Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 помощ при избор на сапунерка
Автор: niksi70   
Дата:   11-04-10 12:58

Моля за помощ кой от двата апарата да избера-Панасоник fx 150 или сони dsc wx1.
Първият е 14 пиксела и роу формат което ще ми е добре при корекции , вторият пък има награда на EISA.
Става въпрос за любителски снимки по време на туризъм.

Благодаря за отговорите.

Отговори на това съобщение
 Re: помощ при избор на сапунерка
Автор: joyride   
Дата:   11-04-10 21:16

Е, от тези двата точно аз бих избрал Сони-то: има си интересни предимства - режима Панорамна снимка е много зарибяващ, особено както ти казваш, че ще снимаш туристически снимки. Режима за снимане на тъмно и СМОS сензора работят много добре - виж ревюто на апарата в сайта. [smilie24] [smilie21]



Публикацията е редактирана (11-04-10 21:17)

Отговори на това съобщение
 Re: помощ при избор на сапунерка
Автор: niksi70   
Дата:   11-04-10 22:17

Да благодаря за мнението , натежават май натам нещата, единственото предимство за мен на Панасоника е роу и това , че ще мога да си коригирам снимките после както искам.
това струва ли си?[smile]
Ако задам въпросът по друг начин за най добра сапунерка до 500 лв май ще е по точен.

Отговори на това съобщение
 Re: помощ при избор на сапунерка
Автор: vnvas   
Дата:   11-04-10 22:25

Виж за Canon IXUS 870 - перфектно остро изображение и 28мм широкоъгълен обектив[smilie24] Какъвто и сапунер да търсиш, важното е да има широкоъгълен обектив.[shtrak]



Публикацията е редактирана (11-04-10 22:27)

Отговори на това съобщение
 Re: помощ при избор на сапунерка
Автор: joyride   
Дата:   11-04-10 22:44

Извинявай, ама от 24мм колкото е WX1 http://www.sony.bg/product/dsc-w-series/dsc-wx1
по-широкоъгълна е само панорамната снимка, която къде е в Canon-а .....[smile]

Колкото до RAW - да, предимство е, но според мен не е драма. Отиди в магазина и го пробвай...


Отговори на това съобщение
 Re: помощ при избор на сапунерка
Автор: niksi70   
Дата:   11-04-10 22:47

Щракам с фх 100 на панасоник, но забелязвам повече шум дето не трябва, липса на острота, цвят даже и не знам струва ли си да го заменям за вх1 на Сони или 15о на панасоник.
Не ми се мъкне голям огледално рефлексен по разни места да го мисля. Хем да е малко , хем хубаво...абе знам че ще кажете примерно с 90 или Ж10 на Канон ама не толкоз пари.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: помощ при избор на сапунерка
Автор: niksi70   
Дата:   11-04-10 22:58

Гледам сонито има исо на 160 най малко , но пък някаква система за шумоподтискане Клиър роу. Това дали ще бачка при високо исо добре.[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: помощ при избор на сапунерка
Автор: vnvas   
Дата:   11-04-10 23:09

Виж снимките в този сайт

WX1
http://www.photographyblog.com/reviews/sony_cybershot_dsc_wx1_review/sample_images/


FX150
http://www.photographyblog.com/reviews_panasonic_lumix_dmc_fx150_3.php


IXUS 870
http://www.photographyblog.com/reviews_canon_digital_ixus_870_is_3.php

Отговори на това съобщение
 Re: помощ при избор на сапунерка
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   11-04-10 23:21

[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: помощ при избор на сапунерка
Автор: niksi70   
Дата:   12-04-10 08:28

Мерси за снимките, много ми помогнаха, по това което виждам на мен най ми отива панасоника. Канона чао, сонито има по естествени снимки, но канона има острота и детайли който по ме кефят. Роуто май ще спечели.[smile]



Публикацията е редактирана (12-04-10 08:29)

Отговори на това съобщение
 Re: помощ при избор на сапунерка
Автор: vnvas   
Дата:   12-04-10 09:16

@niksi - избора е твой[smilie24] Кавото и да вземеш от тия три няма да сбъркаш, всички са широкоъгълни и ще свършат чудесна работа.
За Панасоника RAW-конвертора е Silkypix.

Отговори на това съобщение
 Re: помощ при избор на сапунерка
Автор: tonal   
Дата:   12-04-10 10:23

От няколко дн си играя с Панасони FX150 и съм очарован от възможности и софтуер.
Типична сапунерка, но с 1/1.7 матрица и Leica обектив и безброй предварително настроени "preset" режими които покриват почти всички ситуации, в които може да се използва сапунерка.
За пейзажните възможности мога да говоря само суперлативи.
Има много бърз автофокус и бърз трансфер към картата памет - 10мп jpeg се пише веднага, 14.5МП се пише за около секунда, при серийна снимка на 14.5мп в jpeg прави около 1 снимка в секунда.

Отговори на това съобщение
 Re: помощ при избор на сапунерка
Автор: niksi70   
Дата:   12-04-10 11:24

Мерси за последните два коментара. За роу програмата и за предимствата на фх 150. Като капак на всичко е по евтин с 50 кинта, то не че има голямо значение като си се прежалил ама пак си е нещо.
Не знам що, но много си се кефя на роуто. С огледално рефлексен канон снимам иначе и ми е кеф в този формат.
Някак си човек се връща към тъмната стайчка, проявители и фиксажи и допълнително пак става творец не само докато щрака с копчето.
Живи и здрави[smile]



Публикацията е редактирана (12-04-10 11:25)

Отговори на това съобщение
 Re: помощ при избор на сапунерка
Автор: joyride   
Дата:   12-04-10 15:30

Много бърз тоя Панасоник, ей! [smilie25]
Я да видим какво пише тука: Висока скорост при пълна резолюция с непрекъснато заснемане при скорост до 10 кадъра в секунда. При това с механичен затвор. WX1 е много по-добре, но ти си знаеш[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: помощ при избор на сапунерка
Автор: vnvas   
Дата:   12-04-10 16:12

@joyride - какво значение има скоростта и типа затвор? В крайна сметка най-важното е качеството на изображението.

Отговори на това съобщение
 Re: помощ при избор на сапунерка
Автор: joyride   
Дата:   12-04-10 16:52

Има значение разбира се, ама ти смяташ ли, че за любителски цели, какъвто е случая, има разлика и ще я видиш, освен, ако не печаташ мноооого големи снимки....?


Отговори на това съобщение
 Re: помощ при избор на сапунерка
Автор: Denchev   
Дата:   12-04-10 17:13

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: помощ при избор на сапунерка
Автор: niksi70   
Дата:   16-04-10 11:26

Днес разгледах подробно фх 150 апарата и ръководството му. Че той има повече ръчни настройки от канона ми.
Има даже и температура в келвини да се настройва.
Вземам го директно без да се колебая. Сонито има някаква система за потискане на шума и картиниките изглеждат като през лека мъгла.Мазни.
Това е.[smile]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »