Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Преносим генератор VS светкавици
Автор: deusex   
Дата:   23-02-10 02:36

Здравейте.
Имам една техническо-практическа дилема, която не мога да реша, защото нямам достатъчно опит с тези неща.

От известно време снимам с преносим генератор от dynaphos RD-600. Много съм доволен. Но има няколко недостатъка. Първо че не е чак толкова преносим, защото е доста тежък и трябва да се вози в кола, а това би попречило на по-продължителни разходки из по-романтични и затънтени местенца... Второ че нямам контрол върху отделните лампи - светят еднакво силно. И трето - няма оцветяващи филтри.

Въпросът ми е, дали има смисъл да сменя този комплект с 2 светкавици 580EX?

Мощността им е малко по-малка, но с тях също ще мога да използвам чадъри и дори софт бокс. Печеля доста по-удобна преносимост и много повече контрол - мога да нагласям мощностите отделно и да слагам цветни гелове.

Според вас какви са предимствата на единия и на другия вариант?

Отговори на това съобщение
 Re: Преносим генератор VS светкавици
Автор: GenaDP   
Дата:   23-02-10 13:00

Оцветяващите филтри има, но се купуват и слагат допълнително (както и при ЕХ-ите). Другите предимства и недостатъци сам си ги изброил по-горе. С една корекция - мощността на 580ЕХ е МНОГО по-малка, не "малко".

Апропо, ако си искал преносим комплект, при който всяко тяло се регулира отделно - що не си взе такъв?

Отговори на това съобщение
 Re: Преносим генератор VS светкавици
Автор: deusex   
Дата:   23-02-10 13:46

Ами не знаех че има филтри, ще питам в динафос.

Измислих още един недостатък - лампите са само 2, докато светкавици можеш да слагаш колкото си искаш.

Вярно че лампите са по-силни, но аз досега съм снимал максимум на 1/2 което ми се стори предостатъчно. Водещо число на 580ex e 58, a на RD-600 е 76.

За асиметрични генератори знам само на Елинхром но те са много скъпи. Ти знаеш ли за някакъв по-евтин вариант?
И ако може да има и кабел за 220V, защото тези на динфос нямат, което мисля че е глупаво, защото би било лесно да се предвиди.

Отговори на това съобщение
 Re: Преносим генератор VS светкавици
Автор: BotsRevenge   
Дата:   23-02-10 13:50

Имай предвид, че на 580ех водещото число от 58 е на максимален зуум на главата и съответно при него получаваш сравнитено тесен сноп от светлина.

Аз съм заложил за момента на ръчните светкавици, но за да са ефективни трябва или околоната светлина да не е много силна, или да имаш много светкавици.

Отговори на това съобщение
 Re: Преносим генератор VS светкавици
Автор: GenaDP   
Дата:   23-02-10 14:06

Мммм... Като гледам, доста от фотографите не са наясно точно каква е разликата м/у малките светкавици за фотоапарати и студийните моноблокове. Горе BotsRevenge го е написал, но май ще е добре да спретна едно по-пространно сравнение със снимки и примери (само да видя кога ще ми остане време).

Колкото до преносимите комплекти - виж тук



Публикацията е редактирана (23-02-10 14:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Преносим генератор VS светкавици
Автор: dpurple   
Дата:   23-02-10 14:07

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Преносим генератор VS светкавици
Автор: deusex   
Дата:   23-02-10 14:15

Ами нямам много опит с ръчни светкавици и затова не знам точно каква би била разликата. Но гледам как стробисти правят страхотно осветени снимки с 2-3 светкавици.

Тази фалкон айс която ми показа е 429лв заедно с генератора ли? Защото не го намирам отделно. Данеби да ги дават така отделно по 1 лампа на 1 генератор?

Като гледам цените на другите неща примерно чадъри, стативи, боксове са по ниски от тези на динафос...

Отговори на това съобщение
 Re: Преносим генератор VS светкавици
Автор: deusex   
Дата:   23-02-10 14:21

dpurple, запознат сум с аксесоарите щракам и с чадъри и с боксове, както вече казах много съм доволен. Проблемът е че трудно се носи на места където не можеш да отидеш с кола. Другият проблем е, че този комплект няма отделно регулиране, което до някъде мога да компенсирам с промяна на разстоянието, но тогава губя от качество на светлината.

Ти щом работиш и с лампи и със светкавици може ли да споделиш набързо кое и кога използваш и защо?

Отговори на това съобщение
 Re: Преносим генератор VS светкавици
Автор: dpurple   
Дата:   23-02-10 14:23

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Преносим генератор VS светкавици
Автор: frenchev   
Дата:   23-02-10 14:48

хубаво е да имаш и двете. В сайта който ти даде Гената почти всичко е по евтино от Динафос.

А иначе е хубаво да имаш и двете - генератор за там където можеш с кола щото определено е по лесно и съответно две три светкавички които се пъхат в раничката и можеш на всякъде да си ги мъкнеш.

Отговори на това съобщение
 Re: Преносим генератор VS светкавици
Автор: GenaDP   
Дата:   23-02-10 15:37

Тази фалкон айс която ми показа е 429лв заедно с генератора ли? Защото не го намирам отделно. Данеби да ги дават така отделно по 1 лампа на 1 генератор?


Ами нали на снимката се вижда какво е включено в комплекта - светкавица, батериен пакет и кабели. Ама айде - ще добавим разяснение отдолу...

За да ползваш цветни филтри на твоите глави - трябва ти стандартен рефлектор 18см. и комплект клапа и филтри. Другият начи е по способа на г-н Самоделкин.

Отговори на това съобщение
 Re: Преносим генератор VS светкавици
Автор: Rotor   
Дата:   23-02-10 17:51

Колко по-приятна би била темата, ако dpurple не беше писал в нея!

Отговори на това съобщение
 Re: Преносим генератор VS светкавици
Автор: Davidoff   
Дата:   23-02-10 17:57

И двете дядо попе [smilie3]
С малки светкавици съм снимал много неща, за които голямо осветление нямаше да извадя изобщо. За много неща пък малките са недостатъчни (освен ако не ти се намират много бройки). Всеки сам трябва да си определи потребностите. Всичко е компромиси. Или мъкнеш десетки килограми или не ти достига мощност... няма пълно щастие [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Преносим генератор VS светкавици
Автор: deusex   
Дата:   23-02-10 18:20

Благодаря за мненията, значи просто ще си пазя лампите и ще събирам парици за блескавици :)

GenaDP, тези филтри само на 18см рефлектор ли се слагат? Аз ако си намеря ND филтър ще си реша проблема със симетричните мощности.

Отговори на това съобщение
 Re: Преносим генератор VS светкавици
Автор: Davidoff   
Дата:   23-02-10 18:23

Вземи си малко черна хартия и закривай част от апертурата на рефлектора. Така плавно ще можеш да си регулираш интензитета без да жертваш качествата на светлината (това ако ползваш софтбокс или друго подобно). Е... разбира се батерията ще заминава и гледай да не пречиш много на охлаждането, но както казах... няма пълно щастие [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Преносим генератор VS светкавици
Автор: asahi   
Дата:   23-02-10 18:44

Вчера си говорихме със Самюел по същия въпрос. Светкавиците се явяват слабички за доста неща, а големите тела с генератор са по-скъпи и тежки. Сам реши къде са ти приоритетите.

Отговори на това съобщение
 Re: Преносим генератор VS светкавици
Автор: GenaDP   
Дата:   23-02-10 18:55

Вземи си малко черна хартия и закривай част от апертурата на рефлектора.

Може. Обаче "Така плавно ще можеш да си регулираш интензитета без да жертваш качествата на светлината" не е вярно.


Отговори на това съобщение
 Re: Преносим генератор VS светкавици
Автор: Davidoff   
Дата:   23-02-10 19:29

Уточнил съм, че важи ако се ползва с бокс. Ако е с рефлектор или бюти диш и подобни - не става, то е ясно. Като се замисля рефлектора не съм го употребил на място по-горе [smile]
Тъй де... ясна е идеята. Не пречи да се пробва.

Отговори на това съобщение
 Re: Преносим генератор VS светкавици
Автор: Davidoff   
Дата:   23-02-10 19:32

Гена, я кажи за тия моноблокове GN-AD две три думи, че ме заинтригува тая възможност за работа и от мрежата и от акумулатор. Предлагаш ли такива акумулатори или става дума за някакъв акумулатор по принцип, че нещо не се ориентирах из сайта на falconeyes.

Отговори на това съобщение
 Re: Преносим генератор VS светкавици
Автор: GenaDP   
Дата:   23-02-10 19:33

Уточнил съм, че важи ако се ползва с бокс.

И с бокс не става. Пак ще ти тъмнее от едната страна

Отговори на това съобщение
 Re: Преносим генератор VS светкавици
Автор: Davidoff   
Дата:   23-02-10 19:37

Е то може симетрична изрезка да се направи, не е задължително да е лявата или дясната половина. Звездичка примерно [smile]
Кажи за моноблоковете сега.

Отговори на това съобщение
 Re: Преносим генератор VS светкавици
Автор: GenaDP   
Дата:   23-02-10 19:54

Е то може симетрична изрезка да се направи, не е задължително да е лявата или дясната половина. Звездичка примерно

И как ще закрепи изрезката пред импулсната лампа? С тиксо? [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Преносим генератор VS светкавици
Автор: Davidoff   
Дата:   23-02-10 19:56

[smilie24] [smile]
Абе като е зор работата и двойно и тройно дифузиране ще прави... важното е да стане снимката [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Преносим генератор VS светкавици
Автор: GenaDP   
Дата:   23-02-10 20:07

Гена, я кажи за тия моноблокове GN-AD две три думи, че ме заинтригува тая възможност за работа и от мрежата и от акумулатор. Предлагаш ли такива акумулатори или става дума за някакъв акумулатор по принцип, че нещо не се ориентирах из сайта на falconeyes.

Акумулаторите са същите като показаните в гореспоменатия комплект. Имаха и големи, за 2 тела - но нещо даваха проблеми, и временно са спрени от производство.

Ще взема да сложа и отделно к-т GN-AD с акумулатор, та да не се чудите.

Абе като е зор работата и двойно и тройно дифузиране ще прави...

Дам, с допълнителен бял парцал пред софтбокса е най-удачният вариант. Мъкне си 10-ина метра тензух, и го слага на колкото ката е нужно.

Отговори на това съобщение
 Re: Преносим генератор VS светкавици
Автор: Davidoff   
Дата:   23-02-10 20:09

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »