Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Молба към хора с Никони с батерия EN-EL9(D40/D40x/D60)
Автор: morpher   
Дата:   18-10-09 01:54

Моля някой, който има техническата възможност(и познания) да замери напрежението на заредена батерия EN-EL9.

По документи батерията се води 7,4 волтова, но искам да разбера дали при пълен капацитет напрежението не е случайно 7,5 или 7,6.

Благодаря предварително на отзовалите се!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: jivkojj   
Дата:   18-10-09 11:42

7,67V на доста използвана батерия след заряд. Това обаче естествено без да е под товар.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Uve   
Дата:   18-10-09 11:53

8.0 V е напълно заредената

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: morpher   
Дата:   18-10-09 12:01

Благодаря и на двамата! [beer] [beer]

Проблема е, че ми замина зарядното и за направата на ново ми трябва да знам нивото на заредена батерия, за да се настрое кога да намали тока и кога да спре.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: bojidar200   
Дата:   18-10-09 12:33

По принцип максималното напрежение на един Li-ion елемент е 4.2волта (в повечето случай, но има и такива на които е 4.0 волта). Трябва да се внимава да не се презаредят, че тогава става опасно.
Виж тук http://shdesigns.org/lionchg.html
, аз имам изработена зареждачка по втория PDF, която работи, но елементите ги закачам директно без електрониката към тях. За всеки случай си настрой схемата да изключва на 8 волта.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: morpher   
Дата:   18-10-09 13:05

Аз ще използвам готова интеграла за зарядни - LT1510, която има и програмируем ток на зареждане. Тя поддържа до 1.3 А, като мислех даже да сложа 900 мА(толкова е оригиналното) на 7.8-7.9 волта, защото това е временно решение, докато имам финансовата възможност да извадя 80 лева за ново зарядно, така че недозареждането на батерията няма да ми е чак такъв проблем. Все пак не си изкарвам парите с фотоапарата. Това е просто хоби, за което така или иначе с това учене време рядко намирам. Баща ми ще заминава за Турция другия уикенд и затова искам да му осигуря повече от 40-50 снимки(според мен в батерията има ток за толкова) и евентуално зарядно :)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: deathzone   
Дата:   18-10-09 14:03

Вместо да си правите глупости, купете си една нова.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: morpher   
Дата:   18-10-09 14:05

Ако ми дадете пари, ще си купя ;)

Иначе кое са глупости [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tziko   
Дата:   18-10-09 17:51

Да не отварям нова тема ще попитам тука ако автора няма нищо против.
Може ли евтина китайска батерия да ми скапе апарата? и в ква степен, кво да гледам като взема батерията? Не ми се дават 80лв за никонска батерия, но пък да не си прецакам апарата за 40-50лв.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: lavrentii   
Дата:   18-10-09 18:05

Аз ползвам евтина германска (Braun) и си бачка екстра (на канон)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: morpher   
Дата:   19-10-09 09:30

Нямам естествено нищо против :)

Принципно, ако е направена добре - няма какво да ти скапе. Ако е с по-високо(и в редки случай по-ниско напрежение) напрежение - зависи от елементите вътре в апарата. Най-вероятното нещо, което според мен може да стане, е животът на батерията, да е пропорционален на цената й спрямо оригинална :)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »