re: Моля, дайте съвет...
Автор: asahi   
Дата:   03-06-10 22:04

От концерт до концерт има разлика.
При един можеш да пуцаш директно със светкавицата от първи ред, а при други дори няма да ти разрешат да внесеш фотоапарата.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »