Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Въпрос за стабилизацията (Image Stabilization)
Автор: pi4o   
Дата:   22-08-09 11:45

Има ли значение къде ще бъде стабилизатора (жироскопа) - в обектива, както е при Канон или в тялото, както е при Никон. Къде е по-добър ефекта, някой има ли наблюденя, моля нека сподели. Ако изобщо може да се сравнява това нещо. Не искам да се заяждам нито с никонци, нито с канонци, просто някой, ако знае и му се пише, нека ми обясни. Благодаря предварително. [cool]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dvda   
Дата:   22-08-09 11:52

При Никон стабилизацията също е в обективите.
Да допълня, че Олимпус, Пентакс и Сони имат стабилизация в някой тела.



Публикацията е редактирана (22-08-09 11:54)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: джъмбо   
Дата:   22-08-09 11:52

за обективи над 150 мм е по-добре да е в обектива

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Gosha   
Дата:   22-08-09 12:01





Публикацията е редактирана (22-08-09 12:02)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: CyberGene   
Дата:   22-08-09 12:17

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: pi4o   
Дата:   22-08-09 12:25

... да наистина имах в предвид Олимпус, просто сбърках марките, съжалявам. [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dau   
Дата:   22-08-09 12:54

Оптичната стабилизация е по-ефективна при дълги обективи и резултата се вижда във визьора, стабилизацията в тялото работи с всички обективи.
Дъвкано е 200 пъти, всеки да си направи сметка, кое е по-доброто за него...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: pi4o   
Дата:   22-08-09 13:02

написа:

>
Дъвкано е 200 пъти, всеки да си направи сметка, кое е по-доброто за него...

...това можеше да си го спестиш [smilie7]

Сметката е направена, просто ме интересува кое е по-ефективно - стабилизация в обектива или в тялото...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: deniac   
Дата:   22-08-09 13:07

Най-ефективна е комбинираната стабилизация матрица+обектив, но това след някоя и друга година ще го видим.
Най-евтината стабилизация е 100мл ракия [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: pi4o   
Дата:   22-08-09 13:15

Благодаря за остроумията, но нищо конкретно не давате като резултат... [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dau   
Дата:   22-08-09 13:18

А да ти го купят и да ти го донесат по "ефективното" у вас!?!

А ти може да не си спестяваш мисленето...
Казал ли си за какво ти трябва, какво искаш да снимаш...

От това - Оптичната стабилизация е по-ефективна при дълги обективи и резултата се вижда във визьора, стабилизацията в тялото работи с всички обективи.
с около 5 мозъчни клетки, можеш да си направиш извода, кое ще е по ефикасно ЗА ТЕБ, а може и да не можеш да го направиш, ама тогава няма кой да ти помогне със сигурност...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: autosvet   
Дата:   22-08-09 13:43

Всъщност знаеш ли какво е жироскоп и, че такова нещо няма няма нито в апаратите нито в обективите.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: pi4o   
Дата:   22-08-09 13:49

ДАУ, да ти поясня, наистина така стана - донесоха апарата на място :) и той е Олимпус Е-520. Също така немога да ти отговоря какво ще се снима, за щото не е мой и няма да снимам аз. Въпроса е за мой приятел, който в момента не е при мен, просто искаше да му отговоря на тоя яъпрос. Не се бях замислял за това до сега и за това попитах направо тук, нали за това е форума... За пореден път се убеждавам, че в тоя форум освен да се нервят и да си образуват нерви един на друг хорицата нищо друго не постигат. Всеки гледа да надскочи другия, да се покаже колко е велик, многознаещ и многоможещ. Ми добре ве, покажи го по по-цивилизован начин. Аз примерно не съм на твоето ПРОФИ ниво, ако искаш обясни, ако не трай си...
А, и да не пропусна да ти благодаря за сложните изчисления, с които си успял да направиш за да установиш точния брой мозъчни клетки необходими за правенето на "ефикасни" изводи. Поне успях да си направя извода за теб, че си страшно непоправим КОМПЛЕКСАР.
П.С.: Когато аз тръгна да си купувам ДСЛР ще е Канон и ще е с ДЪЛЪГ обектив, пък какво ще снимам... знам ли може би "нещо изживяно или нещо видяно лично от мен", цитат [smilie5]
Вече наистина ще избагвам постове в ТОЗИ форум... [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: pi4o   
Дата:   22-08-09 14:21

Аутосвет, всъщност прочети това:
Stabilizing the camera body
A technique that requires no additional capabilities of any camera body–lens combination consists of stabilizing the entire camera body externally rather than using an internal method. This is achieved by attaching a gyroscope to the camera body
...ако знаеш какво е това нещо английски де [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: pi4o   
Дата:   22-08-09 14:37

Дниак, виж
So what's next? Will Canon or Nikon ever offer DSLR bodies with sensor-shift stabilization? A lot of people seem to want to know this. I get email several times a week asking that question, and obviously I don't know. But is it possible?

The answer is yes, but you have to do it right. If you had both lens and body stabilization operating independently at the same time, you'd run into trouble. The lens would stabilize the image, but the body would still sense the camera movement and move the sensor to compensate for the (now stabilized) image motion. That would put back all the motion that the lens took out!

Ето и 200мл ракийка от мен [smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: pefoto01   
Дата:   22-08-09 17:02

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   22-08-09 17:15

pi4o в обектива е по ефективна :) Особено второто поколение ИС и ВР съответно на канон и никон.

Доволен? [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   22-08-09 17:19

Стабиллизацията в обектива да се потретя също помага за кадрирането и фокусирането на точно подбрания обект поради факта ,че стбилизирания образ се вижда във визйора.



Публикацията е редактирана (22-08-09 17:25)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: autosvet   
Дата:   22-08-09 17:22

Заек първо разбери какво е устройството жироскоп и тогава пиши глупости. В апаратите не се монтира такова нещо. Датчиците за аксиално и ъглово ускорение са други, а реализацията на стабилизацията е на електромагнитен принцип.
Аман от хора които го мързи да мислят, учат и чакат на готово.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: pefoto01   
Дата:   22-08-09 17:41

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: autosvet   
Дата:   22-08-09 17:53

Всъщност на мен такива елементарни неща никой не ми ги е обяснявал. Влизаш пускаш търсачка като гугъл пишеш си въпроса и излизат стотици страници. Може ли за тема по която се говори веднъж месечно да се задава някакъв си принципен въпрос от човек, който дори не се интересува от това обаче го били питали!?!?
Извинявайте ама е глупаво наистина чак толкова да те мързи и после на хората които са отговаряли 200 пъти на подобен въпрос да им викаш комплексари защото им е писнало от мързеливци.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: pefoto01   
Дата:   22-08-09 17:56

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за стабилизацията (Image Stabilization)
Автор: the_shooter   
Дата:   22-08-09 18:28

Глупаво е, вярно, ама и твоята реакция не е по-умна. Подобни отговори наистина създават впечатление, че във форума преобладават безполезните надувковци.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: harp   
Дата:   22-08-09 19:32

Аз за пръв път видях жироскоп в казармата. С него оперираха щурманите ( БЧ1). [smile]

Не се смейте на човека, защото и аз някъде за някаква марка срещнах, че в тялото са монтирани два жироскопа . Това ме учуди. А, ето за какво ставаше дума.
============================================
механизмът, разработен от PENTAX, представлява два жироскопа, които засичат вибрациите и сензор, който вибрира хоризонтално и вертикално за да ги компенсира ...

http://www.mypentax.eu/dcam/K100D/feat.php

Ето ви и подробности.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   22-08-09 19:34

О боже... на кой му пукак как работи стабилизацията :) Снимайте там

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »