Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 какво да избера
Автор: sunwoman   
Дата:   09-08-09 17:13

МОля за мнения относно /+/ и /-/ на Canon EOS 40D и Pentax K200D.Съпоставими ли са въобще технически?

Отговори на това съобщение
 Re: какво да избера
Автор: harvester_vn   
Дата:   09-08-09 17:25

Не зная какво разбираш под "Съпоставими ли са". Различен клас тела са, 40Д е доста по-напред от К200.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: cicomanco   
Дата:   09-08-09 17:35

Земи си едно Д90 и си готов![smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: какво да избера
Автор: vlex   
Дата:   09-08-09 17:41

Ами доста сложен въпрос:

пентаксът:
има 100к активни пиксели повече
има стабилизирана матрица
има две фокус зони в повече (11)
е добре оплътнен от прах и влага,

НО за сметка на това канончето:
има по-голям дисплей,
има по-бърз бърст (2.7фпс за пентакса при 6.7 за канона)
и има по-широкдиапазон на бракетинг - до 2ev

Като усещане в ръката за пентакса не мога да говоря, защото точно тоя не съм го хващал, но на мен лично 40д ми ляга в ръката като по калъп. То е и доста субективно като тема въобще ергономията, така че най-добре виж кой ще ти хареса като усещане повече. Ако няма да снимаш в кофти условия при пясъчни бури или висока влажност и ако няма да снимаш с хипер телеобективи без статив, така че да се нуждаят от тая стабилизация на матрицата или съответно няма да ползваш хипер бързия бърст на 40д-то разликите не са чак толкова съществени и е най-добре според мен да избереш по удобството и кое ти ляга добре в ръката. Също зависи какви обективи имаш - имай предвид, че пентаксът има съвместимост със старите байонети на пентакс и можеш да ползваш стари обективи без да мислиш за преходници или да се лишаваш от фокус на безкрайност [smilie3]

Поздрави,
Влад

Отговори на това съобщение
 Re: какво да избера
Автор: sunwoman   
Дата:   09-08-09 19:51

Благодаря ви и моля да ме извините.Допуснала съм грешка. Става въпрос за сравнявнение между Cаnon 500D и Pentax К200D. Пускам нова тема за това. Благодаря ви още веднъж!

Отговори на това съобщение
 Re: какво да избера
Автор: sunwoman   
Дата:   09-08-09 20:02

Ще съм ви благодарна ако ми напишете там мнението си.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »