Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Моля за съвет
Автор: ioio55   
Дата:   14-01-10 15:13

Съвсем начинаещ съм и ми трябва апарат с който да мога да снимам и бижута.Един приятел ми препоръчва Олимпус 620 а досега с който и друг фотограф да съм говорил освем Канон и Никон друго все едно не съществува.Моля който има желание да даде съвет за около 1300-1500 лв. кое е най-подходящо.
Благодаря предварително

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет
Автор: pc_genius   
Дата:   14-01-10 15:57

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет
Автор: landstar   
Дата:   14-01-10 15:58

Хм, в смисъл - семейните бижута, във фабрика за бижута или незабелязано набелязани бижута?
На оли-то нищо му няма, ама ако смяташ да иизбухваш на тая тема - вярно, само канон и никон има тилт/шифт обективи, оли няма.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет
Автор: Shmidt   
Дата:   14-01-10 16:37

ioio55

Право ти е казал pc_genius [smilie24]

Както и да допълня - помисли много задълбочено върху осветлението , с което смяташ да снимаш бижута. То е колкото на пръв поглед лесен за решаване въпрос - толкова и специфичен.

успехи [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет
Автор: asahi   
Дата:   14-01-10 21:40

Бижута не могат да се снимат успешно от съвсем начинаещи. Или задобрявай, или дай поръчката на друг.
Без лоши чувства.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет
Автор: bozo   
Дата:   16-01-10 01:08

Освен макро обектив и камера за читави снимки на бижута ще ти трябва подходящо осветление, евентуално предметна масичка... Асахи ти е дал добър съвет.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет
Автор: sirkhann   
Дата:   16-01-10 10:15

За бижута си трябва Tilt-Shift като по-евтино решение. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет
Автор: ioio55   
Дата:   17-01-10 15:47

Благодаря за съветите.pc_genius това за Хонг Конг ми доиде добре защото аз обичам да пазарувам от там и дори осветлението от там си го взех.Това за Tilt-Shift съвсем наклони везните към канон или никон.Асаши напълбно си прав че съвсем начинаещ няма да се справя но от опит знам че човек ако има достатъчно желание всичко може да постигне.Вече си купих книга за макро фотография и обмислям записването на курс обаче за да експериментирам и да се уча ще ми трябва и апарат макар че незнам дали курса няма да ми помогне да взема по-правилен избор.Засега се чудя между Canon EOS 450 и Nikon D90.Някакви мнения за тези двата?

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет
Автор: BirdOfPray   
Дата:   18-01-10 04:01

КАКТО се казва в една реклама по ТиВи-ту: "Тея двата апарата шъ ста'ат!"


Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет
Автор: Shmidt   
Дата:   18-01-10 09:38

ioio55

Какво осветление си си взел ?

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет
Автор: LTG   
Дата:   18-01-10 09:50

Нека по-знаещите кажат, но на Оли 520 визьорът е мн. малък и ми се струва, че ако е така при 620 ще е по-трудно да снимаш дребни детайли.
Виж и системата за фокусиране.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет
Автор: ivenchev   
Дата:   18-01-10 10:14

За снимане на бижута ти препоръчвам:

- макрообектив, по възможност 100 мм и нагоре
- кръгов поляризационен филтър за съответния обектив (тук ще има и други мнения, но не им се връзвай)
- стабилен статив, по възможност без лъскави части по него
- една предметна палатка, по-голямка, напр. 50х50 см
- поне 2 светлинни източника с еднаква цветна температура
- един чувал с разни приспособления за задържане, отразяване, поставяне и пр.
- дистанционен спусък за тялото

Тилт/шифт обектив ще ти трябва ако мислиш по-професионално да се занимаваш с предметна фотография, т.е. отчети го като опция за по-нататък при избора на система.

Успех в начинанието! [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет
Автор: ioio55   
Дата:   18-01-10 10:24

това е осветлението плюс палатка но ако трябва ще взимам още.
http://cgi.ebay.com/540W-E_W0QQitemZ330394345222QQihZ014QQ.
ivenchev благодаря за конкретните съвети.за спусъка и стабилният статив ме бяха посъветвали но това за филтъра ми е ново и ще го пробвам задължително.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет
Автор: ivenchev   
Дата:   18-01-10 10:34

Помисли за постоянно осветление.
Ще ти спести много време и ядове, защото ще виждаш всичко на екрана още докато подреждаш нещата за заснемане.
Мисля, че осветлението към което си се насочил е по-подходящо за заснемане на по-едри неща.

Погледни тези момчета/момичета, които са специализирали в аксесоари за предметна фотография. Сигурно има върху какво да помисли човек.

http://www.tabletopstudio.com/


Ето и британския им сайт:

http://www.tabletopstudio.co.uk/



Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет
Автор: Shmidt   
Дата:   18-01-10 10:35

ioio55

Ще стане за начало .. но ще се поизмъчиш.

И както казах в първия си пост - помисли по по-задълбочено за осветлението. Да те насоча - LED ти трябва.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет
Автор: ivenchev   
Дата:   18-01-10 10:46

LED е добре да имаш под ръка, но той по-рядко се използва като основен и/или единствен източник. Зависи много от вида на бижуто.

Изобщо в много дълбока вода искаш да се гмурнеш (ако си сериозен/сериозна, естествено) [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет
Автор: ioio55   
Дата:   18-01-10 10:57

Благодаря за линка.Изглежда че ще ми е много полезен.благодаря и за LED съвета.нещо такова ли се има в предвид http://www.bg-leds.com/index.php?main_page=index&cPath=27

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет
Автор: ioio55   
Дата:   18-01-10 11:02

а за гмуркането ще се гмуркам- сериозен съм.Мисля да започна с това http://joro.photo-forum.net/studio/kursove.htm

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет
Автор: Shmidt   
Дата:   18-01-10 11:10

ioio55

Нещо подобно - но не това точно. Мощността не е единствения критерий в случая.

Виж - мога да ти дам готово работещо решение , но няма смисъл в това на този етап. Имам път пред теб , който не трябва да пропускаш.

Какви точно бижута смяташ да снимаш ?

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет
Автор: ivenchev   
Дата:   18-01-10 11:12

ioio55,

погледни за LED-а в сайта на Тейбълтоп - за какво служи, кога се ползва, в какви конфигурации и т.н. Това, което ти си видял в bg-leds.com също може да послужи, но там по всяка вероятност ще имаш проблеми с точното предаване на цветовете. Като начало и евтина алтернатива все пак може да се свърши работа.

Всеки изкаран курс, в частност фотографски, ти спестява доста лутания, въпроси и най-вече време, което можеш да оползотвориш в снимане или по друг начин. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет
Автор: ioio55   
Дата:   18-01-10 11:33

Да и аз мисля че е добре едно по едно да ги карам нещата иначе трябва да снимам за момента масова бижутерия но и кристали сваровски.За по-нататък най-вероятно ще се появят и други неща.Имам онлаин магазин за бижута който те първа ще се пълни с продукти. http://www.kristali.bg/

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет
Автор: Shmidt   
Дата:   18-01-10 11:47

ioio55

Трудно ще минеш без LED с тези кристали. Не е невъзможно обаче.

Почети повече за насочените източници на светлина и много за спецификата на реакция на различните камъни към светлината.


Успех със четенето и снимките. [beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »