Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 проблем с палене на светкавица
Автор: tiranin   
Дата:   03-01-10 00:21

Здравейте,
Светкавицата е Нисин 866 монтирана на тяло Никон Д90. Напоследък забелязах, че при снимане в абсолютно тъмно помещение светкавицата по някога не иска да се включи. Има моменти в които може да направи 10 снимки подред без да включи. След като зумна малко обектива и фокусира в друга точка снима нормално.

Отговори на това съобщение
 Re: проблем с палене на светкавица
Автор: showtime   
Дата:   03-01-10 02:32

И аз я имам същата. Обаче не мога да се "похваля" с твоите проблеми... Тялото е също D90

Отговори на това съобщение
 Re: проблем с палене на светкавица
Автор: tiranin   
Дата:   03-01-10 11:07

Добре а пробвал ли си в напълно тъмно помещение да снимашбез никаква светлина. Просто не мога да си обясня, защо в дадени моменти пали в други не

Отговори на това съобщение
 Re: проблем с палене на светкавица
Автор: Пешо   
Дата:   03-01-10 11:28

Щото е куче марка затова. Но ви трябва да се опарите, че да си вземете никонска. Точно при сееткавиците да пестиш 100-200 лв и да вземеш куче марка пред никонската е откровенна глупост. Сега пак ще си земеш никонска, но вече си се набутал с боклука.

Може и да си достъчно богат за си купуваш боклуци, аз не съм.

Замисли се колко по-скъпа ти идва Сб-600 и колко други предимсва ти дава.



Публикацията е редактирана (03-01-10 11:30)

Отговори на това съобщение
 Re: проблем с палене на светкавица
Автор: pmartinov   
Дата:   03-01-10 11:54

Искате да са евтини .

Искате хем да са евтини ,хем да синхронизират .


Не става .


Евтиното е капана в който влизат всички които не са в час .

А те преобладават :)

От това печелят само търговците.

Всеки сам си избира качествени или евтини .



Публикацията е редактирана (03-01-10 12:15)

Отговори на това съобщение
 Re: проблем с палене на светкавица
Автор: showtime   
Дата:   03-01-10 12:35

Глупости говорите. Била евтина... Я погледнете цената в павилиона. Да не говорим, че не сте я пипали изобщо и говорите наизуст прочетеното тук-таме. Имам и SB-600. Според вас защо съм я купил?! Защото Nissin 866 e много по-мощна от SB-600.

http://img29.imageshack.us/img29/9314/ssc2226.jpg



http://img524.imageshack.us/img524/4921/ssc2227.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: проблем с палене на светкавица
Автор: pmartinov   
Дата:   03-01-10 12:42

Евтина за мощноста си !

Преди години и аз така реших да се направя на голям тарикат и взех една сигма .

Много мощност за малко пари и на всичко отгоре и сравнително компактна :)

Трагикомедия .

Но все пак всичко зависи от критериите ви за качество ...

[smilie3]



Публикацията е редактирана (03-01-10 12:55)

Отговори на това съобщение
 Re: проблем с палене на светкавица
Автор: darksorrow   
Дата:   03-01-10 12:43

мартинов, запознай ни и нас с тоя Критерий да го видим кой е [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: проблем с палене на светкавица
Автор: Пешо   
Дата:   03-01-10 12:46

Купил си я защото е по-евтина от сб 800-900 А една гола мощност не е никакво предимство. Сб 600 е достъчна за 99% от сватбарските и репортерските нужди. ТИ охубажо мощност ам като не можеш да я управляваш тази мощност зашото остналото по светкавицата е мизерия за какво ти е.

А да и да ми пуснат сееткавица с Цветен дисплей..ей туй ме закопа. Ама те потребителите на това се хващат.

Поговорката Циганче на шаренко се радва важи с пълна сила за стила на пазаруване на Бг потребителите.

Отговори на това съобщение
 Re: проблем с палене на светкавица
Автор: Alex-dan   
Дата:   03-01-10 12:50

darksorrow, би ли се наел пък ти да я препоръчаш тази светкавица на всеки? Аман от такива заядливи коментари по тоя форум, вече почнах да ви бъркам вас двамата с pc_genius... pmartinov правилно си е написал - ако искаш всичко да е точно когато снимаш с Никон, вземаш си СБ, ако си готов на компромиси, ок, трябва да си готов и за евентуалните последствия от това... Не случайно са такива цените на СБ-800 и СБ-900 /както и съответните на Канон и Сони примерно/

Отговори на това съобщение
 Re: проблем с палене на светкавица
Автор: darksorrow   
Дата:   03-01-10 12:51

ти наистина ли не се усещаш, че аз го иронизирам заради неграмотността, а изобщо не правя коментар по темата?

щото почвам да си правя някои изводи и за твоята по тоя начин [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: проблем с палене на светкавица
Автор: pmartinov   
Дата:   03-01-10 12:52

А даааа ! [smilie5]

Ето го критерия написан е на Nissin 866





PROFESSIONAL





[smilie18]

40 водещо за 500лв+слейв


Даллавера [smilie24]

(за търговците )


Отговори на това съобщение
 Re: проблем с палене на светкавица
Автор: Alex-dan   
Дата:   03-01-10 12:56

Аз нещо различно ли казах? Просто подобни заядливи коментари, "иронизиращи неграмотността" на някой, които в същото време не виждам да е казал нещо грешно /в което беше втората част от поста ми/ ми се струва крайно безмислена. Ако сам си се кефиш на подобни коментари - ок. Ти си правиш изводи за мен, останалите пък за теб, демократичен форум [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: проблем с палене на светкавица
Автор: darksorrow   
Дата:   03-01-10 12:58

да, мартинов се редактира, ерго - полза поне някаква е имало. че не си видял - проблемът си е лично твой.

демокрация фтв и край на оффтопика [smile]



Публикацията е редактирана (03-01-10 12:58)

Отговори на това съобщение
 Re: проблем с палене на светкавица
Автор: pmartinov   
Дата:   03-01-10 13:04

darksorrow [smile]

За разлика от теб аз съм един обикновен човек който дори понякога греши като пише .

И за разлика от теб не седя в форума само и само да следя кой допуснал една правописна грешка в бързината за да почна да го иронизирам и да се заяждам.

Достойни за съжаление и безкрайно жалки сте.


:)


Отговори на това съобщение
 Re: проблем с палене на светкавица
Автор: darksorrow   
Дата:   03-01-10 13:07

и хайде да кажем нещо и по темата - всъщност за офкамера флаш малкото неща, които аз лично приоритетно бих гледал, са мощност, стабилност и време за презареждане, другото, поне за мен, е второстепенно.

за онкамера такава, обаче, нещата са по-различни и в случая съм съгласен с мартинов и Пешо в това отношение - за блиц е много добра идея марките на тялото и на блица да съвпадат. а и като цяло случаите, в които човек би искал мощност повече от на сб600 за онкамера блиц май не са твърде много и ако някой не попада в такъв конкретен, не е особено разумно да жертва предимствата на марковата такава за едната мощност.

Отговори на това съобщение
 Re: проблем с палене на светкавица
Автор: Roland909   
Дата:   03-01-10 13:09

Проверил ли си на ръчен режим как е?
Пали ли винаги на ръчно?
Понякога при изтощена или кофти лампа се случват такива странни неща, но при теб не ми се вярва да е това. Все пак е нова...

Отговори на това съобщение
 Re: проблем с палене на светкавица
Автор: showtime   
Дата:   03-01-10 13:09

Който се интересува - има достатъчно отзиви в нета за различните светкавици. Който не му харесва дадена - да не купува. Но да се генерализира, че една светкавица не струва, защото някоя си "Сигма" не ставала, е смешно. Имал съм и Metz 48 за Никон и мога да твърдя, че тя и Nissin 866 са много добри алтернативи за Никонска система.
Я да кажат колко хора имат дори SB-900, която прегрява и си носят някаква друга резервна в чантата. Така че за всеки влак си има пътници. А тези които си нямат хабер относно тази светквица - просто да не си чешат езика в неделя...

Отговори на това съобщение
 Re: проблем с палене на светкавица
Автор: pmartinov   
Дата:   03-01-10 13:21

Термозащитата на SB-900 никога не ми се е включвала [smilie5]

А и да се включи мога да я изключа от менюто ако искам [smilie18]


Вярно е че има пътници за всеки влак ...


Отговори на това съобщение
 Re: проблем с палене на светкавица
Автор: Пешо   
Дата:   03-01-10 13:48

за да ти се включи термозащитата трябеа да си някъв луд картечар. Аз от луди картечари готини снимки с флаш не съм видял.



Публикацията е редактирана (03-01-10 13:51)

Отговори на това съобщение
 Re: проблем с палене на светкавица
Автор: pmartinov   
Дата:   03-01-10 13:55

Картечар не можах стана в тоз живот :)

Но други успяха от първия опит .

Пешо така е !

Тези които няблягат на количеството най-често е за сметка на качеството .

Но влакове трябва да има всички пътници ...


Отговори на това съобщение
 Re: проблем с палене на светкавица
Автор: ikom   
Дата:   03-01-10 14:33

Зависи кой за какво я ползва, аз също имам такава и съм доволен за парите и. Когато я купувах бях решил да взема SB900, но разликата в цената близо двойна и факта, че снимам за удоволствие /не си вадя хляба с фотография/ мисля че е супер. Смятам, че за цената и е много добра алтернатива за любител като мен.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »