Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Въпрос за Sigma 50mm f/1.4
Автор: midtone   
Дата:   25-04-10 09:54

Мисля да си го купя от тука (за цанон 40Д):
http://www.amazon.com/Sigma-50mm-Canon-Digital-Cameras/dp/B0018ZDGAC


От разни места чета че има проблеми с фокуса.
Въпроса ми е ако имам такива проблеми с фокусирането, има ли сервиз в България, който да ги оправи?


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Sigma 50mm f/1.4
Автор: pstoev   
Дата:   25-04-10 10:20

ebay.com

ако ще купуваш от чужбина,по-добре ebay.com...по изгодно е

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Sigma 50mm f/1.4
Автор: джъмбо   
Дата:   25-04-10 10:56

ами купи си го от България.... ще си имаш безплатна сервизна поддръжка...

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Sigma 50mm f/1.4
Автор: hadgi   
Дата:   25-04-10 11:08

Ами моя имаше лек фронт фокус, но с лека настройка от тялото (Nikon D300), всичко си дойде на мястото. За Canon 40D не знам дали има такаша възможност.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Sigma 50mm f/1.4
Автор: mitku   
Дата:   25-04-10 11:10

И аз като Джъмбо... Тез $500 по сегашен курс са около 750 лв., като добавиш и доставка, застраховка, чакане, ДДС, мито и т.н. и сметката отива... [smilie8]
Купуваш си от нагъзина тук на промоция за 825 лв.. Хем ще го вземеш на място, хем ще го пробваш и може и бройка да си подбереш, хем ще имаш гаранция и безплатен сервиз/настройка. Не виждам закакво изобщо си помисляш за варианта от Амазон. [cool]



Публикацията е редактирана (25-04-10 11:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Sigma 50mm f/1.4
Автор: stardriver   
Дата:   25-04-10 11:23

Наличност: Очакваме доставка

...в повечето случаи като съм ходил "да тествам" имат по 1 бройка от даден обектив.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Sigma 50mm f/1.4
Автор: sirkhann   
Дата:   25-04-10 11:30

Този обектив има леки неточности с фокуса на канонски винт. Инак си го взимаш от Бг и ти го калибрират без пари, друг е въпросът колко точно.



Публикацията е редактирана (25-04-10 11:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Sigma 50mm f/1.4
Автор: bpavlov   
Дата:   25-04-10 19:06

Неточностите във фокуса не са фронт или бекфокус, а често изпускане въобще на фокуса. Някога е фронт, някога е бек. Това според мен се дължи на прекалено тежката (бърза) предавка на оста на моторчето към крайния ринг за фокуса. Калибрация не разрешава този проблем. Аз го ползвах на Д700. Според мен закупуването на този обектив е оправдано само за никонска система (ако въобще е оправдано)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Sigma 50mm f/1.4
Автор: Pink_Kong   
Дата:   25-04-10 19:47

На Д700 при мен се държеше прекрасно без допълнителни настройки, сега го ползвам на ф100 и нямам забележки.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Sigma 50mm f/1.4
Автор: midtone   
Дата:   25-04-10 20:12

Купувам го от амазон защото там имам 475$ гифт кардс, и така стъклото ще ми излезе 25$ плюс доставката.
Ако евентуален проблем с фокусирането обаче не се решава с калибрация, много ще се замисля дали въобще да го взема.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Sigma 50mm f/1.4
Автор: aeobs   
Дата:   25-04-10 22:59

Защо си му се навил изобщо, че да рискуваш.
Разликата с канонския 50/1.4 не оправдава риска. Почти е сигурно, че ще имаш някакви проблеми с фокуса на канонско тяло.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Sigma 50mm f/1.4
Автор: flipbeat   
Дата:   26-04-10 00:52

Няма място за сравнение със канонския вариант. Цветовете на сигмата са в пъти по-добри.
Нямам проблеми със фокуса, само обичайните неточности на отворена бленда при обект над 5-6 метра. Както всеки светлосилен обектив.
Фокусът е наистина БЪРЗ и ТОЧЕН.
Ама разбира се, че всичко си зависи от бройката.
И аз като останалите силно препоръчвам да си го вземеш оттук.


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Sigma 50mm f/1.4
Автор: cicomanco   
Дата:   26-04-10 08:42

Oще един глас ЗА сигмичката!
Ползвал съм го и на Олимпус и на Никон и няма място за притеснения! На Оли-то ми даваше полвин милиметър фронт фокус , но не ми беше проблем!Е-30 си има центровка! [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Sigma 50mm f/1.4
Автор: sirkhann   
Дата:   26-04-10 09:33

На мен канонският 50/1.4 също не ми харесва! Първо - при мен също беше неточен, второ- като картина не е нищо интересно.

Ако те притеснява поведението на сигмата, купуваш си едно матово фокусно стъкло за 40D- EF-S, и работата заспива!

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Sigma 50mm f/1.4
Автор: sirkhann   
Дата:   26-04-10 09:43

М/у другото, в the-digital-picture или някъде другаде четох, че има чалъм да го накараш да фокусира като хората Сигменския обектив върху канонски тела. Цаката беше да фокусираш някъде надалеч и след това да фокусираш отново или да му развъртиш ринга и тогава да фокусираш пак, че иначе не си мърда фокуса, ако е за близко разстояние. Мисля, че нещо такова беше, но е само при Канон, при Никон го няма.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Sigma 50mm f/1.4
Автор: cicomanco   
Дата:   26-04-10 09:45

С канон снимането си е направо приключение май.....[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Sigma 50mm f/1.4
Автор: sirkhann   
Дата:   26-04-10 09:51

На мен ли го казваш [smilie9]

Нищо, де, ще видим дали пророчествата за Oly ще се сбъднат, тогава сменяме винта [smilie5]



Публикацията е редактирана (26-04-10 09:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Sigma 50mm f/1.4
Автор: cicomanco   
Дата:   26-04-10 09:54

Ами словосъчетанието "да го НАКАРАШ да фокусира " за днешните стандарти звучи абсурдно![smilie18] [smilie18] [smilie18]
Не се засягай![beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Sigma 50mm f/1.4
Автор: sirkhann   
Дата:   26-04-10 10:08

Абе навремето всички приятели около мен с канони. Хващам един - праас, страхотна снимка. Хващам втори - прааас, още по-страхотна снимка. Гледаш - 20Дта, 30Дта, 5Дта фокусират, че им плющят ушите. Викам- брей, аз ще се направя на хитър, ще си взема по-нова технология. Налъми, братче [smilie23] Ама пък съм виждал как фокусира HSM Сигма върху OLY тяло - за днешните стандарти беше абсурдно.

И ти не се засягай! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Sigma 50mm f/1.4
Автор: cicomanco   
Дата:   26-04-10 10:14

ПраВ си! Фокусира по-бавно , но снимката после е на фокус![smilie5]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »