Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Самар за фото-раница
Автор: vatan   
Дата:   03-12-09 09:11

Фотораниците (поне които се намират у нас) са неприятни за носене, особено лятото. В смисъл че запарват ужасно. Дойде ми една идея лятото да пришия един хубав самар от туристическа раница. Ако някой е правил нещо подобно, моля да сподели опит.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: samy   
Дата:   03-12-09 21:48

Поначало раниците са лоши и неудобни за ползване при фотографска работа.Каквото и да се направи ще си останат такива.Аз лично ползвам за екскурзии раница със самар,защото не запарва,може да стои изправена вертикално,нещо много полезно в лошо време и при носене човек може да си олекотява тежеста с помоща на ръцете.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: alex_stand   
Дата:   04-12-09 01:58

samy --"Поначало раниците са лоши и неудобни за ползване при фотографска работа.Каквото и да се направи ще си останат такива."

Аз малко не съм съгласен с това твърдение.
От скоро ползвам една раница(KATA 3IN1-10 Sing-BackPack) и коренно си промених мнението.
В нея са решили проблема със спарването и има много интересно завъртане за бързо изваждане на фотоапарата


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vatan   
Дата:   04-12-09 12:13

Sami - в раницата слагаш чантата с фототехниката ли?

Алекс - как е решен проблема със спарването при КАТА?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: alex_stand   
Дата:   04-12-09 13:21

vatan --Ами ползват определен тип материали и самата раница е по-тясна за да има по-малко съприкосновение с гърба(това не означава ,че не стои удобно).
Точно тази която имам няма място за лаптоп,но събира спокойно DSLR + 2 стъкла и светкавица


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: samy   
Дата:   04-12-09 22:19

Раницата става за всичко друго но не и за фотогравска чанта,защото:1 в движение неможеш да бръкнеш и да смениш обектив илидруго,без да спреш.2Неможеш да отвориш капака в движение при нужда.3 Неможеш да стъпваш или седиш върху нея при нужда.4Неможе да променяш мястото и ,например отстрани ляво дясно и отпред в движение.Отдавам такова внимание на оперирането в движение,защото може да си на мотор,скутер,лодка,делтаплан или притиснат в талпата колеги или др.Фотографската чанта трябва да издържа на натиск,влага да се заключва,да може да се носи с презрамки на гръб,като раница,както и през рамо и в ръка като куфар.Такива чанти струват доста пари и не се правят от Лове про.Аз употребявам няколко такива от 1979г.и до днес невиждам аналог.Изработени са от Хаселблад за неговите продукти. Разбира се има много други фирми.Всеки избира своята.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ka7   
Дата:   04-12-09 22:40

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: samy   
Дата:   04-12-09 23:01

Аз съм написал.Ползвам Хаселблад.Ангел Пенчев може да ви предложи.Отивате в Арекс на ул.Стефан Караджа и питате.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: nelvis   
Дата:   04-12-09 23:10

E,men towa ]e me zatrudni.......а дали ще ти е проблем да пуснеш 2-3 снимки на твоята,така-за информация.Аз отскоро ползвам раница и действително ми е адски неудобна.Някаква- ТАМРАК.[smilie10] -външно голяма ,а вътре нищо не можеш да събереш.....

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »