Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Имам проблем със еос 1000д
Автор: dentalis111   
Дата:   15-08-09 08:51

Здравейте имам голяма молба !Вчера си взех един еос 1000д Проблема ми е, че инсталирам софтуеъра и, когато свържа компа с апарата и пусна програмата за сваляне на снимките EOS Utility и на дисплея на апарата ми се появява за кратко BUSY и след това изгасва- няма абсолютно нищо (това ме тревожи най-много),както е по ръководството, а програмката се отваря, но "бутоните" не са активни ( не мога да ги натисна)! Активни (т.е. могат да се изберат с мишката са само Монитор Фолдер и Аксесорис)..предполагам, че настройките на апарата или програмата е ..незнам !! Ако някой може да помогне ..ще съм много задължен ! [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sir_sky   
Дата:   15-08-09 08:56

Най добре се свалят снимките с кард рийдър! Иначе не знам що става така!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tvk75   
Дата:   15-08-09 08:59

аз бих погледнал дали съм инсталирал програмката правилно, дали си въвел сериен номер и прочие,,,Освен това апаратът също трябва да се изчака да се разпознае от компа и да се инсталира. Сигурно бъркаш нещо дребно

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: milchev   
Дата:   15-08-09 09:03

Имах подобен проблем. Справих се с преинсталация на операционната система - краен и неприятен вариант, но се получи.
Иначе sir_sky ти е казал най-добрия начин...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tvk75   
Дата:   15-08-09 09:11

чак пък преинсталация на ОС, малко прекалено. Най-добрия начин е да се погледне ръководството и да се спазят стъпките от А до Я. Е, това е ако не си правил тези неща преди

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: джъмбо   
Дата:   15-08-09 09:16

принципно е най0добре да инвестираш в един карт рийдър и да си точиш през него вместо през камерата [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mitku   
Дата:   15-08-09 09:45

Не че нещо, но в последните няколко години смених няколко тела, които дори изобщо не съм и пробвал дали се свързват с компютъра... нито веднъж. Както казаха и останалите - вземи един кардрийдър за 15-ина лв. и забравяш за проблема. [smilie3]
Иначе - най-вероятно проблемът е в омазани Прозорци, както са казали и трябва преинсталиране. Все пак може и дъното да има лоша УСБ-подрръжка - смени УСБ порта и пробвай на друг, най-добре отзад на компютъра, тъй като при някои дъна допълнителните портове отпред са с друг по-смотан контролер... или ппосто не са свързани правилно. [cool]



Публикацията е редактирана (15-08-09 09:51)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tvk75   
Дата:   15-08-09 10:40

Обаче съществуват и хора, които искат да си свържат фотоапарата към компа [smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: niagara   
Дата:   15-08-09 13:52

[smilie8]

...да не би докато се свързва компютъра, отваря и зарежда програмите... просто апарата да е заспал(самоугасил се по настройки)

Пробва ли да го събудиш например като го бутнеш по шутър бутона....


Един съвет: наистина - вземи си кардридър [smilie5] [smilie24] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Canon   
Дата:   15-08-09 16:04

Варианти при Глиста:
1. Имаш и второ устройство (от типа образни - примерно телефон Нокия с камера/апарат) в Device Manager -> преносими устройства, Глистата като особено умна, класифицира канона като преносимо устойство [smilie11], но не може да ги разграничи при опит за връзка/процес от EOS Utility, и последния откривайки някаква нокия, отказва да прави сетване / ремутване към нея
2.Имаш стартиран и друг процес (примерно отдалечено снимане чрез DSLR Remote Pro), които използва тези драйвери (на канона) и пак Глистата не може да поддържа отделни сесии за двата процеса

Решение на вариант 1. е: влизаш в Device Manager на Преносими устройства, и забраняваш/изтриваш другото.
Ако не стане, проверяваш какви процеси имаш активни в момента - вероятно там е проблема


Отгоре има и "ценни съвети" - с използване на кардрийдър, и ако успееш с него да направиш Remote снимане или да сетнеш апарата си - направо си продай апарата и си снимай с рийдъра

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: niagara   
Дата:   16-08-09 00:44

Каноне,

Къде отиде ти при Дистанционно снимане и Сетване ... [ezik]

...човекът иска да си сваля снимките през апарата, а не може...


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tvk75   
Дата:   16-08-09 02:38

той Канона прави тънък намек,ама май има хора които не биха могли за разберат [smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tvk75   
Дата:   16-08-09 02:39

цялата работа е в отварянето на ръководството, хората са описали всичко-подробно

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: matzo_tn   
Дата:   16-08-09 05:09

[smilie24] имах подобен проблем с моя канон, отварянето на ръководството определено помага в случая..
иначе с EOS Utility снимките се свалят и подреждат изключително удобно, не знам за какво всички толкова се оплакват [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: suggs   
Дата:   16-08-09 07:49

tvk75, пишеш общи приказки. Изобщо погледнал ли си упътването? Има страничка и половина по въпроса, и нищо, което да е от полза в случая.
Какъв сериен номер, какви 5 лева ...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   16-08-09 09:56

Два дена ръчкане по менютата и питане из форумите успешно заменят 15 минути четене на менюала.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Canon   
Дата:   16-08-09 11:18

Що си мисля, че човека си е платил и софта като част от покупката на апарата и той естествено би трябвало да си работи.
Някой да каже къде в ръководството са описани недотепани проблеми с Глистата.
Пак там е ясно описано, че примерно въвеждане на данните за собственик на апарата е през EOS Utility и е НЕВЪЗМОЖНО чрез кадрийдър. И въвеждане на нови стилове е по този начин.
Ниагара, я питай Стоев преди две-три години как си въведе името в апарата?
Отделно, че преглеждането и избирането на снимки за сваляне/несваляне чрез фирмения софт е много по-практично. В общи линии само при инсталации в Глистата има такива проблеми, при ХП ги няма. Не е необходим и сериен номер.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Canon   
Дата:   16-08-09 11:40

Единствената особеност при инсталиранети е момента на включване на апарата към УСБ, задължително след инсталирането на целия софт.
Обикновено, при подобна грешка, трябва да се деинсталира целия инсталиран софт на Канон, да се рестартира операционната система и отново да се инсталира. Също помага връщане на ОС към ресторна точка от дата преди инсталирането и ново инсталиране стъпка по стъпка.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tvk75   
Дата:   16-08-09 12:22

suggs незнам, за моя фотоапарат също има към страничка за въпроса, няма нужда от повече. Също и софта ми има сериен номер, разбира се, който трябва да се въведе, за да работи както трябва.
asahi го е написал правилно [smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: niagara   
Дата:   16-08-09 12:29

Каноне,
обстоен си и е хубаво, че даваш съвети за всякакви приложения и възможности с EOS Utility,
но докато се разтяга и дъвче темата... поне 10 дена приказки[smilie5] ....

Никъде новият собственик на апарат не пита как да си въведе името,
а и аз не му казвам, че става с кардрийдър....


Най-бързият начин човекът да си източи снимките и да си продължи да си снима и образова, е с кардрийдър[ezik]

Дано по-скоро се ориентира на практика, вече има съвети[beer]



(нямам глисти и при мен е по-леко с ХП )[beer]



Публикацията е редактирана (16-08-09 13:48)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: suggs   
Дата:   16-08-09 13:54

@tvk75: В комплекта на апарата ми има и диск, от който си инсталирах EOS Utility и драйверите. Всичко работи нормално, и при инсталацията не ми поиска никакъв сериен номер. И не би трябвало.
Това го писах още вчера на автора на темата на ЛС. За съжаление, не мога да му помогна с повече. Според мен проблемът е в компютъра - софтуерен или хардуерен. Има някаква вероятност и за дефект във фотоапарата, но не ми се вярва.

А в упътването пише това:

http://picbg.net/u/29353/19160/341894.jpg

http://picbg.net/u/29353/19160/341895.jpg

Не виждам прочитанетo му с какво помага в случая.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tvk75   
Дата:   16-08-09 14:20

не ми се вярва да е дефект в апарата, по-скоро някакъв проблем с USB-то на компа ти

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tvk75   
Дата:   16-08-09 14:20





Публикацията е редактирана (16-08-09 15:23)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dentalis111   
Дата:   16-08-09 16:13

Благодаря за мненията! Пробвах с различен УСБ вход нестана, пробвах да преинсталирам няколко пъти, вкл. и драйвърите пак не стана! Относно съвета с картрийдер ще пробвам, но ми се ще да стане и с "директно точене" освен това софтуеъра е направен наистина така, че да ти улесни работата..а не да създава проблем, както при мен..хаха! Има и други мнения, но при мен проблема е, че на ЛСД дисплея на апаратчето не излиза нищо...а едновремено с това съм сигурен, че има "връзка" между компа и канона, защото като ги вържа има "реакция" от страна и на 2-те! Както и да е, ще пробвам с друг комп...ако не ще преинсталирам до края на света..ако пък и това не...картрийдър....ако не и това..тогава вече да живее гаранцията !ХАХА! :) Мерси :)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Canon   
Дата:   16-08-09 19:44

Ниагара
най-бързия начин (и евтин) да си източи снимките е на друг компютър с работеща инсталация. Това едва ли му е най-удобното.
Образоването няма нищо общо с бъгове по системата, инсталирането и използването на софта е на ниво средно-интелигентен американец - т.е. каубой.
За този род проблеми (както е дефинирано) наистина форумите са по-доброто решение - винаги има вероятност някой да се е сблъскал с подобен проблем и да е открил решение.

Това, което не ми харесва е, че не би трябвало да спре индикацията на тялото. Може и в тялото да е проблема.
Диагностиката на проблем си има строга логика, с елиминиране на елементите един по един. По начало са три тяло, кабел, комп. За кабела ясно - работи - свързва ги първоначално. Сега са само два тяло и комп. Ако сработи с друго тяло - значи в апарата е проблема. Ако сработи тялото на друг комп - ясно къде е. Така поетапно се чистят проблемите

При мен подобен проблем го реших така:


http://www.gencho.com/gallery/albums/userpics/10002/screen1~0.jpg


- забрана на устройство.


и резултата е точно какъвто иска момчето:


http://www.gencho.com/gallery/albums/userpics/10002/screen2.jpg




http://www.gencho.com/gallery/albums/userpics/10002/screen3.jpg


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »