Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Nikon D5000 or Canon 450D
Автор: Mauc7opa   
Дата:   30-10-09 12:26

Привет :) така да каже съм пред малка дилема , и нямам нищо против да чуя никое др мнение или съвет. Имам на разположение 1500 лв максимум да си взема така някое що годе сносна цифричка насочил съм се към тези два модела , + D90 ,които предпочитам , но май няма да ми стигнат париците за тяло + 1 китов обектив за тези пари които имам ;(
Та дилемата е тази , за сега клоня повече към никога , но има и нещо което ме води към канона и то е ,че имам обектив за него 35-135 който при кроп ще стане 50-200 , та така помагаите [beer] [shtrak] [smilie11] [smilie11] [smilie11] [smilie11] [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sirkhann   
Дата:   30-10-09 12:39

Канон 500Д



Публикацията е редактирана (30-10-09 12:39)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   30-10-09 12:41

Не бих разчитал на обектива 35-135. Продай го.
При Канон добрата евтина комбинация е:
Тяло 450Д или 500Д от базара.
18-55ИС
55-250ИС.
При повече късмет можеш да се вместиш в 1500 лева.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: npelov   
Дата:   30-10-09 13:02

Знам че видеото не е много важно за тези фотоапарати - ако искаш видео, купи си видео камера. Но все пак сензор DX, нисък шум - хубава картинка би трябвало да извади.
Обаче канон 500D е пълна излагация - 1080p е ужасно. малко по-бързо мърдане на камерата изкривява образа. А 720p e dori po-zle - изглежда пикселизиран.

Аз лично си взех D5000 заради по-ниския шум (според някои ревюта), но видеото наистина е готино. 15 MP не е предимство, ако цената е качеството.

http://www.dpreview.com/reviews/nikond5000/page16.asp




Публикацията е редактирана (30-10-09 14:30)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Mauc7opa   
Дата:   30-10-09 13:09

и за 500д няма да стигнат както върви.
нпелов ако може да те попитам , доволен ли си от д5000 по изчерпателно ако може, мерси [thankyou]



Публикацията е редактирана (30-10-09 13:09)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sirkhann   
Дата:   30-10-09 13:19

Мани я тая излагация D5000!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Пешо   
Дата:   30-10-09 13:33

отива за пуканки и чака поредния епизд на сагата. Кой ли ще надделеее... тези с ляв или тези с десен байонет....

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Blackthrone   
Дата:   30-10-09 13:37

aз съм с 450Д и съм многодоволен, е няма видео, но 500Д доколкото чух бил зле спрямо него.
за никона не мога да кажа.
китака на канон (който е в комплекта) е със стабилизация, бърз автофокус и на първо време ще ту върши перфектна работа

успех[beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: npelov   
Дата:   30-10-09 13:39

Мисля че е доста добър фотоапарата. Нямам много опит, но изчетох доста материал. С CMOS сензор е (както всъщност и 500д).


За:
- CMOS сензор. D3000 и подобните са с CCD.
- Шума наистина е на добро ниво. Не го сравнявам с професионални фотоапарати, но мен лично ме устройва.
- Супер готина дълга експонация. Без изчистване на шума може да снимаш до 2-3 минути преди да се появят ярки пиксели. А с изчистване на шума (low exposure noise reduction) съм снимал 700 сек. без видими дефектирали пиксели. Виждал съм снимка с ярки пиксели от подобни фотоапарати дори при 30 сек. експонация.
- фокуса през матрицата е доволно бърз с кит обектива. Безшумен също така.
- Стабилизирането (VR) е малко прехвалено от Никон (4 стъпки) но върши работа за начинаещи дори при не-теле обективи като 18-55.

Има и други "за", но не знам как е в сравнение с канон-те от същия клас. Знам че откъм шум е малко по-добре.

Против:
- Въртящия дисплей е ненужна екстра, която само оскъпява. Фокусира изключително бавно на LiveView. Намам наблюдение как е LiveView при другите, но много сапунерки го бият по скорост на фокуса в LV. Аз лично рядко го ползвам.
- Има достта дразнещ (д)ефект при авто фокуса. Ако ще снимаш много снимки (continious) е трудно да спреш АФ. след първата снимка фокусира отново. За да заобиколиш това трябва:
1. фокусираш и после преместваш на ръчен.
2. фокусиращ и задържаш AF/AE Lock. Кофтито на този бутон е че няма режим на заключване на авто фокуса без да го държиш натиснат през цялото време.

Ако ще си вземаш по-ефтин от D5000 - вземи си канон. те имат и по-ефтини варианти с CMOS сензор. Не разчитай на видеото какъвто и да вземеш и не го брой като важна екстра.

Кен казва че ако ще си взимаш по-добър фотоапарат от D40 няма смисъл да спираш до D5000, дай още някой лев и вземи D90. Аз бих добавил че D5000 е доста напред (пред D40) с дълга експонация и намаляване на хроматичните аберации, но като цяло май е прав.
http://www.kenrockwell.com/nikon/d5000.htm




Публикацията е редактирана (30-10-09 14:28)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sugiama   
Дата:   30-10-09 13:42

Много лошо почваш темата "Nikon или Canon"! Само гледай какво следва от тук нататък [smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: npelov   
Дата:   30-10-09 13:50

Мда, прав е. Пак казвам не сравнявай марките, сравнявай фотоапаратите. Никога няма да разбереш коя марка е по-добра. Има фенове на едната и на другата. Според мен никой не може да е постоянно на върха. Ту единия дръпва ту другия. Много зависи и времето когато е излязъл даден фотоапарат. Толкова бързо се развива че няколко месеца са достатъчно да направят един фотоапарат по-ефтин и съответно по-качествен от друг по-стар такъв. Сравни например качеството на любителски 2008-2009 и професионален от 2005 например.

Само гледай да не се стиснеш с някой лев и после да съжаляваш. Например 55-200 обектива щеше да ми излезе с 100-150 лв ако го бях взел с кит-а. и Смятай че има още неща за копуване. един скромен UV филтър да ти пази обектива от надраскване (повече отколкото по др. причина), за макро може би дистанционно, статив ... и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   30-10-09 13:52

d5000 разбира се [smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sirkhann   
Дата:   30-10-09 13:52

Масторе- а твоите мотиви за Цанон/Никон са?

Щото за тези пари можеш да си купиш по-добри системи, и, както винаги сме коментирали, за малко пари по-добре да НЕ избираш Канон или Никон!!!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: jivkojj   
Дата:   30-10-09 13:53

npelov, не съм много сигурен дали те разбирам правилно, но

- Има достта дразнещ (д)ефект при авто фокуса. Ако ще снимаш много снимки (continious) е трудно да спреш АФ. след първата снимка фокусира отново. За да заобиколиш това трябва:
1. фокусираш и после преместваш на ръчен.
2. фокусиращ и задържаш AF/AE Lock. Кофтито на този бутон е че няма режим на заключване на авто фокуса без да го държиш натиснат през цялото време.


е именно предимство на ДСЛР-ра. Ако искаш да не търси повече фокус мини на Single-servo AF

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Shmidt   
Дата:   30-10-09 13:58

(вече си е взел пуканките) ... присяга се за Канона си и сяда удобно на стола [smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: npelov   
Дата:   30-10-09 14:00

Именно на Single режим фокусира отново преди всеки следващ кадър. При continuous това е очаквано поведение, но при Single не би трябвало да го прави.

Ок. Представи си само каква би била причината да снимаш с 4-5 кадъра в секунда - да хванеш точния момент. При опит да фокусира по-добре от 2-рата снимка нататък всъщност разваля фокуса или забавя снимката с около 0.5 до 1 секунда - момента вече е отминал.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   30-10-09 14:02

НПелов, за такива цели АФ се извежда на отделен бутон от спусъка. На моето 40Д съм го направил да фокусира с палеца, а отпред само снимам и/или заключвам експозицията. Вижте си апаратчетата дали го могат - много е полезно.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   30-10-09 14:03

По добро тяло може да си купиш.
По добра система от Канон и Никон няма в света на ДХ И ФХ формата :)

Що се отнася до д5000.Има прекразни дх обективи.

10-22
18-55 вр
16-85 вр
18-105 вр
55-200 вр
70-300 вр
35 1.8

Лично аз препоръчвам д5000 + 18-105 вр + 35 1.8г [smilie5] Или евентуално вместо 18-105 да се размени за 18-55 + 55-200 вр.
ЗА начало [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: npelov   
Дата:   30-10-09 14:06

Да, прав си, съвсем забравих. Това е третия начин да се заобиколи. Забравих да спомена. AF/AE Lock бутона може да се се направи на авто фокус. Това решава проблема.
Но би било логично на Single Focus да не фокусира отново преди да си отпуснал спусъка.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: deathzone   
Дата:   30-10-09 14:11

Аз личмно бях пред дилемата дали да си купя Канон 500Д или Никон Д5000 и избрах Никона. Искам да ви кажа, че не съжалявам. Д5000 е чуден апарат, много добри нива на шум има, напълно според мен 3200 исо използваемо. Въртящ се дисплей, няма да се проскаш по земята като прасе. Купи го няма да съжаляваш.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   30-10-09 14:18

500д си е една боза както и 50д.С тия 15мп недорузомения [smilie5]
д5000 е по-добър като ергономия,като динамика,като шум,като детайл ще издуха канона на аса около 500.

Канона е лек,малък,много пластмасов и се нуждае от хубава оптика за да имат смисъл 15-те му мегапиксела.А и тогава на по-високи аса това преимущество се изтрива от шумоподтискането.

Канона може би има малко по-хубаво видео,но пък няма въртящ дисплей.

Едно малко сравнение:

Новия кит 15-85 ИС на канон е 1700лв а никорския 16-85 вр е 1000лв [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Shmidt   
Дата:   30-10-09 14:23

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ilcoin   
Дата:   30-10-09 14:26

И така, при бюджетно ориентирано решение китовите обективи са много важен момент. А канонския китак е ужасен, за разлика от никонския който за парите си никак не е зле.

Като качество на картинката, работя с тях и пр. мисля че няма да имат голяма разлика.

Канонската система е по-добра с това, че може сравнително лесно да се закачат стари обективи на резба. Ако това те интересува, земай Канона. Ако ще оставаш само с китовия обектив засега и ще купуваш нови, то мисля че никончето е по-добре (заради по-добрия китов обектив).

За 35-135 не мога да кажа нищо, нямам поглед. Но ако си любител (не гониш качество) и си броиш левчетата, то мисля че избора на канонско тяло е очевиден и обезсмисля цялата тема. Не за друго, ами купуването на подобен никонски обектив ще струва пари, които може и да нямаш или да не си струва да влагаш точно за това сега.

До тук според мене - 2:1 за Каноня [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: deathzone   
Дата:   30-10-09 14:35

Е все пак не е Никонския китак, като Пентакския, ама пак е ужазно добър. Според мен е 3:2 за Никона.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   30-10-09 14:38

Канонския китак не е ужасет.Тъпан.
Канонския кит 18-55 ИС е по-добър от никонския.Но с малко.
Ще спра да пиша в такива теми вече.
Всички са професори [smilie5]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »