Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Проблем с Nikon D3000
Автор: Atliman   
Дата:   01-04-10 14:56

Здравейте на всички! Днес ми се случи нещо необичайно. Бях на една изложба и както обикновенно си снимах нещата, които ми привличат вниманието. И както си щраках изведнъж ми изписа image sensor clean с спря да работи апарата, изключи се. Рестартирах го, извадих батерията, картата...ама не ще да се включи. Моля ако някой е имал подобен проблем да сподели! Нещо софтуерно предполам...

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Nikon D3000
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   01-04-10 15:02

Да не е от батерията. Ако е изтощена... но пък да ти изключи фотоапарата едва ли. При мен просто не можеш да направиш никаква снимка. Все пак пробвай след като я заредиш отново.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Nikon D3000
Автор: Atliman   
Дата:   01-04-10 15:06

Ами да, сега съм го включил да се зарежда, но както и ти каза, преди като нямам батерия просто не мога да снимам, а не да изгасне напълно. Но едва ли е от нея, защото като я близвам ми пари доста на езика, което означава че има заряд



Публикацията е редактирана (01-04-10 15:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Nikon D3000
Автор: nedland   
Дата:   01-04-10 22:22

иска да почистиш /clean/ матрицата /iamge sensor /- по точно нискочестотния филтър на сензора
трябва да имаш в менюто такава функия



Публикацията е редактирана (01-04-10 22:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Nikon D3000
Автор: asahi   
Дата:   01-04-10 22:32

Два дена ръчкане по менютата и питане по форумите успешно заменят 15 минути четена на менюала.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Nikon D3000
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   01-04-10 22:40

Не е това, този тип функции са автоматични в D60/D3000, чистеха се в предните модели. Плюс че не прави проблем след смяна на обектив, а по време на работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Nikon D3000
Автор: kaic   
Дата:   01-04-10 22:47

Според мен проблема е в разредена батерия.
Функцията image sensor clean се появвява при включване и изключване на апарата ако е зададена тази опция в менюто. Предполагам в твоя случай батерията ти е свършила и нормално е преди да изключи апарата финкцията image sensor clean да се включи. Просто си зареди батерията и действай.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Nikon D3000
Автор: nedland   
Дата:   01-04-10 22:47

Функцията е в меню "setup menu" - това с ключа.
Отиваш на :"Clean image sensor", след това на "clean now". Апарата е с долната му част надолу. Изписва се съобщение: "Cleaning image sensor" ........"Done"

ASAHI е прав - трябва да се чете мануала.
Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Nikon D3000
Автор: Atliman   
Дата:   02-04-10 15:54

Това за почистването го прави автоматично след включване и изключване. Не съм чак толкова зле, че да не съм си прочел нещата предварително. Проблема е по-скоро в батерията или зарядното, защото сега като станах и го пуснах се включи, все едно нищо не е ставало. Тъпото е че батерията беше заредена УЖ, явмо се има проблем в самата нея или в зарядното.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Nikon D3000
Автор: nedland   
Дата:   02-04-10 19:43

Ами не трябва да свързваш проблема тогава с надписа - подвеждащо е.
Извинявай ако съм те засегнал!

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Nikon D3000
Автор: tantris   
Дата:   02-04-10 20:08

Никоните по едно време имаха проблеми с отчитането на нивото на батерията. Най Д5000 беще засегнат и дори изтеглиха определени партиди за подмяна. Виж и за нов фирмуер.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Nikon D3000
Автор: kaic   
Дата:   02-04-10 20:08

Ами като не си "Не съм чак толкова зле," не се ли досети, че с надписа "image sensor clean" апарата ти казва "Интелигентни господине аз се изключвам, но понеже си ми включил функцията за почистване на сензора, задължително ще го направя когато трябва да се изключа". И според мен вероятния проблем не е в батерия, зарядно или апаратното устройство, ами в задапаратното.
Всички от писалите по горе се опитваха да ти помогнат със съвет, ти дали го приемаш си е твое виждане.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Nikon D3000
Автор: Atliman   
Дата:   05-04-10 19:26

За другите, ако на някой му се случи това...оказва се че проблема е от дефект в захранващата система, както на Никон Д5000, където са били изтеглени сумайти и бройки...сега чакам да видим какво ще правим и ще постна пак. (казвам пак - пиша го за хората с подобен проблем, ако ползват търсачката да го намерят, а не да пускат нова тема)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Nikon D3000
Автор: fotoM   
Дата:   05-04-10 19:45

Кажи по-добре,D3000 или D5000 става за нещо ?!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »