Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 моля за малко инфо
Автор: JJVIlI   
Дата:   04-01-10 19:12

малко изтъркан и доста дотегнал въпрос "Кой е най-подходящия апарат за мен?"
Като абсолютен начинаещ искам да попитам Nikon D60 добър избор ли е? За сега на него съм се спряла.
Нещата, които искам от един фотоапарат, са хубавите цветове. Казват, че CCD матриците са добри, но и при CMOS сензорите също са постигнати добри рзултати в разработката им. Има ли чак такова голямо значение?
Не искам някакви космически пиксели, 10mpx са ми достатъчни.
Чистачката за прах също е от значение ;)
Най-много въпроси имам за обективите.
Кои хубави обективи са най-достъпни, малко инфо за разликите в цените на различните марки?. Винетирането от тях ли зависи?
Държа и на оптичния стабилизатор.
Имам куп други въпроси. Скайпа ми е jj_1011, ако има някой така добър да ми обясни на дълго и широко ще му бъда много благодарна

Отговори на това съобщение
 Re: моля за малко инфо
Автор: asahi   
Дата:   04-01-10 19:26

Моментът е много подходящ да запишеш курс по фотография. Ще получиш систематизирана и точна информация + знания и опит.

Отговори на това съобщение
 Re: моля за малко инфо
Автор: venven   
Дата:   04-01-10 19:41

не събирай много инфо оттук,щото само ще се объркаш![shtrak] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: моля за малко инфо
Автор: Amigo   
Дата:   04-01-10 19:43

ми като искаш стабилизатор, взимай новия пентакс и това е [smilie24] [smilie6] [smilie6] и 2-3 обективчета и готово [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: моля за малко инфо
Автор: aeobs   
Дата:   04-01-10 19:48

Първия отговор е почти толкова изтъркан колкото и темата, както ще бъдат и всички следващи.
Хайде стига с тия курсове, това не е наука.
Дали ще четеш 1 седмица в интернет или ще получиш цялата информацията за 1 час на някой курс би било без значение на този етап. Ще ти бъде еднакво безполезна.
Определяш си бюджета, взимаш тяло с обектив според него и след известен период от време ще знаеш какво точно би искала да си купиш.

Отговори на това съобщение
 Re: моля за малко инфо
Автор: Amigo   
Дата:   04-01-10 19:53

Абе то не е лесно човек да реши [smilie8] Като се сетя аз колко се мъчих преди няколко години и що материал изчетох и питах... [smilie5] Човек трябва първо да си изясни какво предпочита да снима, дали ще разчита да АФ или на ръчнофокусни изпълнения, колко пари ще може да отдели поне първоначално, после да изчете барем за 1 седмица за няколко модела които си е харесал плюсове и минуси и съответно за няколко обектива, и да направи съответния комромис в нещо, защото идеално решение няма. [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: моля за малко инфо
Автор: aeobs   
Дата:   04-01-10 19:56

Именно.
Каквото и да си бил избрал тогава ми се струва, че снимките ти са щели да бъдат същите за него етап.



Публикацията е редактирана (04-01-10 19:57)

Отговори на това съобщение
 Re: моля за малко инфо
Автор: Amigo   
Дата:   04-01-10 19:57

абе Никон си е Никон, мани другото [smilie5] [smilie5] [ezik] [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: моля за малко инфо
Автор: BirdOfPray   
Дата:   04-01-10 19:59

Аз ИСКАМ ДА си взема автомобил - харесал съм си едно джипче Шкода Йети - според вас добро ли е ? За сега на него съм се спрял.

Казват, че мило хубаво да е 4х4 ако е джип - ама задължително ли е - щото гледам има го и с варианти с предно задвижване...
А дали да е бензинов или дизелов - какво смятате ?

Имам и още много други въпроси - като този например: проблем ли ще е според вас това, че имам шифьорска книжка от 1991-ва година, обаче от февруари 2000 година не съм шофирал [smilie8]
АКо някои има желание да ми обясни всичко, което ме иунтересува - ICQ: 465585317

А може и да си дам телефон на ЛС - да се чуем и ми припомни малко как се караше точно кола, че съм позабравил...
ПО телефона ще ми е най удобно - щото не ми се ходи пак на опреснителни шофьорски курсове - че хем нямам време, хем доста скъпи станали тези неща!

Отговори на това съобщение
 Re: моля за малко инфо
Автор: deathzone   
Дата:   04-01-10 20:19

Хаха, много ме кефи този форум и по този случай съм пуснал тази снимка
https://photo-forum.net/i/1238524



Отговори на това съобщение
 Re: моля за малко инфо
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   04-01-10 20:21

BirdOfPray,
както са дали съвет по-горе за фотографията, така и за твоя случай - пак е в сила [smilie24]
Не си давай парите пак за курсове - явно безполезна работа, купи си вместо това едно джипче като начало, като го поочукаш и излезеш от болницата - "ще знаеш какво точно би искал да си купиш"...
Ама да ти кажа - тази шкода не става - само BMW и Мерцедес са професионални [smilie24] И имат страхотен шум!
[smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: моля за малко инфо
Автор: sauron69   
Дата:   04-01-10 20:32

JJVIlI, за да получиш правилни отговори, ще бъде полезно да кажеш и какъв бюджет си си определила за тази покупка. Иначе рискуваш да получиш всякакви съвети от.. до...
А иначе- не знам дали има човек, колкото и информация да е прочел, който от първата си покупка да е уцелил точно това което е идеално за него. Но ако кажеш какви парички си приготвила, поне ще можеш да получиш съвети за няколко варианта, от които ти да избереш кое би ти допаднало ЛИЧНО НА ТЕБЕ, КЪМ НАСТОЯЩИЯ МОМЕНТ.
А че с Д60 ще можежеш да правиш хубави снимки, няма съмнение.
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: моля за малко инфо
Автор: asahi   
Дата:   04-01-10 21:03

Като абсолютен начинаещ авторът JJVIlI как с Д60 ще може да прави хубави снимки, при това без съмнение?

А ако е приготвил 5 000 лева дали с по-скъп апарат ще прави по-хубави снимки?

А дали с четене 1 седмица в интернет ще се научи?
Кой скоро се е научил след 1 седмица четене, aeobs?
Ти колко чете и учи преди да направиш тази снимка?


http://212.36.3.59/site_pics/150/e_1216809167_1.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: моля за малко инфо
Автор: Mec   
Дата:   04-01-10 21:17

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: моля за малко инфо
Автор: wiseacre   
Дата:   04-01-10 21:56

Всъщност, раздразнението, личащо в някои постове идва от думите "Като абсолютен начинаещ искам да попитам Nikon D60 добър избор ли е?".
Разгледах снимките на JJVIlI и според мене ("малко начинаещ"), Nikon D60 е добър избор.
Да добавя само, че човек колкото повече навлиза в една материя - толкова повече нарастват изискванията му. Какъвто и апарат да се купи винаги има "следващ по-добър".
Успех !



Публикацията е редактирана (04-01-10 21:59)

Отговори на това съобщение
 Re: моля за малко инфо
Автор: deathzone   
Дата:   04-01-10 22:14

Няма проблем с обективите. За Д60 има бол обективи качествени, само 1 торба пари да имаш.

Отговори на това съобщение
 Re: моля за малко инфо
Автор: aeobs   
Дата:   04-01-10 23:15

asahi, всичко, което съм чел за фотографията като техническа информация се изчерпва с менюълите.
Купих си първата камера, след време ми отесня, купих си друга.
Първата беше без значение.
Много добре знаеш, че щом е споменат Д60 изборът не е много голям. Говорим за 450Д с китовите или Д60 с китовите, евентуално и някой пентакс ако има в тия редици. Къде ще е разликата между тия камери?
Не съм казал, че с четене в интернет ще се научи на нещо, но с ходене по курсове в момента също няма какво да научи.
За фотографията като похват също не съм прочел нищо, а тази снимка е направена с 5 годишен сапунер.
Останалото е израз и фотошоп, за който вече съм прочел нещо и съм тормозил един гуру да ме научи. Това е нещо, за което можеш да отидеш на курс и да ти бъде от полза. Нещо, което и да четеш за него няма да усвоиш. Как се работи със светлина, цветове например също спада към тази категория.
Всико друго го има в менюъла. [smilie5]
Но това са неща, които нямат място в тема за Д60.
Не знам защо се приема, че всеки, който се допитва за ДСЛР ще твори с него. Все повече хора използват системата за снимки за спомен и фотоси на децата например, където е нужен АФ.
[beer]



Публикацията е редактирана (04-01-10 23:30)

Отговори на това съобщение
 Re: моля за малко инфо
Автор: asahi   
Дата:   04-01-10 23:53

Излиза, че след 1 седмица четене и без опит нищо не се получава. След 2 седмици курс ще се знаят доста неща, а и ще се могат много работи.

Отговори на това съобщение
 Re: моля за малко инфо
Автор: aeobs   
Дата:   05-01-10 00:08

хайде пак... много неща, много работи, какви са тия неща и работи само който ще отиде на курса знае. [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: моля за малко инфо
Автор: pefoto01   
Дата:   05-01-10 00:25

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »