Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 УРОЦИ ПО ФОТОГРАФИЯ-теория и практика
Автор: fotorafi   
Дата:   29-11-09 13:38

[beer]

 Re:
Автор: fotorafi   
Дата:   29-11-09 14:32

ДАВАМ УРОЦИ ПО ФОТОГРАФИЯ-теория и практика
--------------------------------------------
За по-ефективното усвояване на материала от курсистите, уроците провеждам:
- един или два пъти седмично по 2 часа,120 минути
- индивидуално или най-много 2 човека
- след теоретичните лекции задавам снимачно задание и на следващото занимание, снимките качени на диск от курсиста ги обсъждаме
-след усвояване на цикъл от лекции и заснети задачи, по желание на курсиста може да изпълним съвместно снимачни задания
- заниманията ги водя у нас,живея до пазара Ситняково
- цената на едно занимание, теория и практика от 120 минути е 30 лв.
Всеки курсист сам рещава; един или два пъти седмично в удобен за него ден и час,през седмицата и в събота

ПРОГРАМА
-----------------------------------
1. Основи на фотографията
-същност и специфика, принципи
-малко история
-светлина, светлинни източници
2. Фотографска техника-аналогова и цифрова
-типови камери по формат
-по кострукция
-по предназначение
3. Елементи на камерата
а/обективи-механични и оптични елементи
-основни характеристики
видове обективи
-по конструкция
-по фокусно разстояние
-по начин на фокусиране
б/визьори-видове, принцип на работа, предимства и недостатъци
в/затвори- видове, предимства и недостатъци
г/транспортни механизми
4.Фотографски аксесоари
-светломери-видове по конструкция и принцип на измерване,работа с тях
-импулсни източници на светлина-фотографска,електронна светкавица, видове и работа
-стативи:триножници и монопод
-пръстени /тубуси/ за макро снимки
-допълнителни лещи
-конвертори
-жила, сенници
-филтри-снимачни:за черно/бяла и цветна фотография, специални
-лабораторни
5.Развитие на фотографията
-фотографска техника от Германия, Япония, САЩ, Русия и други
-фотографски материали
-каква камера и обективи да си купя
6.Цифрова фотография
а/камери-видове по конструкции
-елементи на камерата:
-обективи, видове
-сензори/матрици/, пиксели
-визьори, видове LCD панел
-захранване с ток
-запаметяващи карти
-фотографска светкавица
б/експозиция
в/баланс на бяло
г/преносими устройства за съхранение на изображения

7.Фотожурналистика
-жанрове и форми на фотожурналистиката: фоторепортаж,фотоочерк, фоторазказ, фотокорица, фотоплакат, фотомонтаж
-методи на създаване, апаратура
8.Фотореклама
9.Композиция на фотоизображението
10.Художествена фотография
11.Пеизаж
12.Хора
13.Животни
14.Архитектура
15.Макрофотография
16.Нощни снимки
17.Подводни снимки
18.Снимки от въздуха

Всеки курсист решава приоритетно какво да изучава, съвместно изготвяме програмата за обучение, на какво да наблегне, да задълбочи или да прескочи.
Контакти: София,ЛС и тел. 840-18-55 и 0886-711-193[shtrak] [shtrak] [shtrak]

 Re:
Автор: hotsnail   
Дата:   29-11-09 15:21

Много добре написана обява. Може ли д апомоля за някаква допълнителна информация?

Някакво портфолио, примерни снимки, участия в конкурси ....[beer]
 Re:
Автор: hristov2256   
Дата:   29-11-09 18:32

Професионален фотограф от 1967г.
Преподава и фотография от 1975г
Работил в: Българска фотография- Държавния фотоархив, Централфото,Двореца на пионерите и децата. Вестниците :"Култура","Ереван", "Права и свободи" ,"7 дни спорт и Стандарт". Понастоящем хоноруван преподавател по фотография в колежа "Фотография" при Факултета по журналистика на Софийския университет "Св. Климент Охридски" .С много отличия от международни и национални фотоконкурси и изложби". АФИАП. ФОТОГРАФ и ПРЕПОДАВАТЕЛ на свободна практика.


Това стига ли? [smilie3]

Успех ! [beer]
 Re:
Автор: sen_shui   
Дата:   29-11-09 19:02

На човека му бях предложил да му сканирам няколко филма и да му ги запиша на диск безплатно, просто за да може да си качи няколко за портфолио. Предложи ми да отида в тях да го направим, но тъй като нямам възможност да мъкна скенер понеже е служебен, като разбра, че трябва да ми даде филмите си за сканирането и избяга като дявол от тамян.
Типично по-български, щом решиш да извършиш услуга на някой, без заплащане значи има нещо гнило....[smilie23] пък и дори на по кафенце обсъждайки сканираните снимки, щях да науча нещо полезно.
Нямам нищо пртив човека, дори и аз бих отишъл при него за един-два курса, но без портфолио от няколко снимки, само на приказки и баба знае.



Публикацията е редактирана (29-11-09 19:04)
 Re:
Автор: Мартин_Илиев   
Дата:   29-11-09 19:12

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   29-11-09 19:14

Абе, Рафи АФИАП-а, това "аналогова" фотография къде го научи? Човек на възраст си, недей олеква така.
 Re:
Автор: alextu   
Дата:   29-11-09 19:14

Да, не е сериозно да няма портфолио. В 21 -ви век сме все пак, за какви цифрови апарати ще си говорим ако няма даже порфолио в нета.
 Re:
Автор: GIK   
Дата:   29-11-09 19:23

sen_shui Радвам се, че си искал да помогнеш на Рафи!
Но може би е трябвало някак да спечелиш доверието на човека...
Разбира се трябва да се полагат усилия, понякога големи, когато искаме да помогнем! ...но винаги си заслужава!
Нали![smile]
 Re:
Автор: drago05   
Дата:   29-11-09 19:43

alextu [smilie24]

 Re:
Автор: siyann   
Дата:   29-11-09 19:45

Рафи [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Казано от личен опит!
 Re:
Автор: hotsnail   
Дата:   29-11-09 19:47

Няма ли нещо публикувано в интернет? Част от лекциите гледам са за цифрова фотография?

Дайте поне име да пуснем гугъл сигурно ще намери.



Публикацията е редактирана (29-11-09 19:51)
 Re:
Автор: sen_shui   
Дата:   29-11-09 20:06

Редовно давам мои неща на непознати хора с цел услуга. За мен познанството със други фотографи и изграждането на някакво име е по-важно от някой лев. Как ще помоля за услуга или съвет във форума, или продам някой обектив ако се славя като мошенник на дребно[smilie23].
И това не се отнася само за форума , а като цяло.
А пък ако някой със скенер е навит да му сканираме снимките на рафито, а пък няма кола за да го пренесе, с удоволствие бих съдействал
[beer]



Публикацията е редактирана (29-11-09 20:07)
 Re:
Автор: GioX   
Дата:   29-11-09 22:37

Аз лично ще посещавам - посещавал съм негов курс преди и мога да кажа само [smilie24] [smilie24] [smilie24]


П.П. Аз също не бих дал нещо на абсолютно непознат.

Ще се постарая да намеря скенер и да сканираме особено спортните фотографии.



Публикацията е редактирана (29-11-09 22:42)
 Re:
Автор: pefoto01   
Дата:   30-11-09 01:18

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re:
Автор: fotorafi   
Дата:   30-11-09 10:02

Уважаеми и скъпи колеги, просто живеем в такива години...,че НЯМАМ ДОВЕРИЕ НА НИКОГО ЗА ДА ДАМ НЕГАТИВИ И ДИАПОЗИТИВИ ЗА СКАНИРАНЕ. Преди време дадох едни диапозитиви,за да ми ги сканират. За мен бяха ценни и уникални. Човекът-доброжелател си направил и за него...на дискове.Просто ги видях, случаино... отпечатани. Затова не давам диапозитиви и негативи. А да имам портфолио и качени снимки за коментари...Просто не съм на години, да имам тази необходимост.. На 63 години и 42 години стаж като фотограф не виждам необходимост. Имам си кръг от ученици, познати и приятели, които ме познават. Който иска да види снимки, медали и дипломи от конкурси, да ми дойде на гости. Имам едно куфарче...и ще почрпя [beer] 840-18-55, до пазара Ситняково. Когато си накрая на кариерата и живота си..много неща не те интересуват.Преосмисляш много...



Публикацията е редактирана (30-11-09 10:07)
 Re:
Автор: admin   
Дата:   30-11-09 10:54

През последната седмица изтрихме 4 обяви за курсове от различни хора. Причината е, че вече няколко пъти ни се обаждат форумци, да ни се жалват, че били подведени от обявата, защото я свързват с Фото Форум и след това се оказало, че въпросния курс не им върши работа, лекторът говори на неразбираем, за един начинаещ, език или просто разказва мемоарите си и други подобни.
На всички, които желаят да публикуват обяви за курсове сме писали, че бихме им съдействали ако:
1. Направят елементарна собствена уеб страница с описание на курса, снимки на базата, точно и ясно описан конспект и обявена цена.
2. Лично портфолио, което да дава яснота на курсиста за способностите на фотографа и стила му на снимане.
3. Съгласуване на подобни обяви с администраторте на сайта. В правилата на сайта това е записано ясно и в това отношение пример за коректност за Здравко Деков и Георги Неделчев - Lighter, които са пускали обяви за курсове във форума.

Тези неща изискват минимални усилия. Всеки фотограф от старото поколение има къде да отиде и да сканира филмите си. Особено за онлайн портфолио не се изисква висока резолюция и това струва жълти стотинки. Много от тези фотографи - Фантазия, Фоторафи и т.н. продават постоянно техника в базара. С парите от няколко стари лентови апарата може да се купи приличен евтин скенер.
Смятаме, че ако някой желае да рекламира курса си сред младото поколение в интернет, трябва поне малко да се съобрази с горните изисквания.

Всякакви теми за курсове, които не отговарят на тези условия ще бъдат изтривани.
 първа  назад  1     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена