Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Canon 1Ds и 5D
Автор: ivodam   
Дата:   30-11-09 17:19

Абе доста странна ми се вижда тая работа - 1Дс на старо се продава по-евтино, и то доста, от старото 5Д?? [smilie8] Нещо не мога да вдена защо, и двете са фулфрейм, със сходна резолюция, 1Дс е с къде по-добър фокус, батерия, фокусира на бленда 8... ??

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   30-11-09 17:20

Мегапикселите продават.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: джъмбо   
Дата:   30-11-09 17:25

битува мнението че е стар.... с лош дисплей и бавен...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dau   
Дата:   30-11-09 17:25

1Ds става до макс 400 Исо, прекалено стар е за повечето хора. [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: deniac   
Дата:   30-11-09 17:29

По-скоро цените са еднакви. Просто хората не се вглеждат във функционалността и взимат по-простото, но по-ново тяло 5Д. Аз купих преди десетина дни един студиен 1Ds на 90000 кадъра за 1800лв и съм много доволен. Предполагам ще изкара още доста кадри, но не бих купил 5D на толкова. На 1Ds поне реално можеш да провериш пробега, a на 5D не.

Детайлът обаче, автофокусът и цветовете са доста по-добри от 5Д. Мит ми се струва и по-големият шум на 1Дс на високи ISO. Сравнявах си стари кадри с 5D и сегашни с 1Ds и мисля, че по-ниският шум на 5D е просто по-голямо шумподтискане в RAW-a, но и по-малко детайл.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: boni   
Дата:   30-11-09 17:29

Автор: dau
Дата: 30-11-09 17:25

1Ds става до макс 400 Исо, прекалено стар е за повечето хора.


Tова не е особено вярно.
В джепег има разлика с 5Д в полза на 5Д като шум, защото на старата 1-ца шумоподтискането в джепег е по-слабо, но в РОУ няма особена разлика.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: deniac   
Дата:   30-11-09 17:32

Бони, и в RAW имат разлика. 1Ds има истински RAW, а 5D е с по-новия тип CR2, който изглежда доста по-манипулиран.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ecobo   
Дата:   30-11-09 17:41

1Дс е страхотна камера! [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ivodam   
Дата:   30-11-09 17:43

deniac: Май много са ти взели, чух за реална сделка около 1300 лв. от човек, който няма да ме лъже, ама щом си доволен, това е важното!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tantris   
Дата:   30-11-09 17:45

5Д е по-компактен и лесно можеш да му намериш нови оригинални батерии. Също така има джойстик за управление на АФ точките и по-голям екран.
Иначе снимането с марка си е голям кеф - по-бърз е, добра платформа за снимане с по-тежки обективи, може да се ползва и за натискане на зелето[smilie3] .

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: deniac   
Дата:   30-11-09 17:45

ivodam, Чух за такава цена, но за камера с малък дефект.
Аз дадох толкова, но имах гаранция за това, което получавам.



Публикацията е редактирана (30-11-09 17:54)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dau   
Дата:   30-11-09 17:45

deniac малко детайл в 5Д [smilie10] [smilie10] [smilie10] ти бълнуваш ли?

Мога да ти пратя роу на 3200ИСО на тъмно, да си прецениш сам...

ecobo снима доста време с 1Ds питай го за 3200 ИСО...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tantris   
Дата:   30-11-09 17:48

Ако няма бандинг на исо 3200 цепи косъма в тъмнината.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: pc_genius   
Дата:   30-11-09 17:48

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: aeobs   
Дата:   30-11-09 17:48

Къде се заровихте в миналото пак. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: deniac   
Дата:   30-11-09 17:49

dau, 1Ds няма 3200, само до 1250 е [smilie18]
Но имах 5D и снимах с него много на 800, като гледам сега старите снимки, виждам че от 1Ds-а мога да извадя повече детайл на 800.

С 1Ds се снима 'expose to the right' и само за това служи дисплейчето отзад, да си гледаш хистограмата.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dau   
Дата:   30-11-09 17:51

deniac те за 1Дс ли са го измислили [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Снимай на 1250, недоекспонирай със 1,1/3 и после си го върни в сопата да гледаме тогава...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tantris   
Дата:   30-11-09 17:53

deniac , може да е така, но за по-сигурно може да споделиш впечатленията си след месец примерно. И аз като взех 1ДМк2Н ми се струваше в началото, че вади по-добра картинка от 5Д. А всъщност са подобни, без едната да има надвес над другата.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: deniac   
Дата:   30-11-09 17:59

tantris, аз и 5D-то си харесвах много, но нямах основание да го държа, много рядко го ползвах. Дразнеше ме в него, че е с много головоден автофокус, особено със светли обективи, било то и L.
A 1Ds-a е много по-предсказуем. RAW-а му изглежда ужасно, един такъв отмит, без всякакъв контраст. Но като мръднеш леко в конвертора и оттам експлоадира яко изображение, с едни приятни цветове и детайл.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: IDA   
Дата:   30-11-09 18:11

Аз бях пред същата дилема - 1Дс или 5Д. Това, което ме отказа от 1Дс-а беше, че е тежка и огромна бандура и никак не е удобен за разнасяне по баири. Батерията също е aдски неудобна и ако не е чисто нова, издържа малко кадри, тъй като NiMH клетките бързо се скапват. Трябва да мъкнеш тонове батерии. И накрая шумът - на светло си е ОК, но в тъмните участъци - един такъв груб, на парцали. От това, което гледах и сравявах, ми се стори значително по-зле в тъмните участъци от 5Д в RAW.

При 5Д-то не се забелязва "banding" дори и при ISO 3200. ISO 1600 ползвам много често, без каквито и да било притеснения. И на ISO 3200 по мое лично мненние, файловете са напълно използваеми. При печат на такива файлове в А4 формат, резултатът е фантастичен!

Ако бях птичар, определено бих предпочел 1Дс, заради фокуса, но за всичко друго - 5Д.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tantris   
Дата:   30-11-09 18:13

deniac !!!![smilie10] [smilie10] [smilie10]
Хич не съм съгласен за фокуса със светлосилни обективи. Кове си перфектно, по-добре от 40Д който имах. Никон Д300 е с по-прецизен Аф и от 5Д и от марка междувпрочем[beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dau   
Дата:   30-11-09 18:15

deniac автофокуса е по-прецизен със светлите обективи, да беше казал някоя пръчка на 5.6 щях да те разбера ама за светлите...
на 1.2 си кове и къса, нямам грижи с него...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: pc_genius   
Дата:   30-11-09 18:25

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tantris   
Дата:   30-11-09 18:32

Не знам. Обаче 5Д2 не прави моаре като старото 5Д. Поне засега не съм забелязал.
Аз пък си мислех, че по-тънък АА филтър от този на 5Д-то няма.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   30-11-09 18:56

Има бе на Лайка те немат филтър въобще [smilie18]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »