Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Какво стана с новото макро от канон?
Автор: ShotlandetsaWildlife   
Дата:   17-09-09 22:58

Всички за 7D говорят, а аз не видях една снимка правена с този обектив или някакво превю за това как се държи новата хибридна стабилизация при макро обектива? Някой да е чул или видял нещо по темата?


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sirkhann   
Дата:   17-09-09 23:05

Извинявам се за тъпия въпрос, обаче не разбирам защо е стабилизация на макро обектив... То човек обикновено снима макро със статив или монопод, щото иначе фокусът бяга яко, а за това не знам доколко помага стабилизацията... Да беше пък f/2, да го комбинираш и с портретен, да обяснява, ама не... Каква е логиката?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   17-09-09 23:07

http://vbox7.com/play:aefa59e5

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Canon   
Дата:   17-09-09 23:09

sirkhann
Питай никонци за МАКРО-то, те са напред с март'ряла, нал имат 105вр

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sirkhann   
Дата:   17-09-09 23:11

Знам го това макро, ама те уж го ползват за портрети него, доколкото знам.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Canon   
Дата:   17-09-09 23:24

Разбрах те, канонското не става за портрети, щото не е софт, така ли?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sirkhann   
Дата:   17-09-09 23:31

Не става дума за 100 DC-то. Ама в последно време колко се плю по макро обективите в употребата им за портрети... Явно просто е да се борят Никонците с еквиваленти.

Ама някой от тук ще предпочете 100/2.8L Макро IS срещу 135/2L за портрети ли? Явно идеята е да е бръснарско ножче за 7D-то за портрети, да има IS за фукня и да има защо хората със 100/2.8 USM да си го купят... Те нали това ни обясняваха, че било допълнение, не ъпгрейд или замяна...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ShotlandetsaWildlife   
Дата:   17-09-09 23:36

pd, ти си ебати кретена [smilie5] [shtrak] [beer]

Каква фукня бе sirkhann, що за глупости говориш? Предимствата на стабилизацията са доказани от години, не виждам защо токова негативно говорите срещу нея??

При 18МП леко трепване на ръката и си дотам с фокуса. А ако си мислите че бубулечки се гонят със ставив, много се лъжете.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sirkhann   
Дата:   17-09-09 23:39

Бе аз буболечките с монопод ги гоня, ама по-големия проблем ми е, че ми бяга фокуса като мръдна, а не, че съм мръднал. Та това не разбрах, дали таз велиха хибридна стабилизация помага да не загубиш фокус, не само да не размажеш...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sirkhann   
Дата:   17-09-09 23:40

Въпреки, че като гледам как никой не гласува за буболечки в този форум, треа си малоумен да набиеш 2к лева в такъв обектив [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво стана с новото макро от канон?
Автор: demiman   
Дата:   17-09-09 23:42

Автор: sirkhann
Дата: 17-09-09 23:11

Знам го това макро, ама те уж го ползват за портрети него, доколкото знам. [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   17-09-09 23:43

ShotlandetsaWildlife [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Canon   
Дата:   17-09-09 23:50

sirkhann
Аз монопода го ползвам за апарата, а ти го ползваш за буболечките, както овчар гегата си, нали, да ги завръщаш че мноо бегат пущините

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: GenaDP   
Дата:   17-09-09 23:55

Шотландец, да ма прощаваш, ама стабилизация за макрото няма никва файда. А сети са що... Апропо, в профила ми има няколко буболечки. Без IS.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Canon   
Дата:   17-09-09 23:59

да не кажеш чр не снимам макро, ети ти снимка на очите на цвъцка, вчера я снимах


http://www.gencho.com/gallery/albums/userpics/10002/_MG_6666.jpg


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   17-09-09 23:59

Шоти пиши на канон писмо:
"Ко стана с макрото?"

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Canon   
Дата:   18-09-09 00:10

Аз съм с 15 кг-мово гитцо и ми се клати на макро, едвам кадрирам и фокусирам ....
Бе снимайте си без стабилизация ....

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: GenaDP   
Дата:   18-09-09 00:21

Ми явно много ти треперят ръцете... явно ги претоварваш с нещо... [smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Kanonir   
Дата:   18-09-09 05:14

По МТФ изглежда повече от добре, но като стабилизиране няма голям смисъл някой да ми обяснява на него как му харесвало, така че чакам да се появи в тукашните дилъри под наем, щото ми е любопитно дали наистина стабилизацията работи при макро или си е маркетингова фукня като никонската със 105VR:

Key Features
....
New VR II Vibration Reduction allows photographers to shoot hand-held at up to 4 shutter speeds slower than otherwise possible, providing sharper images in general and close-up photography.


a после в инструкцията на обектива:

3. Vibration reduction mode (VRII)

The effects of vibration reduction
• When the subject is from infinity (∞) to approx. 3m (9.8 ft.) away (at 1/30x
reproduction ratio), pictures can be taken at shutter speeds approx. 4 stops* slower
than is possible without using a VR2lens. As the reproduction ratio increases from
1/30x, the effects of vibration reduction gradually decrease.
(*Under Nikon
measurement conditions. The effects of vibration reduction vary depending on
individual and shooting conditions.)


ако и на Канон разбиранията за макро са подобни 3м или 1/30х reproduction ratio, ами НЕ МЕРСИ и сегашното 100 макро си е повече от добро, а като ми трябва стабилизираното 100мм (пак достатъчно добро) за "general photography" си го имам в 70-200!


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: IDA   
Дата:   18-09-09 08:02

Каквото и да говорите, стабилизацията е незаменима екстра при снимане на макро, особено буболечки. Картината заспива във визьора и това адски помага както при кадрирането, така и при фокусирането. В комбинация със следящ фокус рязко подобрява резултата, дори и при бързо движещи се или клатени от вятъра обекти.

Не съм пипвал стабилизирания макро на Канон, то май още никой не го е пипвал, но стабилизираният 70-200 с три макро пръстена, от разстояние 70-80 см на 200 мм прави направо чудеса!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: shama   
Дата:   18-09-09 09:11

ами аз го чакам нетърпеливо вече

това че е макро обектив не е задължително да снимаш само макро нали.

Аз лично мисля да заменя 85-цата за новия поради ограничението от почти 1м мин. фокусно разстояние .


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: chukov   
Дата:   18-09-09 09:14

Видяхме го и го пипнахма на една лекция на Фотоваканцията, ама не знам някой дали направи кадри с него

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dau   
Дата:   18-09-09 09:35

Чуков баце, кажи поне на пипане и на гледане как е, ако никой не е снимал с него...

Мисля че ще е чудесен обектив, даже и да не е толкова ефективна стабилизацията при макро и ад не ти позвалява 2 стопа по-ниска скорост, със сигурност това, че образя няма да ти играе във визьора е чудесно [smilie24]

А иначе за портрети си има други обективи...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sirkhann   
Дата:   18-09-09 11:16

Това за стабилизацията при фокусиране е оферта, наистина, особено в 10х liveview е ужас.... Обаче... да дам 2х повече пари за този благина, да ме прощават...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Petri   
Дата:   18-09-09 11:21

Новото макро ще е много яко - нямам търпение да ъпгрейдвам [smilie24]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »