Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 ???? Въпрос свързан с големина и качество ????
Автор: photeks   
Дата:   02-08-09 23:31

Здравейте,

аз съм малък, но любопитен фотоекспериментатор с голям проблем.Моля за помощ с въпрос свързан със софтуеър.Снимките ми са 2848х2136 респективно 1,46 мВ, а бих искал да ги направя широки по дългата 3200 и нагоре и над 5 мВ ?@?%?* Може би е малоумен въпросът ми, но както казах съм още със рИтанки и се чудя дали има такава функция във Adobe-то.. с пожелания за творчески успехи и "мъгливи" дни --> photeks

Отговори на това съобщение
 Re: ???? Въпрос свързан с големина и качество ????
Автор: ALBIREO   
Дата:   02-08-09 23:35

Image -> Image Size

Отговори на това съобщение
 Re: ???? Въпрос свързан с големина и качество ????
Автор: darksorrow   
Дата:   02-08-09 23:38

а би ли споделил защо ти е, мисля, че можеш да научиш и нещо дори по-полезно?

Отговори на това съобщение
 Re: ???? Въпрос свързан с големина и качество ????
Автор: Dekov   
Дата:   02-08-09 23:52

При тези пиксели снимката ти е 17,4 Mb., a файла в зависимост oт степента на компресията на jpg e 1,46 или по-вече Mb.
Първо ги осмисли тези неща и по-късно си играй с "ресайзването"
Желая ти успех !
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: ???? Въпрос свързан с големина и качество ????
Автор: sirkhann   
Дата:   03-08-09 00:00

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: ???? Въпрос свързан с големина и качество ????
Автор: photeks   
Дата:   03-08-09 21:13

Ами някой "вещ" явно по надолу е отговорил.Да наистина са за конкурса,но мисля че това не е важно.Принципно се чудя дали от такъв формат снимки които съм описал би излязо същото качество (гладки линии ,а не пиксели) ако се направят на хартия А4 примерно и как става разпъването им??[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: ???? Въпрос свързан с големина и качество ????
Автор: photeks   
Дата:   03-08-09 21:17

Евалата пич, явно ти ще да си оня дето е открил и топлата вода.. ама знаеш ли, че като нямаш ток и тогава "топлата" вода е наистина по - топла ..

Отговори на това съобщение
 Re: ???? Въпрос свързан с големина и качество ????
Автор: jokevcv   
Дата:   03-08-09 21:19

е как няма да се сетите, този конкурс нашумя точно с това изискване за мегабайтите. За мегабайтите е лесно копираш бекграунт слоя 3-4 пъти и екстрактваш в TIFF :) за "ъпсайз" или така нареченото интерполиране качеството ще се развали, но до колко незнам. Не съм ползвал този метод до сега.



Публикацията е редактирана (03-08-09 21:21)

Отговори на това съобщение
 Re: ???? Въпрос свързан с големина и качество ????
Автор: photeks   
Дата:   03-08-09 21:33

Ок ман.Почти те разбрах .. А може ли самият апарат да се настрои да снима с такива параметри и да не е нужно после да се обработват снимките.Апарата е настроен на най - високото качество (12М F).Модела е Fuji FinePix S7000 който купих настаро и така се зарибих да снимам.Но много неща ми бягат още, затова и задавам малоумни въпроси..[smilie7]

На това качество (12M F) параметрите са 4048х3040 max/4mB и нагоре [smilie8]



Публикацията е редактирана (03-08-09 21:36)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »