Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Известни фотографи с най- добрите си снимки
Автор: 2metraninja   
Дата:   12-02-15 20:38


http://img-9gag-ftw.9cache.com/photo/aGwROj7_700b_v2.jpg



Попадна ми тази компилация и реших да я споделя.

С клик на линка долу се отваря.

Отговори на това съобщение
 Re: Известни фотографи с най- добрите си снимки
Автор: golded   
Дата:   12-02-15 21:30

[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Известни фотографи с най- добрите си снимки
Автор: h_bio   
Дата:   12-02-15 21:44

[smilie24] благодаря за споделянето!

Отговори на това съобщение
 Re: Известни фотографи с най- добрите си снимки
Автор: demiman   
Дата:   12-02-15 22:17

[shtrak] [shtrak] [shtrak] [shtrak] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Известни фотографи с най- добрите си снимки
Автор: mihalo   
Дата:   13-02-15 03:28

Благодаря ти 2metraninja! Зарадва ме! Никое знание не е вредно. Почти половината фотографии не са ми познати:((

И, като си мисля, какво накрая излиза? Само по една снимка от целия труд на авторите е джакпот, нещо благодарение на случая е попаднало в правилния момент на правилното място. МакКъри е ярък пример, прекрасен документалист, но името му предизвиква само една асоциация - "авганското момиче"... И с другите е така. Имам предвид, че с всички е така ):))


Отговори на това съобщение
 Re: Известни фотографи с най- добрите си снимки
Автор: e-mil   
Дата:   13-02-15 09:44

Не излиза баш така. Горе-долу 1/3 от снимките са постановъчни портрети.
И при някои май става дума за субективна преценка. Примерно, съмнявам се на Ъруит това да му е най-известната снимка. Човекът има толкова други известни фотографии, че по-скоро показва нещо, което хем е известно, хем най си го харесва. Не мисля, че всички го асоциират само с тази снимка.

А като чуят за Мери Елън Марк, повечето хора биха се сетили за онази снимка с пушещото дете, отколкото за слона. Много по-силна и въздействаща от този скучен портрет.

Отговори на това съобщение
 Re: Известни фотографи с най- добрите си снимки
Автор: mihalo   
Дата:   14-02-15 01:46

e-mil прав си, разбира се! Едно тотално обобщение, като моето тук, едва ли може да бъде напълно прецизно, че да има претенции за някакво правило. Просто си мисля, питам се и споделям с надеждата да "чуя" мнението и на други хора. Благодаря, че си се отзовал!

Пък аз можех по-ясно да се изложа:)), че под "правилния момент на правилното място" имам предвид не само шанса на "момента" при която е направена една фотография, а по-скоро на известната случайност на позицията, която тя е заела в публичното пространство, защото се е появила там, именно в "правилния момент на правилното място". Не съм игнорирал постановъчните кадри, няма как да не ги видя, просто съм допуснал грешката да оставя място за двусмислено тълкуване :((

А иначе, ние сме от изкушените, не сме представителна извадка! Останалият свят не се интересува от спецификата дето я мъдрим, просто харесва.. или пък не! ):))


Отговори на това съобщение
 Re: Известни фотографи с най- добрите си снимки
Автор: stoychev   
Дата:   14-02-15 18:14

e-mil, струва ми се, че бъркаш Мери Елън Марк със Сали Ман. ;))


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »