Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 16мм фиш или 16-80 (апс-ц)
Автор: eon4e   
Дата:   10-08-09 14:21

Първо - става дума за обективи на сони, но разсъждения от хора, които ползват подобни обективи на други системи са добре дошли.
Очевидно ме интересува широкото при зума.
Дилемата ми е следната - ще ползвам обектива на кроп и търся нещо, което да става за портрети със силни перспективни изкривявания, както и за градски пейзажчета.
Снимам за удоволствие и мислих да добавя фиша към 28/2.8 и 50/1.4, за да бъде мазохизма пълен [smilie5]
Гризят ме, обаче едни съмнения, че фиша е прекалено крив и широк за портретната част от желанията ми, а цайса е на същите пари и го раздава по-универсален.
Не мога и да намеря нито едно ревю или поне мтф-графика за фиша, за да видя как се държи спрямо зума като острота - това ще е важно за пейзажите.
Ами, това е... мнения? [smilie8] [beer] [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: 16мм фиш или 16-80 (апс-ц)
Автор: vgramatikov   
Дата:   10-08-09 14:24

Имал съм 16-85 вр на никон.
Прекрасен обектив още на 16мм.
Фиш-а е обектив който не става за всеки ден и за всички ситуации :)

Вземи си зуума.Или ако искаш широко вземи нещо 12-24 и 10-20.

16-80 става за всичко реално на ДХ формат.
Само светлосила му липсва дето се вика но няма как.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: neuromancer   
Дата:   10-08-09 14:44

пълно е с ревюта на фиша в нета, фотозоне.де например. Но МТФ и острота няма да видиш, при фиша важното е кривенето, никой не се интересува от друго. И без това 1 на 50 снимки с фиша са достатъчно, повече писват

Отговори на това съобщение
 Re: 16мм фиш или 16-80 (апс-ц)
Автор: eon4e   
Дата:   10-08-09 15:19

16мм фиш на кроп тяло не става ли много криво 24мм? Поне с такова впечатление оставам. А 24мм ми звучат добре за пейзаж. Ако ми втръсне кривенето, ще го коригирам.
За сони/к-м варианта чета в диксум.ком, че е доволно равномерно остър, но не намирам доказателства.
Фотозоне.де нямат ревю за сони. Най-близкото, което намерих беше канонски 15мм, но той става само, за да видя перспективата при пейзажни снимки. За остротата на сони и за портрети не намирам нищо.
1 от 50, ама като ми е втръснало да стигам до 49 и после пак наново... [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: neuromancer   
Дата:   10-08-09 15:27

опс, не знаех че има такъв обектив на Сони, извинявам се. Ако мислиш да коригираш обаче, забрави съвсем за острота.

Отговори на това съобщение
 Re: 16мм фиш или 16-80 (апс-ц)
Автор: eon4e   
Дата:   10-08-09 17:15

Честно казано не мисля, че бих искал да коригирам. Харесва ми точно по-голямото изкривяване, когато гледам снимки сега, защото е различно от това на което съм свикнал... [smilie5]
Добре де - ненормално ли е да си мисля, че може да се направи портрет с приравнени 24мм? Такова гробно мълчание по този въпрос... [smilie8]
Явно си мисля глупости - отивам да се прегледам [ezik]



Публикацията е редактирана (10-08-09 17:17)

Отговори на това съобщение
 Re: 16мм фиш или 16-80 (апс-ц)
Автор: neuromancer   
Дата:   10-08-09 23:13

портрет с 24 може, в цял ръст например и включващ обстановката (раб. място например). Портрет с фишай става само за карикатура според мен.

Отговори на това съобщение
 Re: 16мм фиш или 16-80 (апс-ц)
Автор: eon4e   
Дата:   11-08-09 08:20

Ок, благодаря ти за коментарите [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: 16мм фиш или 16-80 (апс-ц)
Автор: Apostol.Hristosov   
Дата:   11-08-09 18:16

Снимал съм и с двата на А700.В момента ползвам само 16-80.Фиша е с малко по-голям зрителен ъгъл, но криви.А цайса...ммм, яката работа е тоя обектив!Взимай без да се замисляш!Фиша ти го препоръчвам само на фулфрейм.

[beer]

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: 16мм фиш или 16-80 (апс-ц)
Автор: stoyan_5   
Дата:   11-08-09 18:20

кривото по-кефи

Отговори на това съобщение
 Re: 16мм фиш или 16-80 (апс-ц)
Автор: da.fo   
Дата:   11-08-09 18:36

Аз съм на Sony система и Цайса го имах но мога да кажа , че повече за градски пейзаж ме кефи един Тамрон който имам 11-18.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »