Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Sigma DP1 за 699лв.заслужава ли си?
Автор: teoget   
Дата:   09-10-09 09:45

Видях,че това е промоционалната цена на Сигма дп1 във Фотопавильона и се чудя дали си заслужава като 2-ро компактно тяло и дали има за тези пари нещо равностойно по качество на картинката.Видях,че в dpreview му дават много ниска оценка и се чудих какво не им е харесало?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: джъмбо   
Дата:   09-10-09 09:53

аз ако слушах дпревю до сега да съм продал жилището си за да имам всеки нов модел канон [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: teoget   
Дата:   09-10-09 09:58

[smile] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: emanuilkolarov   
Дата:   09-10-09 10:09

d40 d40x d60 350d 400d

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: J0R0   
Дата:   09-10-09 10:10

Сигмата несъмнено има доста добра картинка.
Проблемът е, че човек си взима компактен апарат за туристически цели.
А точно за такива цели Сигмата е супер неудобна, поради твърдия 28 мм обектив.
Иска ти се да приближиш нещо - няма как.
А понякога не можеш да се приближиш с ходене, между теб и мястото което искаш да снимаш има пропасти, дерета и т.н. препятствия. Често срещана ситуация в която е попадал всеки турист.

Лично аз бих заложил на някоя от марките, които започнаха да произвеждат апарати с големи матрици в компактни тела със сменяема оптика.
Хем имаш предимствата на голямата матрица (като в ДСЛР-а), хем тялото е с размерите на сапунер, хем имаш и сменяема оптика, малки и компактни обективчета.
Като снимаш в РОУ ще получиш качество на картинката доста близко до изображението от Сигмата, но ще ползваш и другите предимства на апарата.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: deathzone   
Дата:   09-10-09 11:39

Да така е, този от ДПревю е доста голям фен на Канон и Никон и нищо друго не признава. Мисля даже, че доскоро Канон му бяха спонсор.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ranopile   
Дата:   09-10-09 11:56

Абе то май и професионалните фотографи (тези, при които крайния резултат би трябвало да е най важен) са основно фенове на Канон и Никон. Не виждам много от тях да снимат с нещо друго. Сигурно си има причина.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Tenev   
Дата:   09-10-09 12:02

Причината е обективна [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: apollo   
Дата:   09-10-09 12:57

Заслужава си ако имаш ДСЛР. Но дори и без... пак[smilie24]

Ако държиш на туризма основно заради кеф-а да обикаляш то Сигмата е без грешка. Ако ходиш някъде само за да снимаш то тогава тегли кредит и си вземи ДСЛР с тумба обективи, както и по възможност някой шерп[smilie24]

В общи линии най-правилното е да я имаш заедно с ДСЛР-система и да избираш едното или другото в зависимост от ситуацията[smilie24]

Сигмата ми идва много освобождаващо, докато ДСЛР-а ми остава предимно за нощни снимки! 28мм ми стигат[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: teoget   
Дата:   09-10-09 13:28

Имам ДСЛР и ми трябва нещо малко да си ми стои във вътрешния джоб,но и да прави хубави снимки.За тези пари конкурент за тази цена на сапунерка има ли?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   09-10-09 13:38

Профисионалистите снимат с маркове и д3-ки.
Просто другите фирми нямат такива тела още и обективи за тях.
От там надолу има повече фирми от канон и никон.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: teoget   
Дата:   09-10-09 18:32

Никои ли не е снимал с тази Сигма за да сподели мнение?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: hotsnail   
Дата:   09-10-09 18:36

е джъмбо имаше и аполо, мисля, че също има

Ма те дпревю си пишат какво не им харесва. Пък сигурно и други ревюта има.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: stingray   
Дата:   09-10-09 19:02

Страхотна динамика и много добра рязкост. В това лично съм се уверил. Малко бавничка е ама, за къде сме се разбързали с 28мм...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: apollo   
Дата:   09-10-09 20:36

От тъмното вади наистина много детайл с малко нарастване на шума и благодарение на добре замисления конвертор е удоволствие да се снима при висококонтрастни сцени[smile] Трябва да се внимава само да не "прегори" снимката защото силата не му е да връща детайлите в преекспонираните участъци[smilie10]

Че е бавна бавна е но щом свикнах със скоростта след доста време снимане с ДСЛР то в никакъв случай това не е фатален недостатък. Освен това става дума за фотоапаратче което обича статичните сцени а фактът че има 50исо налагат и носенето на статив/особенно при използване на пол. филтър/[smilie24]

Фокусира бавничко но нямам проблем с точността ама никакъв[smilie24] Реално това не са проблеми защото за природа и пейзаж не ти трябва скорост а динамика, добра разработка в полутоновете и добро обективче, които фактори са налице[smilie24]



Публикацията е редактирана (09-10-09 20:39)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: gam3ra   
Дата:   09-10-09 20:43

apollo я дай малко снимчици в пълен размер от апарата в различни сцени и различни ISO стойности.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: burnmaster   
Дата:   09-10-09 20:44

Айдееее можеш го[thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: apollo   
Дата:   09-10-09 20:53

Дай скайп[smile]

Силата му е на 50 и 100исо където е безгрешен. Нагоре пак става разбира се но не е фотоапарат за снимки на високи чувствителности. Това е апаратче дето ще го сложиш на статив с хубав пол. филтър и ще използваш пълноценно всеки пиксел от хубавата матричка[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: gam3ra   
Дата:   09-10-09 21:07

Имаш скайп, дай [shtrak]
апарата става ли за дълги експозиции, т.е. нощни снимки на статив?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: apollo   
Дата:   09-10-09 21:19

Със сигурност на 15 сек., бленда 4 и 50аса резултатът беше напълно ОК[smilie24] [smile]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: джъмбо   
Дата:   09-10-09 22:20

http://dox.bg/files/dw?a=8430525e55


тук съм направил лека презентация който му се тегли да дърпа


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: gam3ra   
Дата:   09-10-09 23:02

джъмбо, търсим снимки във фул резолюция, иначе добре изглеждат на презентацийката ти

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mihajlov2   
Дата:   09-10-09 23:17

Елементарно примерче от Сигмата:

[URL=http://www.radikal.ru]
http://s11.radikal.ru/i184/0909/e5/47e61ddc58aa.jpg

[/URL]


За мен е идеално допълнение към DSLR-a - Fuji S5



Публикацията е редактирана (09-10-09 23:21)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: carl_cox   
Дата:   09-10-09 23:20

gam3ra, ето ти линк -

http://www.rytterfalk.com/2008/03/01/sigma-dp1-first-impressions


като това са първи впечатления - или иначе казано, тук човека още не е свикнал с тънкостите на сигмицата :)

или пак от този сайт

http://www.rytterfalk.com/2008/05/13/dp1-at-sunset/


любопитни нещица за Sigma камери могат да се откирят на сайта на Carl Rytterfalk [smile]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »