Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Какъв телеобектив да си купя за Pentax K 200?
Автор: Вихро   
Дата:   10-09-09 15:55

Здравейте,
Искам да си купя телеобектив на Pentax. Знам, че хубавите "стъкла" са много пари. Аз обаче имам бюджет колкото за smc Pentax DA 50-200mm.f/4-5,6 ED WR/400-450лв/. Снимал ли е някой с такъв обектив?


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: doca   
Дата:   10-09-09 16:15

Аз съм снимал със същия обектив, но без това WR, което означава "water resistant"- водонепроницаем.
Едва ли има разлика с този без WR.
Доста си е тъмничък и при недостатъчно осветление апарата трудно получава потвърждение за фокус, а "подсветка" в тези тела няма/както е при Никон/
Цветопредаването е добро, може да се ползва при дневна светлина за спортни сцени и репортажи, без да търсиш много високо качество.
Виж SDM обективите са друго нещо, но зависи с какво тяло си.
По- добре си вземи Pentax SMC FA 50mm f/1.4 AL- който е просто един задължителен обектив.
Успех в избора!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: zaiko   
Дата:   10-09-09 16:18

55-300 е доста по-добър.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Вихро   
Дата:   13-09-09 18:41

Благодаря на Zaiko и специално на Doca за съветите! В крайна сметка си купих обектива на Пентакс 50-200 ф 1:4-5,6. Твърдият на 50мм. на Пентакс вече го няма на пазара. Иначе сериозно се замислих за него. Поздрави Вихро

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: simbon4o   
Дата:   14-09-09 20:24

70-300 АРО DG сигма е чудесна за малко пари. Освен всичко друго има и чудесно макро 1:2 [smilie24]. Вече има и версия със стабилизация, не се знае обаче как се държи. Така де като ще е тъмен поне да е по-дълъг и макро да има или стабилизация оптична.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Вихро   
Дата:   14-09-09 23:36

Тази сигма изглеждаше добре. Обаче на Пентакският 50-200 ми хареса че започва от 50. Пък и тези 200 мм. едвам ги удържам. Какво щях да правя с 300мм. Още нямам статив:(

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »