Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 проблем с nikon d60
Автор: sapp   
Дата:   08-07-09 13:32

здравейте! преди околко седница се сдобих със първият си DSLR - nikon d60 със китовия му VR обектив. всичко е прекрасно, но когато искам да правя серия от снимки със скорост 3 кадъра в секунда апарата забива след 3тата снимка и почва да изкарва следващите през 2 секунди и повече понякога [smilie11]
не знам това дефект на модела ли е, или трябва на сервиз да го водя? някакви предположения от къде идва проблема?


Отговори на това съобщение
 Re: проблем с nikon d60
Автор: dj_jorjy   
Дата:   08-07-09 13:38

И аз имам същия апарат но нямам такива ядове не е ли гаранционен.

Отговори на това съобщение
 Re: проблем с nikon d60
Автор: asahi   
Дата:   08-07-09 13:39

D60 не е най-бързия в серийна снимка. За да постигнеш максимална скорострелност трябва да са изпълнени ред условия, между които и бърза карта.

Тъй като ти е първия ДСЛР съветът ми е да не се увличаш по картечарство и търсене на кусури. Има по-полезни неща, които сега е момента да усвоиш.

Чети това:
https://photo-forum.net/forum/read.php?
f=1&i=1042689&t=1042689&offset=all&&phorum_uriauth=reply_1042689

Отговори на това съобщение
 Re: проблем с nikon d60
Автор: geopal   
Дата:   08-07-09 13:42

и аз имам Д60, с каква карта го ползваш (аз съм със сандиск екстрийм 3 исъм доволен)? 3 кадъра в секунда мисля, че пишеше само с обектива на ръчен фокус и нещо за режима пишеше... и ако ти е пуснат актив д-лайтинг забрави...

Continuous shooting (C) mode: approx. 3.0 frames per second (slower with NR)

• 3 fps
• Unlimited JPEG/Fine frames
• 7 RAW frames

Отговори на това съобщение
 Re: проблем с nikon d60
Автор: sapp   
Дата:   08-07-09 13:50

благодаря много за полезните линкове и съвети. като се прибера вкъщи ще пробвам на ръчен фокус и без d-lightening [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: проблем с nikon d60
Автор: mihajlov2   
Дата:   08-07-09 14:09

При любителските DSLR-и максимална скорострелност се постига само при спазване на един куп условия:
- задай минимално ИСО - 100 или 200
- премини на ръчен режим (manual) задай скорост поне 1/125 и съответна бленда
- премини на ръчен фокус
- изключи Д-Лайтинга
- премини в режим на запис JPEG
- и, както ти каза Асахи, сложи бърза карта.
Т.е. максималната скорострелност е едно доста измислено и изкуствено понятие[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: проблем с nikon d60
Автор: sapp   
Дата:   08-07-09 15:23

хаха.. явно.. мерси [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: проблем с nikon d60
Автор: radov   
Дата:   30-07-09 22:21

опа-какво значи бърза карта?

Отговори на това съобщение
 Re: проблем с nikon d60
Автор: n_ts   
Дата:   31-07-09 00:02

Здравейте!
Аз също от скоро имам същия никон. Понякога нещо не му се получава снимането, т.е като натисна спусъка чувам само някакво "тъъът". Това го прави най-вече в макро режим. Възможно ли е да е, защото не може да фокусира добре обекта или апаратът е повреден? [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: проблем с nikon d60
Автор: bozo   
Дата:   31-07-09 00:17

Никона писка като хване фокус, освен ако не е спряно от менюто. Щом писне - натискаш и снима...

Отговори на това съобщение
 Re: проблем с nikon d60
Автор: n_ts   
Дата:   31-07-09 00:38

Ок това ясно, но понякога не се получава. Случва се следното: обектива сякаш превърта, а сигнализиращата точка за фокусиране не светва?[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: проблем с nikon d60
Автор: n_ts   
Дата:   31-07-09 00:42

Следователно няма снимка. Когато се отдалеча от обекта на снимане нещата се оправят - апарата си снима.Затова си мислех, че може да е от фокусирането, не знам, но това много ме дразни.

Отговори на това съобщение
 Re: проблем с nikon d60
Автор: rotoro   
Дата:   31-07-09 00:47

n_ts най-вероятно се пробваш да фокусираш под минималното фокусно разтояние на обектива и за това апарата не може да фокусира.

Отговори на това съобщение
 Re: проблем с nikon d60
Автор: n_ts   
Дата:   31-07-09 00:52

най-вероятно [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: проблем с nikon d60
Автор: morpher   
Дата:   31-07-09 01:23

Апарата писка, когато си на AF-S, а когато си на следящ фокус(AF-С) не писка... Въпреки това аз му правя оптималните 3 кадъра в секунда и без изброените от Вас условия. Просто се иска бърза карта, изключени Д-лайтинг и Нойс редъкшън(които според мен са излишни и не-чак-толкова качествени, като обработка) и доволна скорост - над около 1/100. ИСО-то не е пречка. Важна е скоростта на затвора и скоростта на картата. Вземи си клас 6 или директно Екстрийм серията на Сандиск.
И аз съм с Е3 и съм много доволен.
Поздрави :)

Отговори на това съобщение
 Re: проблем с nikon d60
Автор: asahi   
Дата:   31-07-09 11:17

Вземи тренирай по-важните неща - фокусиране, различни режими на мерене, работа с белия баланс. Скорострелността ти е последното изискване за качествена фотография. Снимката е станала миг преди да натиснеш спусъка. След това са само констатации.

Отговори на това съобщение
 Re: проблем с nikon d60
Автор: swan_   
Дата:   31-07-09 16:36

И аз имам д60. Проблемът ти идва най-вече от Д лайтинга. Иначе mihajlov2 ти е обяснил много добре.
А послушай и асахи - тва е най-маловажното нещо в апарата. Ако държиш на бързото снимане няма да си купиш такъв апарат:)

Отговори на това съобщение
 Re: проблем с nikon d60
Автор: jingov   
Дата:   31-07-09 20:23

Много интересна тема,но не си споменал,какво искаш да снимаш с три кад в сек ? Ако държиш да снимаш по този начин си объркал апарата...и или снимаш само в джипег ! Не се занимавай с глупости и си прочети упътването относно буфер и в кой формат какво може ! А и го притежаваш от една седмица.Не бързай с тези въпроси ,попитай нещо друго [smile] [smilie24]
Следи или питай /само след предварително изясняване за себе си/ .Не задавай въпроси,които да са "петъчни".Следи форума не само за д60 и ще понаучиш доста,а и чичко Гугъл помага...Всичкото горенаписано е с най приятелски чуства ,[beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: проблем с nikon d60
Автор: fanika   
Дата:   07-08-09 20:55





Публикацията е редактирана (07-08-09 21:12)

Отговори на това съобщение
 Re: проблем с nikon d60
Автор: gbrain   
Дата:   07-08-09 20:58

Бърза карта маниак

Отговори на това съобщение
 Re: проблем с nikon d60
Автор: b00m   
Дата:   07-08-09 21:58

Не е нужно да се снима на ИСО 100 или 200. Проблема е в High ISO Noise Reduction. Ако го изключиш няма да имаш тоя проблем.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »